Opuchy rúk

ttanickat
18. mar 2024

Ahojte,🙂

Idem si sem pre skúsenosť.
Možno ste sa s tým už niektorá stretli.
Minulý rok v marci mi začali opúchať ruky (dlane a prsty). Vždy ráno som sa zobudila s opuchom ktorý o pár hodín ustal ale ostali mi červené fľaky.
Neskôr sa mi to začalo robiť aj na tvári- hlavne vo vlasovej línii, tiež sa ušami.
Šla som s tým ku kožnej, dala mi spraviť krvné testy ale všetko vyšlo okay.
Nedostala som žiadnu radu ani sa nepátralo ďalej akurát som si sama začala všímať, že mi to zhoršujú niektoré typy jedál. Myslela som si, že to mohla byť reakcia na potraviny s vysokým obsahom histamínu.
Všeobecná lekárka mi ale povedala, že histamín na prejavuje inak ako opuchmi a že to ním asi nebude.
Aj tak som si dala na 2 mesiace veľmi prísnu histamínovú diétu a potom postupne pridávala tieto potraviny naspäť do jedálnička a zrazu to bolo okay.
Tento rok sa mi asi 3 týždne dozadu znova začali objavovať rovnaké opuchy. 🫠
Posielam foto.
Stretli ste sa niekto s niečim podobným?
Bol to u vás ten histamín?

Ďakujem 🙏🏼

gab
18. mar 2024

Histamín príznaky:
sčervenanie pokožky, vyrážky,
žihľavka, svrbenie,
------opuchy, lokálne zápaly, -----
nevoľnosť, vracanie, hnačka,
nízky krvný tlak, bolesti hlavy,
búšenie srdca a mravčenie a je toho daleko viac. (a pani dr. nech si to dostuduje)
podla mna je dobre ist k alergologicke, dat vysetrit histamin a mozno aj niektoru potravinovu alergiu.
Ja mam na paradajky, a ak to nahodou prezeniem, a nevyhodia sa mi cervene flaky na pol tvare, tak mi opucha klb na lavom prste ruky. Vtedy viem, ze musim s paradajkami pribrzdit. 😖

ttanickat
autor
18. mar 2024

@gab ďakujem za odpoveď 🙏🏼