Je vhodné mať pohlavný styk, keď som mala špinenie?

Zodpovedané
30. mar 2023

Dobrý deň,

v 6. týždni som mala trošku 2x špinenie. Doktorka mi dala progesterón a 10 dní nemať pohlavný styk, odvtedy som nemala žiadne špinenie. Včera som bola v 8. týždni a všetko bolo v poriadku. Už aj do práce môžem ísť, ale zabudla som sa spýtať či už môžme mať pohlavný styk.

Aký je Váš názor?

Včera potom sme už neodolali a mali sme styk. Brucho ma pritom nebolelo a ani som po tom nekrvácala. Len ma následne svrbelo tam dole.

Aký dôvod mohlo mať to svrbenie?

Mala by som byť v 8. týždni (7t + 3d) podľa výpočtu poslednej menštuácie, ktorá bola 3.2.2023. Na snímke od doktorky je však 6. týždeň plus 4 dni.

Znamená to, že som mala posunutú ovuláciu?

Lebo do 23. dňa cyklu som robila ovulačné testy, ale nikdy neboli pozitívne. A aj preto som sa čudovala, keď som si našla pozitívny tehotenský test.

Môžem na zápchu použiť glycerínové čípky?

Ak áno, tak ako často?

Ako inak predchádzať zápche?

Aj pred tehotenstvom som s tým mala problémy. Snažím sa piť 3l vody minimum, ale teraz nemám chuť na nič takže ťažko do seba dostanem ovocie.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak už nie sú problémy a nešpiníte, styk mať môžete. Opatrne. V prípade krvácania však vyhľadajte lekára ihneď a styk na dlhšie obmedzte.

Posunutú ovuláciu ste mať samozrejme mohli.

Glycerínové čapíky bezpečne užívať môžete. Kľudne pred každou stolicou ak je to potrebné. Základom ale je dostatočný pitný režim a strava bohatá na vlákninu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník