Dostanem maximálnu podporu, keď budem mať 5-mesačné odstupné?

Zodpovedané
1. máj 2024

Dobrý deň,

6.4.2024 syn dovŕšil 3 roky a mne skončila rodičovská dovolenka. Zamestnávateľ pre mňa nemá pôvodne pracovné miesto. Dohodli, že zbytok dovolenky (do 20.5.) si vyčerpám a následne dostanem výpoveď dohodou s 5-mesačným odstupným.

Dostanem aj v tomto prípade maximálnu podporu?

Iný príjem popri rodičovskej som nemala.

Ďakujem

Dobrý deň,

5-mesačné odstupné by mal zabezpečiť maximálny vymeriavací základ, ale tento VZ sa môže ešte krátiť, nakoľko pracovný pomer nebude trvať celý mesiac.

Skúste si dať prepočítať mzdárke ak bude ochotná, aký VZ Vám bude vychádzať pri uvedenom postupe a taktiež prepočítať VZ na výpočet dávky v nezamestnanosti za obdobie 7.4.2024 - 20.5.2024.

S prianím pekného dňa,
Lenka