Opakovaná mykóza od partnera

anet2002
25. apr 2024

Ahojte žienky! Som tu nová a rada by som sa s niekym poradila o mojom probléme. S partnerom chodíme spolu 6mesiacov a behom tohoto času som stihla mať 4/5krát vaginálnu mykózu-už to ani nepočítam😔 (s partnerom nepoužívame ochranu) Viackrát som navštívila doktora ale buď mi povedal, že to mám z nadmernej konzumácie sladkého alebo, že to mám zo zlej imunity. Niekoľkokrát som mu zdôrazňovala, že chcem liek aj pre partnera ale nič mi nepredpísal vždy liečil len mňa probiotikami a liekmi, ktoré si mám dávať raz za týždeň kľudne aj polroka vkuse a vždy nezabudol zdôrazniť, že muži v tom bývajú väčšinou nevinne. Síce partner nemá žiadne príznaky aj tak by som ho preliečila. Chcela som sa spýtať, či niektorá z vás nemá s týmto skúsenosti, konkrétne teda s liekmi na mužskú mykózu, a ak áno aké ten váš používal. Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

amelie2017
25. apr 2024

Daj mu krem na mykozu, napriklad canesten.

walentina7
25. apr 2024

Po 6 mesiacov vztahu som s frajerom este nespala. Divná doba. Nečuduj sa, že chytáš kadečo.

michaela789
25. apr 2024

@walentina7 nehnevaj sa, ale ona si na toto názor nepýtala. Starajme sa každý o seba a nevyžiadané rady si povedzme do zrkadla.

@anet2002 niekedy si partneri na seba musia zvyknúť. Ty máš kyslejšie, on zasaditejšie, každý iné pH... Ono sa to časom vyrovná. Ale dovtedy by som použila niečo voľnopredajné, ako tu už niekto písal, aby to bolo aspoň menej obťažujúce.

chodec15
25. apr 2024

@walentina7 Takze ak clovek dodrzi sex az po 6 mesiacoch od zoznamenia, uz nikdy nemoze dostat mykozu? 🙂

veronikaszabova
25. apr 2024

@walentina7 😂😂😂😂 neblazni... Snad nemaju cakat az do svadby

anet2002
autor
25. apr 2024

@amelie2017 ďakujem veľmi pekne za radu určite skúsime 😁

gwendolyn
25. apr 2024

zmenila by som gynekológa, keď tak zdôrazňuje, že je v tom muž nevinne, koľkokrát tu ženy písali, že keď sa vykašľali na neverného partnera, tak sa im prestala vracať mykóza

veronka1996
25. apr 2024

@walentina7 Divna doba bola, ked pary spolu 6 a viac mesiacov nespali.
Co sa tyka podstaty veci, podobny problem sme mali aj my, ale len partner. Kozna lekarka povedala, ze to ma reakciu na hormonalnu antikoncepciu. Dala mu nejaky krem a preslo to rychlo.

nikolani
25. apr 2024

@anet2002 ahoj, tiež som mala istý čas problém, naozaj stačilo málo (stres, cukor, parfumované mydlo,...isto aj oslabena imunita) a bolo to naspäť. Tiež som pravidelne riešila s gynekológom, brala probiotiká atď. ale fakt mi pomohli az probiotiká Carnium Botanical. Brala som natal biotic. Bralo sa to tuším nejaké 4 mesiace ako taká kúra a odvtedy mám pokoj 🙂
Len podotknem, že som mala celý čas rovnakého partnera (nie nového) a on sa nemusel liečiť nijako, naozaj to bolo len vo mne 🙂

thoughtfulweirdo
25. apr 2024

Keď som mala mykózu, manžel sa preliečil len Canestenom, od lekára nemal nič. Stačilo to, mykóza sa neopakovala

1ryba
25. apr 2024

Pošli partnera k obvodnému. Nech povie, aké máš problémy a poprosí o liek Fluconazol. Ten istý si daj predpísať aj ty. Sú to tabletky na mykózu. Mne zaberie vždy a potom mám aj 2-3 roky pokoj. Ja užívam mesiac 1 tabletu raz za týždeň a potom pol roka 1 tabletu v 1 deň menštruácie. Partner tiež nech sa aspoň 2 týždne natiera canestenom.

1ryba
25. apr 2024

@veronka1996 moji rodičia sa brali po 6 mesiacoch. Tento rok oslávili 48 výročie sobáša.

1ryba
25. apr 2024

Taktiež sa snaž aspoň na mesiac dva vylúčiť akýkoľvek cukor, jedlá s kvasnica mi, bielu múku. Užívaj Candivac.

tiezjedna
25. apr 2024

@anet2002 ja som kedysi tiež chytala od frajera podobné šmakulády. Po čase som zistila, že je kurevník jak bič...

macekovam
25. apr 2024

@anet2002 daj si wobenzymovu kúru.. To veľké balenie výživaj...

butterflyeffect
25. apr 2024

Mali sme s partnerom tiez tento problem, nakobiec sme boli pozitivne testovany na ureoplazmu-neviem ci to ma spojitost ale po prelieceni na ureoplazmu prestali aj mykozy. Su lieky na mykozy( flucon, medoflucon), su na predpis nech ti lekar predpise pre teba aj partnera nech sa preliecite, lebo takto si to budete davat jeden druhemu hore dole…

thirstymonk
25. apr 2024

4 roky vzťahu som nesexoval s manželkou. Až po svadbe. Vaše názory sú mi u prdele, lebo nemajú na mňa vplyv.
Ale k veci - gynekológ dal manželke canesten a vravel, že si mám aj ja canestenom natierať pindik. Tak sa aj stalo.
Stále sa jej vracaju mykózy, dvakrát sme už boli na pohotovosti, čo nemohla ani chodiť. Takže voľky nevoľky musím ísť na uro, čoho sa bojím jak čert kríža. Termín mám v júni. Že sú v tom muži "väčšinou" nevinne ešte neznamená, že je to aj tvoj prípad. Gynekolog je nejaký starý fuzaty debilko, však mám pravdu? Zmeniť gynekologa na takeho, ktoreho naozaj pacientka zaujíma a neberie ju iba ako číslo v poisťovni. Príčin to môže mať iks.

anet2002
autor
25. apr 2024

@1ryba ďakujem veľmi pekne asi to presne takto budeme riešiť

akinom0077
25. apr 2024

@anet2002 rozhodne pristup tvojho gyn nie je spravny. Je viac ako jasne ze aj partner musi mat mykozu pokial sa ti to vracia, muzi 90% nemaju priznaky. Preliecit ho treba! Minimalne mu kup Canesten krem a tyzden nech rano vecer natiera, ak nezaberie bolo by potrebne od gyn liek napr mykomax dolezite je aby Vasa liecba prebehla sucastne

akinom0077
25. apr 2024

@butterflyeffect ano ma to suvis. Niekedy za casto opakovanymi mykozami je ureaplazma a pod

anet2002
autor
25. apr 2024

@butterflyeffect Myslíš že keď mi lekár robil ster že by to tam videl ?

akinom0077
25. apr 2024

@anet2002 klasicka kultivacia vie ukazat iba veci ako mykoza gardanella streptokok a pod., na to ci mas ureaplazmu, mycoplazmu, chlamydiu je potrebny iny ster tzv.medzibunkovy

anet2002
autor
25. apr 2024

@akinom0077 ďakujem veľmi pekne za upresnenie. Určite naňho pôjdem. Darmo sa budem liečiť aj ja aj partner na mykozy keď pôvodca môže byť spomínaná ureoplazma

sense
26. apr 2024

Na mykozu si vieš kúpiť aj gynocanesten combi, ty as na použitie vaginálne tabletu, na vonkajšie svrbenie krém. Ten krem môže použiť aj partner, počas liečby sa vyhnite pohlavné u styku. A dobre je obmedziť cukor a pridať probiotika
A zvážil a by som aj výmenu lekára

siss25
26. apr 2024

@walentina7 😂😂 akože toto nemyslite vážne 😀
Čo potom je podľa vás keď mu dá na prvom,druhom rande 😀

tinqua
26. apr 2024

Kamaratka toto mala s ex, dal jej pusu a chytila herpes, po sexe bud chytene mocove cesty, alebo mykoza, alebo iny zapal...no furt dačo a to chlap nebol ziadna štetka, ale nieco v ňom bolo čo jej vadilo...rozišli sa lebo nejak nemal ochotu chodiť po nepríjemných vyšetreniach a s iným toto už nebolo, takže občas za to môže aj chlap...tvoj doktor mi pride ako starý sovinista, čo si dal posledny vedomostny update pred 89' ak vôbec

limoncino
26. apr 2024

@tinqua vedomostný update 😂

walentina7
26. apr 2024

@siss25 ja neviem ci niekto dáva na prvom, druhom rande. Ja osobne som takého nikoho nepoznala čo by toto robil.

zuzinka888
26. apr 2024

Tak mykoza sa moze vracat a priatel moze byt v tom naozaj nevinne( ze ta nepodvadza asi toto myslel gyn). A naco ti ma predpisovat/ davat masti - tie su volne dostupne v lekarnach.

terry658
26. apr 2024

@anet2002 ja som dostávala opakovane mykózu po styku s manželom ale bola v tom moja imunita. Poriešila som HIT dietu a odvtedy je dobre. A to som trpela skoro 1.5 roka.