Môže deficit IgA spôsobiť nejaký zdravotný problém?

Zodpovedané
18. apr 2024

Dobrý deň,

syn už 1,5 roka máva každé dva mesiaca angínu. Má nedostatok IgA. Stále sa sťažuje na hrdlo, že ho bolí. Toto je výsledok po roku po užívaní Broncho-Vaxom, zinku, vitamínu C a Spirabelu.

Laboratórne vyšetrenia:
Imunologické vyšetrenia: S-IGA g/l: <0,33 Opakovane; S-IGM g/l: 0,71; S-IGG g/l: 16,68; S-IGE IU/ml: 67,08
Nálezy:
LABPOZN:
S_IgA:
Opakovane

Záver: Pretrváva deficit IgA, reaktívne hranične zvýš. IgG. Do liečby Imunor 1x týždenne ráno nalačno.

Ďakujem

Dobrý deň,

znížené hodnoty IgA súvisia s obranyschopnosťou imunitného systému. Je potrebné zapracovať na odolnosti organizmu aj tvorbe črevného biómu. Do 3 rokov vieme s tým niečo spraviť.

Po 3 roku už je črevný bióm založený a je skladba je nemenná.

Môžeme sa spojiť prostredníctvom mailu/telefónu.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/