Liečba mykózy

ewula147
3. jún 2013

Ahojte. Chcem sa spýtať či ste použiváli pri mykóze Macmiror Complex vaginálne guľôčky. Mne ich predpísal gynekológ, pretože ma páli a svrbí pri močení. Tak mi doktor predpísal tieto vaginálne guľôčky. Hľadala som aj iných témach, ale väčšinou tam písali ženy, ktoré sú tehotné. A ja tehotná niesom. A či sa Vám potom tá mykóza znova vrátila. Vraj sa mykóza objavuje len u tehotných, ale pokiaľ viem, tak ja tehotná niesom 🙂

hrjanka
3. jún 2013

fíha, no ak by to s tým tehotenstvom bola pravda, tak mám doma futbalový mančaft 😉 mykózu mala v živote snáď každá žena, je to úplne bežné ochorenie. Tie guľôčky som mala pri zápale pošvy, sú riadne silné, ale pomôžu. Pri mykóze si dávam canesten väčšinou, doktor mi na to dal candibene, takže netuším, ako pôsobí macmiror. Ale vzhľadom k tomu, ako rýchlo to zaberá na zápaly (do niekoľko hodín), tak si myslím, že ti to pomôže. A, žiaľ, u mnohých žien sa mykóza vracia, hlavne u tých (nie je to pravidlo), čo nevedia odolať sladkostiam (tiež som taká 😉

denisafono
3. jún 2013

@ewula147 macmiror som brala ked som bola v 33tt v nemocnici, nemala som ziadny nalez aby bolo treba brat ich, a ked som sa opytala lekarov na co teda, tak odpovedou bolo, pre istotu, preventivne. Aha tak som si vyvodila z toho zaver ze aby som na wc nieco nechytila. To akoze hygiena na wc bola 0bodov. Nam z tych "karamelovych cukrikov" ako sme ich so spoluleziacimi nazvali nebolo dobre, tak nam to vysusilo sliznicu ze nas z toho svrbelo a palilo. A mne osobne na mykozu pomala canesten krem, poriadne natierat 3-5dni. Prave natieram 3den aj je to ovela lepsie ako 1den ked som zacala citit.

sissy27
3. jún 2013

@ewula147 nie je pravda, že by sa mykóza objavovala len u tehotných... a áno, môže sa vrátiť, je to kvasinková infekcia, takže môže ťa nakaziť spätne partner ak sa neprelieči aj on (u chlapov je mykóza v podstate bezpríznaková), takisto sa môžeš nakaziť v bazéne, resp. na kúpalisku, ak ostaneš v mokrých plavkách, mykóza býva často aj po užívaní antibiotík alebo zo stravy obsahujúcej príliš veľa cukrov...
ak dr. predpísal macmiror, tak vedel prečo (štandardne sa začína s liečbou s najslabšími tabletkami )

ewula147
autor
3. jún 2013

@hrjanka Ďakujem pekne, je pravda, že som mala obdobie, keď som jedla dosť sladkostí, väčšinou pred menzesom ma to chytí 😅 ale potom už vôbec. Ja som mala mykózu v 18tke a potom sa už neobjavila. V tehotenstve som mala znova, ale preliečila sa. A objavila sa až teraz. No uvidím aké budú výsledky z výteru
@denisafono No ten canesten krem mi odporúcil aj doktor, tak zajtra zajdem do lekarne a kupim si ho.
@sissy27 ja som s mojim doktorom spokojna, tak dúfam, že sa vyliecim

sissy27
3. jún 2013

@ewula147 canesten krém je fajn, ale nezabúdaj, že lieči mykózu len zvonku, ale nie v pošve, tam treba tie tablety 😉

ewula147
autor
3. jún 2013

@sissy27 Veď to je jasné. Ja tie gulocky budem uzivat (boze teraz ked to citam tak to znie akoby som ich mala jest 😀 ) Ale v tomto som opatrna a chcem sa vyliecit, takze to nezanedbam

linda20111
3. jún 2013

@ewula147 macmiror sa vacsinou predpisovat na mykozu, ale na ine -bakterialne zapaly, ale zo skusenosti viem ze zabera aj na mykozu. pravdepodobne ti to predpisal preto, ze pri vysetreni zistil aj iny zapal ako mykoticky a chcel aby sa ti to vyliecilo naraz. ale je potrebne si kupit krem canesten /da sa kupit canesten kombi to je s tabletkou ktoru ty ale nepotreujes lebo mas macmiror /, takze ti staci len canesten krem a natierat zvonku. a mykozu nemaju len tehotne zeny, niekedy sa vrati po liecbe, niekedy nie. a este je potrebne preliecit aj manzela/partnera, pretoze moze mat tiez mykozu hoci nema priznaky a prave kvoli tomu sa to zvykne vratit po prelieceni.

salo
3. jún 2013

@ewula147 ak si davas ten macmiror, tak uz nepouzivaj canesten, lebo znizuje ucinok nistatinu, ktory obsahuje macmiror. Je to aj v pribalovom letaku napisane!Ked ti dr.predpisal macmiror, tak mas asi bakter.zapal, pripadne zmiesany s mykozou, lebo macmiror je atb. Ja ho pouzivam kazdu chvilu a tento krat mi uz nezabera☹

ewula147
autor
4. jún 2013

@salo Ale prečo by mi potom doktor odporúčil aj canesten? To mi je potom divne
@linda20111 No môjho muža by som musela preliečiť jedine tak, že by mu to povedal doktor. Pretože keď som mu to hovorila ja tak ma vobec nepocuval a stale si mlel svoje. Ale som povedala, že ak to vyliečim a vráti sa to znova tak sa bude liečiť aj on či chce alebo nie

linda20111
4. jún 2013

@ewula147 pretoze macmiror su gulocky ktore sa uzivaju tak, ze sa vkladaju do posvy /davkovanie 1na noc alebo 1 na 12hodin podla toho ako urcil lekar. Ale canesten je krem na vonkajsie pouzitie - natriet sa z vonku. Tak povedz manzelovi aby to pouzival aj on, inak sa ti to moze vratit ked ste sexovali v poslednom case, pretoze ty si uz mohla mat mykozu ale si o tom este nevedela, kedze sa to len zacinalo.

linda20111
4. jún 2013

@ewula147 ja to zvyknem robit tak ked manzel je mudry, poviem mu bud to bude pouzivat so mnou aspon tyzden alebo pojde k lekarovi sam. vtedy vybera tu prvu moznost 🙂

ewula147
autor
4. jún 2013

@linda20111 No musím skusit aj ja mu tak povedat aj ked pochybujem, ze si vyberia jednu alebo druhu moznost. On je strasny, prosto si mysli ze ma pravdu a hotovo nikoho nepocuva, len sam seba. Ale skusim to

linda20111
4. jún 2013

@ewula147 tak aj moj vymysla, ale skor preto ze sa hambi ist k lekarovi alebo je lenivy natierat sa. ked nebude chciet tvoj, tak mu jednoducho daj gate dole a natri ty podla navodu asi 3-4x na den aspon tyzden. - kvoli sebe, ked nechces aby sa ti to vratilo naspat. - ked ste mali sex v poslednom case, lebo napr ak ste boli dlhsie bez, tak potom je predpoklad ze jemu to netreba.

salo
4. jún 2013

@ewula147 prepac, som si to pomylila s fungicidom, ale ten tiez obsahuje nistatin a tam je napisame, ze to znizuje ucinok ak sa pouziva s clotrimazolom, co je camesten.

ewula147
autor
4. jún 2013

@linda20111 no sex nebol dost dlho 😨 takze jemu to netreba.
@salo to nevadi

zdenka989
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mamazem
29. jún 2013

Odporúčam Gynex vnútorne a na vložku môžete nakvapkať Audiron. Zaberajú veľmi rýchlo. Ak je problém opakovaný, súhlasím s babami vyššie, treba preliečiť určite aj partnera, je pravdepodobné, že si niečo pinkáte medzi sebou.

pe
3. júl 2013

ja mam dobru skusenost s Canestenom, aj ine baby ho tu odporucali, ako som si vsimla, je rychlo a spolahlivo ucinny, ja som mala mykozu aj pred tehotenstvom aj pocas a vzdy mi zabral, treba dodrzat pokyny, hygienu a preliecit sa poriadne aj s partnerom, proste vybrat vsetky tablety a cely krem, dobre je aj vynechat sladke jedla a biele pecivo

anelap
1. apr 2017

-mňa tiež často trápia zápaly, avšak odkedy používam jednu mastičku vaginálne ako čípok na báze len prírodných zložiek nepotrebujem žiadne čípky od lekárky, stačí 2-3 dni používať mastičku a je znova všetko tak ako má byť "tam dole"

danielagre
25. jún 2021

@anelap Prosím názov tej mastičky či čípku dakujem