Môžu krvné výsledky a dychový test poskytnúť nepravdivé info?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

trpím nadúvaním, hnačkami a nevoľnosťou. Trvalo to nejaký čas, tak som navštívila svojho obvodného lekára. Ten mi dal zobrať krv na helikobaktera, ktory sa nepotvrdil. Protilátky IgG a IgA mi vyšli:
IgG kravské mlieko: 21,86 U/ml
IgA kravské mlieko: 53,06 U/ml
IgG kazein: 1,59 index.
IgA kazein: 2,21 index.

Začala som teda jesť produkty laktofree a vegánske produkty, ale aj tak mi nebolo stale dobre. Rozhodla som sa podstúpiť vyšetrenie výdychovo-intoleračný test na laktózu, ktorý mi z nejakého dôvodu vyšiel negatívny.

Mám teda intoleranciu?

Môžu krvné výsledky alebo ten dychový test klamať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v prvom rade je potrebné vedieť, že výsledky, ktoré ste poslali poukazujú na intoleranciu kravského mlieka ako takého. Laktózový test poukazuje na intoleranciu laktózy.
Sú to dve rozdielne intolerancie.

  • Pri intolerancii kravského mlieka nekonzumujeme ani bielkovinu ani cukor - laktózu.
  • Pri intolerancii laktózy stačí diéta s kravskými výrobkami bez laktózy.

Intolerancia kravského mlieka často súvisí so zápalom gastrointestinálneho traktu.
Odporúčam Vám návštevu gastro.

O bezmliečnej diéte sa môžeme pobaviť osobne prostredníctvom konzultácie.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/