Implantáty mám už 12 rokov. Je nutná ich výmena?

Zodpovedané
23. apr 2024

Dobrý deň,

som 12 rokov po augmentácii. Implantáty boli Eurosilicone. Pravidelne absolvujem preventívne prehliadky a keďže mám po 40tke, tak aj mamografiu. S prsiami nie je žiaden problém. Implantát, okrem jemného zvlnenia, je tiež celistvý.

Je v takomto prípade nutná výmena?

Ak áno, z akého dôvodu?

Ak by došlo k výmene, je rekonvalescencia rovnako dlhá?

Ďakujem

Dobrý deň,

v súčasnosti považujeme implantáty všetkých značiek vhodné na výmenu v prípade, že sa objavý nejaký problém s implantátmi. Napríklad podozrenie na prasknutie implantátov, opakovaná tvorba väčšieho množstva tekutiny okolo implantátu, infekcia a podobne.
Samotný vek nie je dôvod na výmenu implantátov.

Odstrániť si ich samozrejme môžete nechať aj bez konkrétneho dôvodu, prípadne aj vymeniť.
Je potrebné si uvedomiť, že každá operácia so sebou nesie riziká.Napr. anestézia, hojenie tkanív a tiež nový implantát nemusí byť rovnako dobre tolerovaný napríklad pre inú veľkosť, tvar, povrch...

Pri výmene implantátov je väčšinou bolesť násobne menšia.

Doba potrebného fyzického šetrenia je však minimálne rovnako dlhá, pretože nový implantát je vložený do tkanív už zmenených predchádzajúcimi implantátmi. I napriek tomu, že Vás výmena skoro nebolí, môžu sa skôr vyvinúť komplikácie. Napr. hojenie a aj estetické.