Alergický opuch zničil výsledok liposukcie. Čo sa dá spraviť?

Zodpovedané
19. apr 2024

Dobrý deň,

v septembri som bola na liposukcii podbradku a teraz pár dní dozadu som mala alergickú reakciu neznámeho pôvodu. Opuchla a začervenala mi celá tvár aj brada. Bola som s tým na urgente, dali mi injekciu Dithiaden aj infúziu a opuch tváre postupne zmizol. Brada vyzerá zase tak hrozne ako pred liposukciou, nezmenšuje sa.

Beriem Prednison a Zodac, čakám kým sa dostanem k alergológovi. Prešiel týždeň a bez zmeny.

Čo sa v takýchto prípadoch dá spraviť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri liposukcii sa odstraňuje nadbytočný tuk. Ten sa Vám pri alergickej reakcii určite nevrátil a ani nový nevznikol.

Objem pod bradou je pravdepodobne opuch. Mal by sa stratiť po vhodnej liečbe, no zrejme to bude potrebovať viac času.

Proti opuchu môže pomocť aj kompresia ako sa používa po facelifte - kompresná tvárová maska. Možno ste ju mali aj po liposukcii.