Častá mykóza

lulupulu
4. apr 2022

Ahojte, žiadam o radu. Už som fakt zúfalá, už skoro každý mesiac mávam mykozu. Už mi nezaberajú ani žiadne cipky, tablety, vyplachy. Mam vyskúšané už hádam všetko. Vždy sa preliečuje aj manžel. Stravu nemám takú aby som mávala mykozu stále. Ani antibiotika som neuzivala. Už som skúšala aj biely jogurt ale to je tak hodinový pocit úľavy. Prosím mate nejake fakt vyskúšané co pomáha? Ďakujem

biankaaaa
4. apr 2022

Vaginálne probiotiká 🙂 mne veľmi pomohli

54tinka54
4. apr 2022

@lulupulu jenamazol krém si skúšala? Mne pomohol najviac.

ninka99865
4. apr 2022

@lulupulu navštíviť imunologa

lasona
4. apr 2022

Vysadiť cukor, bielu múku v strave, kvasinky ľúbia sladke

lulupulu
autor
4. apr 2022

@biankaaaa sú voľno predajne? Vieš aj nazov?

biankaaaa
4. apr 2022

@lulupulu áno sú voľnopredajné a je ich na trhu veľa. Mne sa osvedčili gynimum dual protect a gynimun intim care ☺️

kk77
4. apr 2022

Probiotika aj vkladat, aj cez usta. Oreganovy olej 5 kvapiek denne jest, alebo tobolky.

panda6
4. apr 2022

Gynekolog co na to?

matana2
4. apr 2022

@lulupulu probiotika take tie obycajne. Ale najprv si to klasicky vyliec a popri tom uzivaj probiotika tak tyzden. Potom vzdy ked mas pocit ze sa ti to vracia, hned ten den jednu tabletku probiotika si daj. A uzivaj 2-3 dni. Takymto sposobom som nemala problem s mykozou asi 5 rokov. Potom som to znova chytila, vracalo sa to a znova som si nahodila probiotika a zasa pohoda. Cize vzdy ked mas pocit ze to zasa ides mat. Daj si tabletku. Mme to pomaha.

lulupulu
autor
5. apr 2022

@panda6 stále mi dáva rôzne čapíky a guľky na vkladanie ale nič nepomaha

panda6
5. apr 2022

@lulupulu a vysetrenia, stery, krv? Mozno to preliecit zvnutra, tableky napr. Medoflukon na predpis aj branie ma urcit lekar, + nieco lokalne. A po liecbe probiotika. Jest aj vkladat. Jest dlhodobo. A rozne opatrenia ako, pranie bez avivaze, nepouzivat sprchace atd. Drzim palce

lulupulu
autor
5. apr 2022

@panda6 stery mi brala vždy a vždy mi dala tabletky kadejaké a niektoré to ešte aj zhoršili, kvôli tomu ze mávam často mykozy som aj prvý krát porodila v 26tt. Sprchace nepoužívam, periem s detským oblečením v antialerg. Prášku bez avivaze

ninka99865
5. apr 2022

@lulupulu moja kamoska sa takto trápila roky nakoniec šla na imunologiu kde jej zistili že ma niečo znížené dali jej tam lieky a od vtedy ma pokoj. Dovtedy každý mesiac mykoza

karinkinamamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panda6
8. apr 2022

@lulupulu imunolog, diabetolog, zmena gynekologa, .candistop dlhodobo, gunymum rapid na vkladanie. Alergia na latex - kondomy, niekedy hormon.antikoncepcia, tampony nepouzivat, len neparfem.vlozky. obmedzit sex na nejake obdobie. Strava cukor uplne co sa da. Nieco od firmy multi-gyn ale to uz preventivne.

lulupulu
autor
8. apr 2022

@panda6 presne všetko toto dodržiavam každú jednu vec co si napisala

mamutka
8. apr 2022

Mne pomohli anionove vložky. Len čo som pocítila príznaky, dala som si a kľud. Už mám roky pokoj a keď si spomeniem na gynekológov s ich mastami, je mi zle. Ale nemusí to pomôcť každému, podľa mňa.

lulupulu
autor
11. apr 2022

Baby menzes mi mešká už 3 deň, že to bude kvôli tej mykoze? Veď ja nemôžem byť zase tehotná 🤦‍♀️🤦‍♀️😂 pre pána

antonia15
11. apr 2022

@lulupulu napísala som ss

lopka1313
11. apr 2022

Ja len taka blbost. Per nohavicky minimalne na 60tke a ja tie svoje este aj zehlim (a nepouzivam avivaz). Viem, blba rada po tom vsetkom, ale stale su ludia, co hodia nohavicky na 30, tie sa neoperu a potom sa cuduju, ze co sa deje...

mia1012
11. apr 2022

@lulupulu wobenzyn.brat aspoň 2 , 3 mesiace.mne pomohlo jedine toto keď som už všetko možné vyskúšala.necakaj zázraky o týždeň.ale potom som mala aj dva roky pokoj od mykóz.

lulupulu
autor
11. apr 2022

@lopka1313 vždy periem min na 60 a vždy zehlim

alexandrahaspi
9. jún 2022

@ninka99865 ahoj, prosim ta ale lieky si dostala na imunologii? Nieco na imunitu? Dakujem

ninka99865
9. jún 2022

@alexandrahaspi to kanoska riešila.. a neviem čo jej dali ale po roku aj niečo jej to prestalo

chodilasomdomov
14. júl 2022

@lulupulu ahoj urcite B komplex uzivaj, po týždni pripadne 2 budes citit vyrazne zlepsenie, potom uzivat dlhodobejsie