Môže sa jednať o nejaký problém, prípadne aj tehotenstvo?

Zodpovedané
4. aug 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať, mala som s priateľom nechránený pohlavný styk pred 18. dňami cca menštruácia mi mešká už 6 dni. Testy som si robila 2 a stále negatívne respektíve dnes som si robila a pred 3 dňami. Mala som mierne bolesti v podbrušku, citlivé prsia mám ale nie až tak, že by som sa ich nemohla dotknúť. A také plnšie sa mi zdajú ale pred ms mávam tak citlivé prsia, že sa ich nemôžem dotknúť. A pár dni mi býva aj nevoľno…

Chcela som, že si budem sledovať aj krčok, tak ak som to správne nahmatala mi prišiel tvrdý a to mi aj priateľ potvrdil, ale tak v podrepe je ľahko nahmatateľný ale v ľahu ani nie. A ráno aj cez deň zvyknem mávať krémový biely výtok ale nie až tak veľmi veľa, ale najviac ráno.

Môže sa jednať o nejaký problém, prípadne aj tehotenstvo?

Vopred vám ďakujem za váš názor.

Dobrý deň,

zopakujte si tehotenský test s odstupom dvoch dní. Ak bude stále negatívny, tehotenstvo je vylúčené.

Ak by menštruácia meškala viac ako 14 dní, vyhľadajte ambulantného gynekológa, ktorý Vás vyšetrí. Mohlo by ísť napríklad o cystu na vaječníku.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník