Zmluvu mám na dobu určitú. Musím oznámiť zamestnávateľovi tehotenstvo?

katarina1393
19. sep 2021

Dobrý deň chcela by som sa opýtať či potrebujem do roboty oznámiť že som tehotná aj keď som na dobu určitú.
Ďakujem za odpoveď

cimage
19. sep 2021

Zalezi od prace, ked mas kludnu nenarocnu pracu, tak je to na tebe. Ked pracujes manualne a tahas tazke veci, je lepsie cim skor.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarina1393
autor
19. sep 2021

@cimage pracujem a automobilke.. A 1.7. Ma vzali do stavu.. Som v skúšobnej dobe.. Myslíte že keď im to oznámim ma neprepustia?

kkovacovak
19. sep 2021

@katarina1393 jasne že ťa prepustia. Veď si v skúšobnej dobe a na čo by im bola taká zamestnankyňa. Oznámiť by si to každopádne mala

pietra
19. sep 2021

@katarina1393 tak to oznam az po skusobnej dobe. Este stale budu mat dost casu najst za teba nahradu. Oznamit tehotenstvo vsak nie je povinnost, ale ak ho neoznamis, pozera sa na teba ako keby si tehotna nebola

marytesss
19. sep 2021

ja by som oznámila až po skúšobnej dobe, ked budem mať v ruke tehotenskú knižku. ak oznámiš skôr, budeš prepustená.

ivkazba
19. sep 2021

@katarina1393 oznámiť tehotenstvo nie si povinná. Si povinná ich upozorniť mesiac vopred, že odchádzaš na materskú dovolenku.

miskamicha
19. sep 2021

@katarina1393 neprepustia ale nepredlzia ti pracovnu zmluvu...ocakavaj takyto postup... oznam to az po 12 tt ak nemas tazku a narocnu pracu...

simonka1701
19. sep 2021

ak robis v automobilke, tak to asi velmi jednoduchá práca nebude...zmluvu nepredlžia tak či tak, tak rozumnejšie to bude asi oznámit. Zbytočne ohrozovat dieta, ked i tak to s predlženim dopadne rovnako.

janickacrazy
19. sep 2021

@katarina1393 oznam im, že si tehu až po skúšobnej dobe, budeš mať aspoň prácu, pokiaľ nebudeš mať nejaké zdravotné problémy, tak môžeš robiť alebo neskôr môžeš ísť na PN, ak oznamis v skúšobnej, tak ťa prepustia hneď

rachel36a
19. sep 2021

@katarina1393 jasne ze ta prepustia...oznam im to az po skusobnej dobe..