Aké testy boli robené môjmu synovi?

Zodpovedané
12. dec 2022

Dobrý deň,

synovi robili krvné testy, v ktorých je uvedené: Autoprotilátky proti endomýziu pozit. +++, celkové IgE 56.32, protilátky proti tkan. transglutamináze IgA 13.92, protilátky proti tkan. transglutamináze IgG 9.59, a-laktalbumin F76 0.62, b-laktoglobulin F77 pod 0.35, Kazein F78 0.81, mlieko kravské F2 1.05.

Čo mu to vlastne skúmali a aké sú výsledky?

Sú to testy len na lepok a laktózu, alebo sa z výsledkov dajú vyčítať aj iné intolerancie a potravinové alergie?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúmali, či nemá celiakiu a alergiu na bielkovinu kravského mlieka.

Vyzerá to na pozitivitu na celiakiu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas