Koľko dní dovolenky si mám vyčerpať, aby mi vyšla lepšia podpora?

Zodpovedané
5. mar 2024

Dobrý deň,

od roku 2018 som na materskej dovolenke. Druhú som začala v roku 2021 a pracovný pomer stále trvá vo firme, kde som zamestnana od roku 2010. Nemám v pláne sa tam vrátiť. Mám 56 dní starej dovolenky a rodičovský mi končí 27.4. 2024.

Chcela by som dat výpoveď a ísť na podporu.

Koľko dní dovolenky si mám vyčerpať, aby mi vyšla lepšia podpora?

Je možné vyčerpať 2 - 3 dni dovolenky už teraz v marci, dať výpoveď, byť len evidovaná na úrade práce, vybrať rodičovský a potom po skončení RD požiadať o podporu?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže byť ako uvádzate. Je to o dohode so zamestnávateľom.

S prianím pekného dňa,
Lenka