Aké sú moje výsledky na potravinové intolerancie?

Zodpovedané
23. máj 2022

Dobrý deň,

na odporúčanie obvodnej lekárky (podozrenie na neznášanlivosť kravského mlieka) som absolvovala krvné testy na potravinové intolerancie. Dnes mi prišli výsledky, avšak ich interpretáciu zahrnutú v cene laboratórium neposkytuje.

Protilátky proti kravskému mlieku IgM = 32,720 U/ml
Protilátky proti kravskému mlieku IgA = 8,960 U/ml
Protilátky proti kravskému mlieku IgG= 24,040 U/ml
Prot.tkan.transglutamináza IgA = 6,000 U/ml
Prot.tkan.transglutamináza IgG = <5 U/ml
S-Diaminooxidáza = 5,20 U/ml
Sacharomyces cerevisiae-protilátky IgA = 1,2 IU/ml
Sacharomyces cerevisiae-protilátky IgG= 3,4 IU/ml

Čo naznačujú tieto hodnoty?

Ďakujem

Dobrý deň,

najlepšie by bolo keby vám výsledky interpretuje obvodný lekár. Neviem rozmädzie referenčných hodnôt, ale podľa výsledkov vieme interpretovať:

Protilátky proti kravskému mlieku IgM = 32,720 U/ml - pozitívne
Protilátky proti kravskému mlieku IgG= 24,040 U/ml - pozitívne
Toto je intolerancia na kravské mlieko. Je potrebná diéta bez mliečnych výrobkov všetkých živočíšnych druhov.

S-Diaminooxidáza = 5,20 U/ml
Táto hodnota poukazuje na zníženú hodnotu dao enzýmu, ktorý štiepi histamín. Výsledky z krvi sú veľmi nespoľahlivé. Hodnota môže byť znížená v dôsledku intolerancie na mlieko. Ak budete držať diétu bez mlieka a pár týždňov vyradíte vyokohistamínové potraviny, tak stav čreva by sa mal upraviť a DAO by mala znova normálne fungovať. Väčšinou to trvá 6 týždňov až 3 mesiace. Nepoznám však vás zdravotný stav a píšem len všeobecne.

Intolerancia na mlieko býva často ako dôsledok iného ochorenia. Preto ak riešite príčinu, stav sa začne rýchlo zlepšovať.

Ostatne vysledky neviem interpretovať. Informujte sa u svojho lekara.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/