Ako a kedy ste začali byť so sebou spokojné?

12. júl 2023

Ahojte,v trosku prispevok na odľahčenie a motiváciu. Ako ste sa začali mať rady a byť so sebou spokojné?
Napr.konkretne ja som vždy bola nespokojná so svojím bruchom, pred rokmi som pekne schudla a mala krásne ploché brucho,to som bola so sebou spokojná. No vplyvom stresov som viac jedla a pribrala,aj keď nie som vôbec tučná,ale mám postavu ako pavúk 😂😂😂chudé ruky,nohy a iba brucho ak priberiem. Na MK som natrafila na jednu žienku,ktorá s rodinou veľa cestuje a tak som si pozerala aj staršie príspevky,lebo ma zaujali fotky z rôznych kútov sveta a tá žena bola na fotkách tak spokojná so sebou, pritom je nie úplne štíhla,ale ani tučná,proste taká poriadna žena a hovorím si,ako to robí,že je do sebou taká spokojná,proste to z nej vyžarovalo. Začala som si hľadať pozitíva na sebe čo sa týka výzoru aj osoby celkovo, napr mám 40 rokov, jedno dieťa a postavu aj tak lepšiu ako v 19tke, začala som mať rada aj svoje brucho, svoje dlhé štíhle nohy, svoju postavu, som rozvedená a dokázala som sa postaviť sama na vlastné nohy, som sčítana, huzevnata, charakterna, nikdy sa pri problémoch nevzdávam atď atd. Nakoniec popri Tom, ako som sa začala mať rada, som aj trošku schudla, lebo som už nespokojnosť nezajedala sladkostami a keď sa začali po mne viac otáčať chlapi, pochopila som,že nie iba ploché brucho a dokonalá postava sú cestou k spokojnosti, ale vyžarovanie a vyrovnanosť ženy. A ako ste to mali vy,ktoré ste tiež neboli spokojné so sebou a zrazu sa milujete 💗😂💞

mamickalisticka
12. júl 2023

Ja som napr ešte neprišla do tohto stavu, ale cítim, že vekom sa všetko mení a aj pohľad na seba. Takže je to lepšie, ako pred pár rokmi, ale stále je na čom pracovať.. mám 25 😂

autor
12. júl 2023

@mamickalisticka jaj no možno je to fakt vekom, ja mám takmer 40, tak možno som už dozrela do toho stavu 😂😂😂

viestta
12. júl 2023

V tom momente kde som pochopila to diel medzi vecami, ktoré zmeniť môžem a vecami, ktoré zmeniť nemôžem ale musím sa s nimi naučiť žiť sa môj život a okolitý svet stali krajšie a pohodovejsie

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
st_277
12. júl 2023

vravi sa, ze na to aby ta niekto mal rad musis mat najprv rad sam seba. U nas to bolo naopak, moj vtedy este priatel ma tak lubil, ze nakoniec po cca 2-3 rokoch nasho vztahu som sa zacala mat rada aj ja sama 😁 Ked si to vezmem spätne tak to bolo hrozné sa tak cítit, vsetci zo mna boli uz nestastni… pritom ked pozerám fotky tak som bola ovela krajsia ako teraz 🤣

simsalabim
12. júl 2023

Hm tak ja som toto nikdy neriesila, som so sebou v ramci moznosti spokojna. Ano, v idealnom svete by sa na mne vselico dalo upgradnut, ale kedze v takom nezijem, tesim sa z toho, co mam. A pravdupovediac nerozumiem tej posadnutosti vyzorom, co tu teraz dominuje (taky zadok, hentake stehna, ploche brucho, thigh gap, plne pery…..) Castokrat uplne nerealne “idealy krasy” a potom sa dievcata a zeny trapia kvoli akejsi iluzii “krasy”.

scila
12. júl 2023

Ja som nedávno pozerala na seba do zrkadla a obzerala si pribúdajúce vrásky a tak ma napadlo, že lepšie ako tie pubertálne vyrážky čo ma voľakedy trápili 🤪. A uvedomila som si, že už nejako neprežívam svoj výzor, že som si na seba zvykla 😁 Že už nemám potrebu niekomu niečo dokazovať či s niekym súperiť.
Celulitída ma síce štve, ale za tých vyše 20 rokov čo s ňou bojujem to už beriem ako samozrejmosť. A pribrala som síce za posledné roky skoro 10 kg, takže moje krásne ploché bruško je v čudu, ale zas zo 75B (s prižmúreným okom), som prešla na slušné 75C, ktoré napriek trom odkojeným deťom vyzerajú lepšie ako predtým, tak sa teším z toho a nad ostatným mávnem rukou. Ale určite je to aj tým, že mám už 15 rokov po svojom boku chlapa, ktorý nikdy neskritizoval môj výzor (a to mi aj vlasi držal keď som to prehnala s alkoholom a vyzerala hrozne, aj v iných situáciách, kedy som bola ako strašiak a nikdy nepovedal, že sa mu na mne niečo nepáči).
A teda ako mi dýchajú na krk 40.-te narodeniny, tak som spokojnejšia so svojim výzorom ako kedykoľvek predtým, ale dúfam, že deti budú zdravšie ako posledný rok a ja sa budem môcť viac venovať športu a dám tej celulitíde trochu na frak 🙂