Prečo idete voliť Korčoka?

4. apr 2024

Prečo každý ide voliť Korcoka keď sme ho predtým ani len nepoznali? Mne je veľmi nesympatický.

kamatopo
4. apr 2024

📌🕶️🍿

autor
4. apr 2024

A prosím normálne odpovede, dôvody prečo jeho voliť. Som mladá a o politike veľa neviem. Tak chcem počuť vaše názory. Ďakujem. 🙂

lenka098123
4. apr 2024

treba ist volit Pelleho lebo ako povedala Plackova, bude to nas najkrajsi prezident na svete!!! :D

vanilkovazmrzka
4. apr 2024

Uz je moratorium, tak serte na to.

belllinka
4. apr 2024

A čím ti je nesympatický? Jamky v líčkach nemá, to je pravda. Ak je toto tvoje hlavné kritérium, tak radšej vôbec nechoď voliť.

maryetta
4. apr 2024

Niekedy staci uplne “fadny” dovod-nechcem tam toho druheho.

melanta
4. apr 2024

Ty si ho predtým nepoznala. Ľudia, ktorí sledujú politiku a diplomaciu ho poznajú 20 rokov, pretože v diplomacii tak dlho pôsobí, zrejme aj dlhšie ako 20 rokov.

crazy_cat_lady
4. apr 2024

som nevedela, ze hlavnym kriteriom pri vybere prezidenta su sympatie...

chodec15
4. apr 2024

Ani v praci ti nemusi byt sef sympaticky (bude starsi, tucnejsi, mozno bude mat aj bradavcicu na tvari,...), ale ak dobre riadi firmu, budes mat pracu a slusnu vyplatu na ucet. Ak budes mat sefa, co sa usmieva, je sympaticky, co firmu vytuneluje a okradne zamestnancov, skoncis na ulici a nebudes mat na splatky hypo, tak budes na tej ulici s holym zadkom doslova a do pismena. A to sa nemusis ani o politiku zaujimat.

yelena159
4. apr 2024

Takže mám voliť prezidenta podľa toho, ako vyzerá? Zaujímavé.

kp7333
4. apr 2024

Lebo nevolim podla vyzoru ani sladkych reci.

januska12323
4. apr 2024

Pellegrini ti je sympatický?

ibatanecnica
4. apr 2024

ja ho nejdem voliť, nemám z neho dobrý pocit. Síce Pelegriny má tiež čo to za ušami. Uvidím, či v tomto kole pôjdem. Ale Korčoka určite nie. Mám z neho pocit, že o tolerancii iba rozpráva ale voči druhým názorom tolerantný nie je.

gab1sol
4. apr 2024

Oprav si “keď sme ho predtým ani len nepoznali?” - to, že ty si ho nepoznala, neznamená, že sme ho nepoznali všetci. A k voľbám - prezident nemá byť sympatický, ak je toto kritérium výberu, tak úprimne Boh nás ochraňuj. V prvom rade, prezident tam nemá byť na ochranu aktuálnej vlády (ako sa vyjadril PP), ale má tam byť pre Slovensko, pre všetkých občanov.

anjelik0907
4. apr 2024

Každý určite nie. Ja ho nebudem voliť ani veľa ľudí v mojom okolí.

chodec15
4. apr 2024

@ibatanecnica No dalsie kolo volby prezidenta bude o 5 rokov, ked rozmyslas, ze v tomto kole nepojdes. A nestarat sa o to, kto bude hore, taki ludia nech sa potom nestazuju, ak sa im nieco nebude pacit. Lebo neurobili preto nic, aby to slo tak, aby im to vyhovovalo. Lebo hovoris, ze Pellegrini ma za usami, ignoracia volieb znamena, ze neucastou a prepadnutym hlasom pomahas cloveku, co ma za usami.

ibatanecnica
4. apr 2024

@chodec15 ja plánujem odísť z SK, už mám prácu na spadnutie. A či sa ešte vrátim, netuším ako sa situácia vyvinie.

janush
4. apr 2024

Pretože chcem ešte cestovať a nehanbiť sa že som Slovenka, ak by som volila Pelleho je to cesta do pekla, Europa nam zatvori dvere a budu nas vitat iba v Rusku.. preto idem volit Korcoka!

tetapetra
4. apr 2024

Marcelu Hanusovu poznáš?

chodec15
4. apr 2024

@ibatanecnica raz sa tu budes chciet vratit, zostava ti tu rodina, priatelia,... Tak kop aspon za inych, ked sa ti nechce kopat za seba. 🙂Nech je tu slusna krajina patriaca do EU, kde sa da pracovat a zit, ked sa vratis.

ibatanecnica
4. apr 2024

@chodec15 rodina ide so mnou a kopa priateľov je už za hranicami. Ja mám priateľov aj tu aj tam. Tí čo žijú tu, nech volia podľa svojho uváženia.
Takže či sa budem chcieť ešte niekedy vrátiť, netuším.

drahomirrra
4. apr 2024

Autorka, my sme ho poznali. Ľudia, ktorí sa rozumejú diplomacii a ako tak ovládajú fungovanie štátu ho poznali. Nie je za ním žiadna kauza, v celej jeho širokej rodine nenašli závadovú osobu. Žije pevný, usporiadaný život, je vzdelaný, múdry, rozhľadený človek. Vek už zodpovedá tiež, má skúsenosti. Nevláči žiadne krabice od šampusu a neklame kade chodí. Za mňa dobrý matroš 🙂

chodec15
4. apr 2024

@ibatanecnica Potom ina otazka. Preco utekate vsetci prec do zahranicia, ked je tu tak za 15 rokov Fica tak "dobre".

ibatanecnica
4. apr 2024

@chodec15 a kde som napísala že je za Fica dobre? To akože kto nevoli Korčoka je za Fica? A idem preto, pretože vždy ma to ťahalo žiť v inej krajine a teraz mám možnosť. Tak ju využívam.

chodec15
4. apr 2024

@ibatanecnica zial, momentalne je to tak. Ak vyhra Pellegrini, Fico ovladne vsetky dolezite urady a bude si moct robit, co sa mu zachce. Aby tu nebola spalena krajina, ked dostanes homesick v zahranici a budes sa chciet vratit ...

nikha2809
4. apr 2024

@lenka098123 to vážne povedala? 🤦

andreakotesova
4. apr 2024

Lebo chcem byť radšej v európsko-americkej riti, ako v tej ruskej 😉

kp7333
4. apr 2024

@ibatanecnica ak to takto pojde dalej, kludne sa moze stat, ze sa nebudes mat kam vratit. tato vladna particka, co sa Putinovi pcha do zadku, je schopna sem rusakov pozvat ako Bilak v 68-om. uz zacali s normalizaciou ako predpriprava na diktaturu. Mat prezidenta, ktory im klepne po prstoch a nepodpise kazdy zakon, s ktorym pridu, je posledna sanca na zvratenie absolutnej totality.

ibatanecnica
4. apr 2024

@kp7333 v podstate ja sa ani neplánujem vrátiť

ivka225
4. apr 2024

@ibatanecnica Áno, keďže sú iba dvaja kandidáti, tak je to tak, ako píšeš - kto nevolí Korčoka, je za Fica.