ATB a mykóza

8. máj 2023

Ahojte už týždeň beriem antibiotiká a ešte týždeň budem musieť kvôli angíne , pri užívaní som brala aj probiotiká (biopron) ale od včera pociťujem príznaky akoby mykózy - svrbenie a opuch , výtok nemám žiadny a svrbenie je iba mierne ale ten opuch je dosť výrazný...momentálne som si dala probiotiká gynimun na vkladanie a natieram fungicidinom ale ten opuch neustúpil...viete mi poradiť niečo čo by zabralo či zasa len ku gynekologovi a ďalšie atď teraz na mykozu...?

angelous1991
8. máj 2023

No jedine tablety od gyndy do posvy . Mne len toto zabralo tie symptómy boli príšerne . Držím palce 🍀

majamat
8. máj 2023

infekcie neustupuju z hodiny na hodinu, trpezlivost., mozes zajst aj ku gyn, mozno bude treba lepsiu liecbu a mpozno nie, lebo leicbu si si nasadila dobru. nemozes vsak cakat, ze sa to spravi tak rychlo.

autor
8. máj 2023

@angelous1991 obávam sa toho že tam tiež skončím len to je začarovaný kruh jedny ATB skončia začnem druhými...a sale dookola

autor
8. máj 2023

@majamat áno máš pravdu som dosť netrpezliva....dám tomu tak tri dni ak nebude ani náznak zlepšenia budem musieť k doktorke ...lebo potom je zasa víkend

majamat
8. máj 2023

je to neprijemne, tak to chapem. no nic neurobis, chce to cas.

majamat
8. máj 2023

no pri ATB je to casty problem, to asi vies, je blbe, ze ich musis este uzivat. z tohoto dovodu ti ta liecba veru zaberat moc nemusi. no vsak uvidis.

stanulienkat
8. máj 2023

Ak si začala s antimykotikami do vagíny, musíš pokračovať a vybrať celú liečbu. Určite neprestávaj po dvoch, po troch dňoch, aj keď budes mať pocit, že príznaky ustúpili. Casto je mykoza spojena s Atb. Dobre, ze si uzivala probio.

autor
8. máj 2023

@stanulienkat ja mám ale probiotiká nie antimykotika .....preto sa obávam že budem musieť k doktorke lebo ako bolo vyššie spomenuté tie lieky ešte dlho jesť budem

stanulienkat
8. máj 2023

Fungicid je tusim antimykotikum.

carduelis
8. máj 2023

Mne pri tychto problemoch pomohli vyplachy Rosalginom a natierat kremom Prurigyn. Vytok som nemala ale presne svrbenie a opuch a uz po prvom vyplachu sa mi ulavilo

dzulik_
8. máj 2023

Veď skús zavolať gyn a povedať čo je vo veci. Ja som mala to isté cca mesiac dozadu, popísala som jej symptómy a napísala mi elektronicky recept. Pri atb je to časté, ja som užívala probiotiká ústne aj vkladacie zo spodu, aby som predišla mykóze, ale aj tak som sa tomu nevyhla 🤷🏻‍♀️

autor
9. máj 2023

@dzulik_ volala som jej a predpísala mi macmiror ..tak už len vydržať 12 dní 🥴