Mám zmluvu na dobu určitú - kedy oznámiť, že som tehotná?

lenuska333
15. jún 2019

Dobry den som tehotna 6.tyzden zamestnana som od
6.8.2018 a zmluva mi konci 31.7.2019 zaujima ma kedy povedat zamestnavatelovi ze som tehotna .....pokial to poviem tak ma urcite toho 31.7.prepustia ...podla toho co som citala tak 270 dni potrebujem aby mi patrila materska a to splnam ked sa nemylim chcem sa tiez opytat co robit potom keby ze ma prepustili ist na pn alebo ako.... lebo neverim ze mi predlzia zmluvu ked budu vediet ze som tehu ale tiez nechcem ostat bez primu poradte nieco Dakujem

bleblu
15. jún 2019

Ak vies, ze ti zamestnavatel ponukne dalsiu spolupracu, nehovot mu zatial, ze si tehotna. Nie je tvoja povinnost oznamovat tehotenstvo, pockaj. Ak dostanes novu zmluvu, potom to ries so zamestnavatelom.

evittam
15. jún 2019

@lenuska333 Len detail. Zamestnávateľ ta neprepusti, tebe konci zmluva.Ci ti ponúkne novu záleží na nom.
Na MD narok mas. Ak PP skonci môžeš ísť na PN alebo sa evidovat ako nezamestnana, alebo byt samoplatca ZP.

seva22
15. jún 2019

Súhlasím s @bleblu ,v tvojej situácii,keď máš zmluvu na dobu určitú,je to najlepšia alternatíva...do toho 34.tyzdna budeš mať naďalej prijem...ak ti ju nepredĺži, budeš si musiet nájsť na ttch sedem mesiacov tehotenstva kedy ešte môžeš pracovať,nejaky iný prijem...alebo ak máš manžela,nech ťa živý,na Tom nie je nič zle...ale.podla.mna.aj.keby si nič nenájdeš a budeš doma kým nepôjdeš na materskú,tak ak máš odrobenych tých 270dni,tak materskú budeš mať tak či tak...držím palce

seva22
15. jún 2019

A to ak pôjdeš na PN ak ti nepredĺži zmluvu ti veľmi nepomôže podľa mňa,lebo sociálka nevypláca nemocenské nezamestnaným...či?

evittam
15. jún 2019

@seva22 Ako píšem môže ist na PN ak ma lekára čo ju vypise, cize nebude v takom prípade uplne bez príjmu. Pripadne podpora ak ma nárok.
Je v 8mesacnej OL ako tehotná. Moze ísť do nástupu na MD na PN kedykoľvek a bude mat PN platenu.
Keby nebola tehotná moze ist na PN do 7dni od skončenia PP a bude platena.

seva22
15. jún 2019

@evittam a.plati to aj pri zmluvách na dobu určitú?

evittam
15. jún 2019

@seva22 To nema nic spoločné so zmluvou. Jasne píšem po ukončení PP. Vid zakon o SP

seva22
15. jún 2019

@evittam ďakujem za info

diaalex
15. jún 2019

@lenuska333 podľa mna nie je najšťastnejšie riešenie o tom mlčať ... kedze ti bruško bude rast a či chceš či nie bude to na tebe vidno... po ďalšie mas nárok 7 dni na ošetrenie a kedze musis ísť k viacerým lekárom nevykrije ti to, jedine keď nahlásiš že si tehotná mas aj nad rámec (čas na ošetrenie)...
Pracovný pomer zamestnankyne sa skončí bez ohľadu na skutočnosť, či je tehotná alebo uznaná za práceneschopnú. Zákaz skončenia pracovného pomeru v takejto ochrannej dobe platí len v prípade výpovede zo strany zamestnávateľa v zmysle § 64 Zákonníka práce.
Zamestnávateľ ti nemusí predĺžiť zmluvu ... a keď ti pracovný pomer skončí skôr ako ideš na materskú, musis ísť na úrad prace ... a na materskú sa ti počítajú pošledne 2 roky pred nástupom na MD či si bola nemocenské poistená 270 dni ...

barmankaa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre