Sú moje výsledky na bielkovinu kravského mlieka vysoké?

Zodpovedané
9. aug 2019

Dobrý deň,

v decembri mi robili vyšetrenia na bielkovinu kravského mlieka a na laktózu. Tu sú výsledky:

Bielkovina kravského mlieka
IgA 7,38U/ml
IgG 15,90 U/ml
IgM 26,90 U/ml

V júni po úplnom vynechaní mlieka mi spravili znova vyšetrenia. Tu sú výsledky:

Bielkovina kravského mlieka
IgM 22,80U/ml
IgA 7,99U/ml
IgG 13,80U/ml

Lakt=oza
IgA 2,80 index
IgG 0,305 index

Sú tieto hodnoty vysoké?

Môžem jesť mliečne výrobky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

zvýšené v obidvoch testovaniach máte protilátky IgM bielkoviny kravského mlieka a v druhom testovaní aj protilátky laktózy.

Mliečne výrobky pre vás nie sú vhodné. Protilátky sú nositešmi imunity a pokiaľ sú výsledky pozitívne na tento druh potraviny, je nutné ho zo stravy vyradiť.

Odporúčam sa zamerať na zmenu životného štýlu a pridať viac ľahko vstrebateľných mikroživín vrátane vápnika.

Vhodná je domáca výroba mliek z rastlinných surovín - mak, mandle, semienka, orechy.

Taktiež zaradenie klíčkov, prípadne polievky s pridaním semienok, klíčkov, zdravých olejov - ľanový, tekvicový, konopný...Na regeneráciu sú vhodné aj mäsové vývary z kvalitných zdrojov.

V prípade konzultácie ma kľudne kontaktujte.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/