Mykóza u muža

10. jún 2023

Ahojte, máme s mužom problém s mykózou. Najskôr som ju mala ja a aj napriek preventívnym opatreniam som ju preniesla na muža. On má ale slabú imunitu a poslednú mykózu liečil pol roka a to sme museli obaja brať antibiotiká 'kvôli nemu', lebo ja som bola bez príznakov. Teraz som po týždni bola v pohode, preistotu som si ďalší týždeň dávala probiotiká Vagisan, už nemám žiadne príznaky.
Mužovi zaberajú len kortikosteroidy, dáva si masť Belogent, ale potom má ako keby oslavenú kožu. Existuje nejaký probiotický krém pre mužov?
Máte nejaký tip, čo by mu mohlo pomôcť?

zorkahorka
10. jún 2023

Canesten skus

nikpa
11. jún 2023

Napriek preventívnym opatreniam si ju preniesla na muža? Neviem si predstaviť aké sú to opatrenia. Keď ma jeden z partnerov mykozu, jediné opatrenie je zdržiavať sa sexu, tak sa zaručene druhý partner nenakazi. Skúste Vitagyn C Vaginálny krém s kyslým pH, inak môže si dávať hocijaký prípravok, ktorý je určený pre ženy. Tiež by mal používať mydlo na intímnu hygienu. A kúpte si kondómy, bezlatexove a neparfumovane

autor
11. jún 2023

@nikpa preventívne opatrenia boli také, že v ten týždeň, keď som mala ťažkosti sme spolu nespali a aj som si svoj uterák dala preč z kúpeľne, lebo ich máme pri sebe a spodné prádlo som prala oddelene. Spali sme spolu až týždeň na to, keď ja už som bola v poriadku a bez príznakov a aj tak som mu to preniesla😫 intim mydlo používame a ten krém skúsime, ďakujem

taktotedanie
12. jún 2023

Tyzden? To nie je preventivne opatrenie
Minimalne 10-14 dni
Jasne ze to zase dostal ty si to nemala poriadne preliecene