Maximálna podpora

betka23
18. jún 2020

Dobrý deň,
prosím Vás o radu. RD mi končí 23.8., zamestnávateľ súhlasí s rozviazaním prac. pomeru dohodou s tým, že si mám podať výpoveď k 31.8. a vyčerpať do konca augusta 6 dní dovolenky. Mám nárok ešte na 28 dní dovolenky. Vyjde mi potom ešte max. podpora?
Ďakujem veľmi pekne

ayanamirei
18. jún 2020

@betka23 podpora sa predsa rata z odrobeneho platu, o akej maximalnej podpore hovoris ? 🙂

lucka_ke
18. jún 2020

a počas RD si nepracovala ani na dohodu nikde?

zalka
18. jún 2020

@betka23 ak si nepracovala počas RD, tak áno výjde ti pri tom postupe max. podpora,

zafir01
18. jún 2020

@ayanamirei ak ide z rodicovskeho tak je to trochu inak.. vycerpa dovolenku, ostatnu jej preplatia a nasledne ma podporu maximalnu... .. tiez ma to caka. s tym ze do prace mam ist 25 nov. v 30. nov vypoved, dovtedy cerpanie dovolenky, ostatnych 25 dni co mi ostava mi preplatia a tym sa mi zvysi denny vymeriavaci zaklad

mima1
18. jún 2020

@ayanamirei nie vzdy sa to tak rata.

ayanamirei
18. jún 2020

@zafir01 @mima1 nevedela som, preto som sa s usmevom spytala o akej maximalnej podpore autorka hovori 🙂 ja som nikdy nezamestanana nebola, takze preto netusim , len vseobecna info co som mala, ze podpora sa rata z odrobeneho.

zafir01
18. jún 2020

@ayanamirei ani ja som nebola nikdy nezamestnana.. preto sa celkom tesim, ako sa nou na Vianoce stanem 😀 😀 aspon cez zime mesiace. hoc uz mam poriesene, ze cas venujem sebadovzdelavaniu . takze mam plan vyuzit ten cas efektivne

ayanamirei
18. jún 2020

@zafir01 mne staci ta materska na ktoru pojdem - ale obavam sa, ze miesto samovzdelavania budem skor stracat mozgove bunky a iq 😂😅

amienne
18. jún 2020

@lucka_ke co v pripade, ze som zamestanana u sucasneho zamestnavatela kde cerpam RD a zaroven by som povedzme rok pracovala na dohodu alebo skrateny uvazok niekde ine? Ak by so mnou potom sucasny zamestnavatel rozviazal praocvny pomer po skonceni RD, tak podpora sa mi bude ratat z coho? Inak by som mala maximalku. Sa mi neoplati si privyrobit pocs RD?

veronikaszabova
18. jún 2020

@amienne mala by si ju ratanu z dohody

lucka_ke
18. jún 2020

presne tak, počítal by sa ti príjem za posledné dva roky, čiže dohoda

betka23
autor
18. jún 2020

Počas RD som inde nepracovala, ďakujem za radu 🙂

amienne
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
amienne
18. jún 2020

@veronikaszabova no idem toho Mihala citat este raz bo tam je niekolko prikladov. 🙈 _Ach

zalka
18. jún 2020

@amienne privyrobiť si môžeš, ale odporúčam dohodu nepravidelný príjem alebo živnosť .
Ak máš pocit, že ti po skončení RD skončí aj PP.

evittam
19. jún 2020

@mima1 Vzdy sa to tak pocita. VZ pre podporu je hrubý zdaniteľny príjem za posledné dva roky pred žiadostou o podporu.😉

nanala85
13. aug 2020

Môžem sa spýtať, postupovala som ako radite, dala som si dovolenku a nasledne výpoveď a vôbec som nedostala max.podporu ale vyrátali mi to z toho jedného dňa cize mám minimálnu, dostala som 230 euro. A to som predtým zarabala 1000 euro v čistom . Nechápem to... poradíte ci sa s tým dá niečo robiť?

veronikaszabova
13. aug 2020

@nanala85 preplatili ti dovolenku?

nanala85
13. aug 2020

@veronikaszabova zatiaľ iba ten deň čo som si zobrala

lucka_ke
13. aug 2020

@nanala85 koľko dovolenky si mala nevyčerpanej?

nanala85
13. aug 2020

@lucka_ke okolo 20 dní a to som v práci povedala aby mi ju preplatili a zatiaľ mi prišla iba za ten jeden deň

lucka_ke
13. aug 2020

no mali ti to dať v jednom, potom by sa ti celá suma dala na ten jeden deň a vyšla by ti max. podpora

nanala85
13. aug 2020

@lucka_ke a dá sa to vrátiť späť? Keď zavolám do práce a poviem im to môžem si dať znovu prepočítať podporu? Keďže oni spravili chybu?

lucka_ke
13. aug 2020

kedy si presne čerpala dovolenku a kedy ti skončil pracovný pomer?

nanala85
13. aug 2020

@lucka_ke 6.6.mal malý rok ,7.6 som dala dovolenku a 8.6 výpoveď a hneď na druhý deň som sa bola nahlásiť na úrad práce

lucka_ke
13. aug 2020

žiadaj písomne o vyplatenie zvyšnej dovolenky a o opravu výplatnej pásky, nakoľko náhrada za dovolenku ti patrí

nanala85
13. aug 2020

@lucka_ke ďakujem ti veľmi pekne, zajtra volám do roboty a idem to riešiť. Hneď mi je lepšie keď viem že sa to dá 😊

janka3334
16. aug 2020

Dobrý den, ja mám podobný problém chcem sa opýtať ako mám postupovať. Syn bude mať 23.9 tri roky 24.9 si vezmem dovolenku a 25.9 dám ukončenie PP dohodou. Zisťovala som si, že mám už len 5 dní dovolenky ak 1 deň si uplatnil ostanú mi len 4 dní na preplatenie. Vyjde mi tak Max. Podpora? Alebo mám radšej ukončiť k 24.9? Po asi RD som nepracovala. Dakujem

oslik21
21. sep 2020

Pripajam sa k tebe janka3334,tiez mam malo dovolenky a neviem ako by to vislo 🤔

momoqui
12. okt 2020

@evittam ahoj poradila by si mi prosim ako sa dostat j max podpore po rodicaku? Citam ze preplatit 1 den a inde ze preplatit viac dni. Preplatit znamena vyceroat alebo su to dve rozne veci? Aby ma zamestnavatek pochopil