Vaginálna mykóza a antibiotiká

gabika4
19. sep 2021

Ahojte, od štvrtka beriem antibiotiká kvôli zápalu v močových cestách. Antibiotiká beriem jednu tabletku za 24 hodín. No, cítim svrbenie v pošve, no nezhoršuje sa to. Beriem od prvého dňa probiotiká. Používam rosalgin výplach na noc a na vonkajšok len raz denne, teda po rosalgine fungicidin masť. Nemôžem ísť za lekárom, keďže nemám kde dať dcérku, tak som rozmýšľala, že či nezavolám gynekológovi, aby mi poslal recept na vaginálne tablety proti mykóze elektronicky. Len nemám žiadne príznaky mykózy okrem svrbenia. Žiaden zápach, výtok nemám hrudkovitý a hustý, skôr riedky, keďže mám aj ovuláciu...Neviem čo mám robiť, keby som mohla, tak hneď idem k lekárovi, no manžel je odcestovaný 😒 je lepšie sa preliečiť vaginálnymi tabletami, aj keď to svrbenie nemám silné ? ďakujem za rady

kakawah
19. sep 2021

Kup si Canesten kombi, alebo duo, neviem presne ako sa to volá. Je tam jedna tableta na zavedenie zdola a krem,

gabika4
autor
20. sep 2021

@kakawah mám to doma, ale ešte som to nepoužila, lebo to svrbenie je malé...skúsim ten rosalgin naďalej, a keď sa to zhorší, tak si dám ten canesten ...zatiaľ to mám niekoľko dní a je to rovnaké, možno trošku lepšie...možno to je len pocit, kvôli tým močovým cestám...

veronnica080
20. sep 2021

@gabika4 keď ono pri antibiotikách kedysi som to mala aj ja, že zakaždým mi mykóza začala, síce takto nenápadne, ale potom keď som lieky doužívala, tak sa naplno prejavila. Skús zavolať, čo ti povie. Lepšie to podchytiť už teraz a teda keď máš zápal močových ciest a ešte toto do toho, tak mne dosť pomohol aj Wobenzym, ten som užívala spolu s čípkami a má aj protizápalový účinok, čo pri tomto potrebuješ.

gabika4
autor
20. sep 2021

@veronnica080 už som zobrala 5 tabliet antibiotík a ešte mi treba 2 vziať, no to svrbenie horšie nie je, aj výtok mám riedky ako počas a po ovulácii býva...nemám ho biely ani hrudkovitý ani nezapácha...len proste pociťujem nepohodlie v rozkroku...už som mala párkrát mykózu, ale to ma svrbelo tak, že som nemohla vydržať a šla k lekárovi, no tentoraz je to tak mierne, že mi je blbé i volať...no, nechcela by som to zanedbať...beriem i vysokokvalitné probiotiká a ten rosalgin výplach...ten zápal močových ciest nemám silný, minulú stredu som ich začala cítiť, a keďže som šla vo štvrtok k lekárke kvôli inému problému, tak som si dala skontrolovať moč, takže sa ešte nestihol naplno prejaviť...lekárka mi hneď predpísala dosť drahé antibiotiká, vraj ma poriadne prečistia, tak dúfam, že to mám podchystené....uvidím ako sa budem cítiť zajtra, ale bohužiaľ až do štvrtka k lekárovi nemôžem ísť osobne, len telefonicky...inak som mu volala celý minulý piatok, ale asi mali dovolenku, vtedy ma to svrbelo tak, že som chcela i tie vaginálne čapíky, ale teraz som na vážkach...no nič, asi predsa zajtra volám...

panda6
20. sep 2021

Skuste probiotika na vkladanie gynimum rapid