Je opuch očí reakciou na histamín?

Zodpovedané
18. jan 2024

Dobrý deň,

mám gastroenterológom potvrdenú histamínovú intoleranciu, máličko histamínu tolerujem. Už sa mi 4x stalo, že mi hrozne opuchli oči a urobila sa mi žihľavka na tvári. Raz som musela ísť na pohotovosť, kde mi dali infúzie, lebo stav sa nezlepšoval a opuch bol veľký. Myslela som si, že je to alergia na nejakú potravinu. Dala som si vyšetriť alergie a všetko mi vyšlo v poriadku.

Je táto reakcia kvôli histamínu?

Vzniká to vtedy, keď to s histamínom preženiem?

Ďakujem

Dobrý deň,

histamín je jeden z metabolitov, ktorý spôsobuje podobné reakcie ako pri alergii.

Ak máte túto diagnózu, tak je potrebné dodržiavať diétu (výber potravín, kombinácie, ich úprava) a prípadne poznať dobré antihistaminikum, aby ste si vedeli pomôcť v prípade opuchu.

Môžeme sa na diétu pozrieť spolu prostredníctvom konzultácie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/