Ako postupovať, aby som mala nárok na maximálnu podporu?

Zodpovedané
19. máj 2023

Dobrý deň,

rada by som sa v práci dohodla, aby som mala nárok na maximálnu podporu. Momentálne som na rodičovskej dovolenke, počas týchto troch rokov som nikde nepracovala ani na dohodu. Stále som zamestnaná. Dcérka bude mať 3 roky 16.7.2023.

Správne som pochopila, že si mám vyčerpať 2 dni dovolenky a rovno v ten 2. deň ukončiť pracovný pomer výpoveďou formou dohody?

Keďže 16.7.2023 je nedeľa, v pondelok a utorok mám ísť na dovolenku a tiež v utorok 18.7.2023 ukončiť PP dohodou a nechať si preplatiť zvyšných 28 dní dovolenky, ktorú ešte mám?

Ďakujem

Dobrý deň,

výpoveď formou dohody neexistuje. Je iba Dohoda o skončení pracovného pomeru. Pokiaľ by so všetkým zamestnávateľ súhlasil, uvedený postup je v poriadku.

S prianím pekného dňa,
Lenka