Som lenivá?

14. feb 2024

Radšej takto anonymne. Baby, od strednej školy ma trápi to, že som nerada niekam MUSELA chodiť alebo neznášala som niečo, čo MUSÍM urobiť. Stačilo keď sa mi nechcelo ráno vstávať a nešla som do školy. Jeden deň v týždeni som zo zásady nechodila do školy. Rodičia mali so mnou problémy a ľutujem ich za to. Učila som sa ale dobre. AJ vysoká škola ma bavila, tam som chodila veľmi rada. Ale teraz, keď mám zamestanie, sa to začína objavovať znovu. Rok pracujem zatiaľ, ale občas si nevykonám prácu na 100%, ale iba na 95%. A trápi ma to. Tak isto mám rada upratané, postarané o všetko a toto ma baví. Ale prídem si ako vyhorená, každý deň ma čaká kopec povinností a môj mozog to asi nedokáže pochopiť a vypne. Mala by som navštíviť nejakého odborníka?

deti95060810
14. feb 2024

krv máš Ok? nechýba ti železo, alebo ....možno by som začala u obvodnej.

vanilkovazmrzka
14. feb 2024

Chces navstevovat odbornika, lebo obcas svoju pracu spravis len na 95%? 😃 ty si zlata. Naozaj si nerob stres, to je normalne, kazdy ma dni, kedy sa mu nieco nechce. A stale so svojimi 95%mi robis mozno ovela viac, nez menej sebareflektujuci kolegovia ;)

Jedine ze by si mala problemy vo viacerych sferach, potom mozno bude treba nejako riesit

autor
14. feb 2024

@vanilkovazmrzka proste si prídem neshopná, že nezvládam možno to, čo zvládajú ostatní. Ale môj problém je aj nízka mienka o sebe, možno kvôli tomu by som mala začať navštevovať nejakého odborníka 😒

autor
14. feb 2024

@deti95060810 teraz som po chorobe a cítim sa úplne ako v depresii, dokonca sa mi nechce ísť ani do tej práce. Možno to prejde, ale asi zbehnem na tú krv, lebo som veĺmi bledá v poslednom čase. Vďaka.

autor
14. feb 2024

@vanilkovazmrzka a ďakujem ti za milé slová 🙂

daniela1911
14. feb 2024

Budem asi za trapnu, ale to, že si na SŠ chodila len 4 dni v týždni, mi nepríde OK. VŠ ťa bavila lebo nebola každodenný stereotyp, bolo skúškové, nepovinné prednášky a pod. A práca zas je stereotypná. Možno nie si typ na takúto klasickú prácu. Ale zas na druhej strane, si medzi ľudmi. Nie si len introvert ?

vanilkovazmrzka
14. feb 2024

Vies co, ja mam taku skusenost, ze ludia, ktori o sebe najviac pochybuju a maju sklony sa takto podcenovat, su prave ti, co robia uplne najviac. Na tej sebahodnote sa oplati popracovat, najma pre tvoju dusevnu pohodu. A zlata mantra - neporovnavaj sa vo vsetkom. Ano, vzdy budu veci, v ktorych si horsia ako niekto. A este viac veci je takych, v ktorych si lepsia ako niekto 🙂

autor
14. feb 2024

@daniela1911 ani mne to vtedy neprišlo ok, sama som si to uvedomovala. Ako keby som musela mať nejakú pauzu v týždni a nabrať síl. Doteraz neviem, prečo to tak bolo. Dialo sa to až v poslednom ročníku. Ale je pravda, že ma deptalo to prostredie, študovala som na zdravotníckej škole, takže tá prax a učitelia boli hrozní.

autor
14. feb 2024

@vanilkovazmrzka veľmi ti ďakujem, porozmýšľam nad tvojim slovami ❤

daniela1911
14. feb 2024

A akú máš teraz prácu ?

babydesire
15. feb 2024

Ja tieto stavy mavam tristvrtiny roka..a cim som starsia tym je to horsie..niekefy ficim ako fretka inokedy niesom schopna ani vstat, hneva ma to, deprimuje, som podrazdena a urevana...takze niesi vtom sama

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
15. feb 2024

@babydesire a ako to riešiš? Vieš prečo sa ti to deje? 🥺

autor
15. feb 2024

Teraz som chorá, včera mi už bolo lepšie, bola som prvý deň bez teploty a už som rozmýšľala, že pôjdem do roboty, že som zdravá, tak nemám čo vymýšľať. Doma ma každý prehovára, že či som normálna, že som ešte slabá. Lenže ja mám strach, že si klienti bezo mňa zvyknú, že im tam nebudem ani chýbať a že sa mi po týždni ťažko zaradí zas do toho kolobehu a medzi ľudí 🥺🥺

daniela1911
15. feb 2024

@babydesire akože každy z nás máme takéto dni. Ale ak máš pocit, že je to už cez a je to dlhodobé, riešila by som to. Vygoogli bipolarnu poruchu.

hianicka13
15. feb 2024

Nie si nahodou po chorobe? Alebo ti mozno chyba zelezo ci skus doplnit magnezium. Vsetci mavame taketo dni, ale ak si myslis ze to je az moc, skus konzultovat s lekarom ze sa necitis po psychickej strane dobre. Mozno ti bude robit aj odbery.

babydesire
15. feb 2024

@daniela1911 uz ma to napadlo ze by som toto mohla mat.. :-/ Neviem,bojim sa diagnozy

luccija
15. feb 2024

Keď robíš so staršími ľuďmi a psychicky tak Ťa to vyčerpáva.Co píšeš mi nepríde nijako zvláštne.
Veď nie sme robot, že každý deň ideme na 100%
Keď je toho na človeka veľa mozog vypína, zabúda, druhy dostane uzkost ďalší cholericky vybuchuje
Teraz si chora tak sa lieč neviem kam sa ponáhľas neviem prečo by mali na teba zabudnúť?
Nájdi si svoj ventil niečo čo Ťa baví ideal šport endorfíny..telo vie čo robí veď, ak by si stále išla na plno tiež by to nebolo dobré.Dovol si niečo aj odflaknut, alebo si povedať, že sa ti nechce.Je zima tma, choroby ja vždy ozivam na jar🙂

liusa82
15. feb 2024

@autor ja som bola odjakživa teda od decka rovnaká ako ty🙂 čo so nechcela tak som nerobila ani do školy som nešla ak sa mi nechcelo.Išla som si potom k dr pre ospravedlnenku😀 alebo mi mamina napísala.Toto som robila na základnej.Na strednej už ani nie.A na vš už vôbec nie.Lebo ma bavilo tam chodiť.Aj prácu som si musela prispôbiť tomuto.Robím sama na seba lebo v klasickej robote kde by mi dakto rozkazoval by som nevydržala.Skús aj ty porozmýšlať o dačom svojom čo by si chcela robiť a nemala to ako povinnosti.Ja nemám napriklad ani deti lebo viem že by ma to vyčerpávalo a nedala by som starostlivosť o dieťa a domácnosť.No tak možno aj dala ale tak viezli by ma asi na psychiatriu po mesiaci.Nie som na nejaký extra záhul stavaná.Nikde ani v práci ani doma