Budem mať nárok na maximálnu podporu, keď si vyčerpám celú dovolenku?

Zodpovedané
24. apr 2024

Dobrý deň,

túto sobotu (27.4.) mi končí RD. Dcérku mi nevzali do škôlky, tak v práci dávam výpoveď. So zamestnávateľom som sa dohodla na výpovedi dohodou.

Budem mať nárok na maximálnu podporu, keď si vyčerpám celú dovolenku (20 dní)?

Mám splnených tých 730 dní.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak budete čerpať všetku dovolenku a žiadnu Vám už nepreplatia, ani vyplatené odstupné nebudete mať, potom si nenavýšite vymeriavací základ na výpočet dávky v nezamestnanosti. Dávka sa vypočíta z Vášho príjmu za čerpanú dovolenku, ak ste nemali iný zdaniteľný príjem počas RD.

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti.

S prianím pekného dňa,
Lenka