Z čoho sa bude počítať materská dávka, keď som SZČO a mám aj prácu na TPP?

Zodpovedané
3. feb 2024

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať.

Ako sa bude počítať výška MD, keď som živnostníčka a platím si minimálne odvody?

Nechcem pred materskou zrušiť a ani pozastaviť živnosť. Plus mám aj prácu na TPP.

Ďakujem

Dobrý deň,

málo informácii na presné zodpovedanie. Záleží ako dlho si platíte odvody za SZČO do Sociálnej poisťovne (či to bude viac ako 270 dní do pôrodu) a ako dlho trvá pracovný pomer a či sa do pôrodu neukončí. Môžete dopísať do ďalšej otázky.

S prianím pekného dňa,
Lenka