Ako byť spokojný sám so sebou?

25. apr 2024

Ako byť spokojný sám so sebou? Ako vidieť svoju hodnotu?

macekovam
25. apr 2024

Ak máš deti začni v detstve budovať ich sebavedomie.. Zadávaj im úlohy.zvladnutelne.. Neskôr aj tazssie. Pochval ich... Odmena.. Veľa objíma... Rozvíjajú ich schopnosti.. Ukáž im ze sú pre teba veľmi dôležité... Ze ta robia šťastnými... Tráv s nimi čas.. Ďakujem ta pomoc... Pripomeň im ich silné stránky.. Dobre povahové vlastnosti... Ak je potrebné daj aj trest... Primeraný.. Neurazaj ich ani ich rodičov..nauč ich žiť aj s nedostatkami... Aby akceptovali seba.. Takých akí sú... Lebo to sú oni! Nie masky ktoré ľudia dnes nosia... . Si žena ci muž?

autor
25. apr 2024

@macekovam som zena nemam deti, ani partnera 😀

autor
25. apr 2024

Mam pocit, že aj ked v živote dosiahnem čo si zaumienim tak som s tým spokojná len chvíľu a potom je to pre mňa samozrejme.. vôbec ma to neteší po čase 😀 beriem to ako normálnu vec, aj keď som tomu venovala kopec času a nadrela som sa. Vôbec mi to nedvihne sebavedomie ani nič podobné.

macekovam
25. apr 2024

Ale buduje sa to od detstva.. Mala si to ako dieťa?

macekovam
25. apr 2024

A prečo tu svoju hodnotu nevidíš? Niekto ta v minulosti ponizoval?

autor
25. apr 2024

@macekovam keď mám pravdu povedať ani neviem, skôr nie ako áno.. a ak, tak ocividne pomenej keď s tým mám problém ako dospelá žena 😀

foxanda
25. apr 2024

Žena, buď rada, že si zdravá a šťastná. Čo by iní za to dali. Preorganizuj si v sebe tie hodnoty. Byť spokojná sama so sebou môžeš byť aj bez detí a partnera. Všetko je to o hlavu a tvojom vnútornom nastavení. Skôr mi príde, že si znudená životom...

autor
25. apr 2024

@macekovam v minulosti som mala osobu, ktorú som mala úprimne rada a dosť ma ponizovala a spravala sa hnusne, asi to malo na mňa vplyv .

autor
25. apr 2024

@foxanda ja viem, ono sa to povie ze bud rada za zdravie .. lenže my ľudia vždy niečo riešime (hlavne ja) a mam pocit, že aj keď naozaj niečo dokážem tak nepríde moja spokojnosť vždy chcem viac a viac.

autor
25. apr 2024

@foxanda lenže ako ich preorganizovat? Viem, ze nie je v poriadku to aká som na seba prísna v živote atď.. ale neviem ako zaradiť brzdu, následne aby som bola spokojná

foxanda
25. apr 2024

Je to proces, to nejde tak zo dňa na deň si to v sebe upratať a preorganizovať. Treba ísť na to pomalými krokmi. Napríklad buď vďačná za to, čo máš a čo si dosiahla. Každý deň si sama sebe poďakuj, čo všetko si zvládla.

macekovam
25. apr 2024

Porozprávať sa s psychológom by nebolo na škodu... Niekde v sebe máš svoju nepríjemnú minulosť.. Niekto mal na teba veľký vplyv a ty si uverila ze si,, nikto,, alebo,, malo,, pre každého.. Ale tvoje okolie ta tak nevníma... Si pre nich určite silná konkurencia keďže si taka cieľavedomá.. Usilovná... Oni to vidia podľa mňa inak ako ten chudák v minulosti.. A pritom ta ponizoval niekto kto neveril ani sam sebe.. A sam sa videl ako,, nikto,, kto možno počúval to co ty ale od niekoho iného.. Možno od rodičov bohuzial

mladena
25. apr 2024

To je bohužiaľ normálny stav väčšiny ľudsta, preto sa hovorí, že život nie je cieľ ale cesta..... ale dá sa to nájsť pokoj v sebe, ale nie je to ľahké. Inak si nič nebudeš vedieť "užiť". Takže treba skôr hľadať cestu k sebe.

elviku11
25. apr 2024

pomáha aj zapisovať si veci, ktoré sa ti podarili, na čo si na seba hrdá... aj veľké veci aj maličkosti. A v čase krízy si tieto zápisky prečítať a pripomenúť. Pochválila by si kamarátku, keby sa jej toto všetko podarilo? A čo tak seba? 🙂

autor
25. apr 2024

@mladena ja viem, ze je očividne problém vo mne.. len neviem ako na to, aby som to zmenila

autor
25. apr 2024

@elviku11 asi by som s tým mala začať. Uvedomujem si ze som strašne náročná na seba a možno aj na ľudí okolo seba potom...

mladena
25. apr 2024

No vieš keby existoval konkrétny návod ako krok č 1, krok č 2 atď tak by to bolo jednoduché.... žiaľ každý musí hľadať svoju vlastnú cestu k oslobodeniu mysle a otvoreniu srdca.

autor
25. apr 2024

@mladena rozumiem. Asi bude najlepšie ak zájdem za tým psychológom a uvidíme co ďalej 🙂