Ide o intoleranciu?

Zodpovedané
4. aug 2020

Dobrý deň,

môj dvojročný synček má problémy s trávením. Máva riedku stolicu, občas hlienovitú. Trpí nechutenstvom, neprospieva. Má iba 9 kg, brali mu aj krv na laktózu. Vyšlo mu Iga- 0,909( index), Igg-0,857 (index), na kravské mlieko Igm - 20,700 U/ml, Iga-10,900U/ml, Igg-36,600U/ml.

Ide o intoleranciu?

Ďakujem

Dobrý deň,

a ako vám výsledky vysvetlil lekár?

Ja bohužiaľ takto výsledky vysvetliť neviem, keďže neviem presne aké testy mu boli robené ani nepoznám anamnézu.

Podľa príznakov však môže byť intolerancia na mliečnu bielkovinu aj laktózu, prípadne určite otestujte celiakiu.

Ak by ste potrebovali viac konzultovať, budem rada ak ma skontaktujete.

Prajem Vám pekný deň,
Mgr. Veronika Mičianová, PhD.

+421 944 331 420
mail: info@imwell.sk
web: www.imwell.sk
FB: https://www.facebook.com/imwell.sk/