Môže dieťa zdediť Rh-?

Zodpovedané
23. feb 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dedenia Rh faktoru. Mám krvnú skupinu A-Rh fenotyp ccee, Cw-. Manžel 0+ CCee, Cw-, K-.
Máme jedného syna a ten mí A+.

Druhé tehotenstvo som potratila a pri treťom mi robili sekciu v 34. týždni. Synček nám 10 dní po narodení zomrel. Bol tiež Rh+, takže moje protilátky ho napadli až tak, že sa ho nepodarilo zachrániť. Gynekológ mi povedal, že jediná šanca je mať dieťa s Rh-.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

veľmi ma mrzí čím ste si prešli. Verím, že to muselo byť veľmi náročné. Úprimne z výsledkov neviem povedať, či je možné, aby ste mali dieťa s Rh-.

Bolo by vhodné zistiť, či Vám boli podané protilátky po pôrode (aj potrate) a následne by mala byť možnosť otehotnieť pod drobnohľadom lekárov, aby sa sledovali hladiny protilátok a mali ste šancu donosiť bábätko.

Držím palce, že sa dočkáte svojho dúhového bábätka.

MSc. Dominika Valent Raffajová
Tel: +421 908 160 067
Mail: dominika@genotipo.net
Web: https://www.genotipo.net
Instagram: genotipoSK
Facebook: genotipo Slovensko