Živnosť a tehotenstvo

chiliko
27. feb 2012

viem ze je tu uz vela prispevkov.. a kadecoho vela okolo toho... 😝 😝 😝 Baby ja som stastna ako blcha aj viac ako blcha v 🙂 🙂 🙂
neda sa to ani vyjadrit ..Moj priatel konecne zmakol a od maja - juna ide snazilkovat.. koonecne.. Musim teraz zistit vsetko okolo co
budem potrebovat. Som zivnostnicka a planujem aj zivnost si ponechat .. nechcem ju vobec zrusit.. nakolko pracuje sama 🙂
A CO TERAZ? da sa este nejak vytrieskat viacej penazi od státu??? ako?? co spravit?? Nemoze ist na matersku priatel nakolko je na urade prace
a zamestnany je na 4 hodiny tyzdenne u mna.. 🙂 odvod plati štat.. Prosim poradte .. alebo kde by som sa mohla ist opýtat..?? poradte?
dakujem

evka68
3. mar 2012

Podľa zákona o sociálnom poistení môže materské poberať aj "otec dieťaťa po dohode s matkou dieťaťa, najskôr po uplynutí šiestich týždňov odo dňa pôrodu, ak matka nepoberá materské alebo rodičovský príspevok." Otázne je, či by otec bol v tom čase aspoň 270 dní nemocensky poistený a aká by bola výška jeho materského príspevku, či nie nižsia ako tvoja.

Avšak ty môžeš poberať materský a potom rodičovský príspevok aj popri podnikaní - pozri https://sites.google.com/site/pracanamaterskej/.... Ak priateľ tiež poberá nejakú podporu, možno by sa vám to takto viac oplatilo.