Kedy mi začnú pichať protilátky?

Zodpovedané
11. sep 2019

Dobrý deň,

čakám druhé bábätko, som v 10. týždni. Mám krvnú skupinu A Rh pozitív. Po prvom tehotenstve mi pribudli antiD protilátky. Manžel má A Rh negatív.

Kedy sa pichajú protilátky, keďže pri prvom tehotenstve som žiadne nedostala?

Syn sa narodil s mužovou krvnou skupinou A Rh pozitív. Mal vysoké hodnoty žltačky a červené krvinky sa mu strácali. Podávali mu 4x transfúzie.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

hladina protilátok anti D sa štandartne vyšetruje v tehotenstve.

Pozor je potrebné dávať hlavne u Rh negatívnych žien. Vy ste Rh pozitívna.

Všeobecne anti D protilátky sa pichajú pri ukončení tehotenstva, po zákrokoch, kedy hrozí styk krvi dieťatka a matky.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič