Snažím sa byť spokojná

13. sep 2021

Snazim sa konecne najst svoj vnutorny pokoj byt stastna a spokojna vo svojom zivote. Mam skveleho naozaj skveleho manzela ktoreho strasne lubim. Mame dvoch chlapcov jeden je sice chory ale snazim sa to brat tak ako je. Za alnchodit do skolky velmi ho chvalia ze je sikovny mam z neho velku radost. S mladsim som este dva roky doma. Mam psychicke problemy no snazim sa z toho dostat. Chcem si dat zivotne poistenie aby som bola kludnejsia. Takisto setrenie pre chlapcov aby mali potom nieco na start fo zivota. No pointa je ze uz nechcem bedakat a pozerat na zle veci ktore sa mi stali qlebo sa deji ale chcem viest stastny a spokojny zivot. Knaz mi povedal ze zivot nikdy nebude dokonaly ale ide o to ako sa k tomu postavim aky zaujmem postoj. Ze sa mam modlit nie zato aby vsetko bolo ako si ja predstavujem lebo to tak nikdy nebude. Ale modlit sa zato aby boh zmenil moje srdce a ja som sa na svoj zivot divala inak. Ja som velky bojko so vsetkeho mam strach z veci ktore sa deju z veci ktore sa mozu stat to ma dost obmedzuje vo fungovani

0silvia0
13. sep 2021

svoje srdce mozes zmenit aj sama. Mozes byt vdacna za deti, za muza, radovat sa z kazdeho momentu s nimi a uzivat si to. A samozrejme prijat samu seba, svoj osud, zit pritomny okamih.

autor
13. sep 2021

@0silvia0 ano dakujem ved ja viem len niekedy je to tazke lebo myslim len na tie negativa ale chcela by som aa snazim sa nejak spokojnejsie zit lebo v tom kolotoci v mojej hlave sa motam stale dokola a nepaci sa mi to a nechcem takto zit svoj zivot ze sa vecne niecoho bat alebo sa s niecim trapit

elizabet173
13. sep 2021

v inej téme som pred chvíľou písala, že v živote sa najviac obávame vecí, ktoré sa nakoniec ani nestanú, alebo vypália úplne inak a my si tým strachom a obavami ničíme celé dni. Toto keď si uvedomíš, možno ti bude ľahšie.

autor
13. sep 2021

@elizabet173 ano mas uplnu pravdu neviem preco mam v hlave stale tych strasiakov ked sa nam v zasade zije dobre musim natom popracovat na sebe ako to cele vnimam

evinea
13. sep 2021

@elizabet173 toto si mi uplne vzala z jazyka! Je to fakt, je to tak, strach je velmi zly pan. Casto v hlave si robime scenare, ktore ani realne sa nemusia stat.

snehulienka3
13. sep 2021

Nájdi niekoho kto sa má horšie ako ty a pomôž mu,pomôže ti to naštartovať sa

elizabet173
13. sep 2021

držím ti palce, aby si sa zbytočne neoberala o radosť zo života

lillyilly
13. sep 2021

Ahoj, viem co prezivas, napis mi spravu ak chces pokecat

autor
13. sep 2021

@elizabet173 presne tento pocit mam uplne to vystihuje mna co pises oberam sa sama o radost

autor
13. sep 2021

@lillyilly napisem ti

lujza123
14. sep 2021

Keď máš psychické problémy aj to nejako riešiš s odborníkom? Nemyslím tým kňaza.

Ono je niekedy možno základ prijať sa taka aká si, aj s tým negativizmom, nebojovat proti tomu. Proste tvoj pohár bude vždy poloprazdny ako poloplny. To nezmeníš, ale môžeš zmierniť. Každé "a co keď" nechať preletieť hlavou, nebránit sa tomu ale ani sa toho nechytat, nerozoberat. Ako príde tak aj odíde. Strachom dávaš veľkosť tým ze sa v tom piples, rozvyjas tie myšlienky. Myslím ze za týmto všetkým je skôr veľmi nízka dôvera.... V seba, v ľudí okolo seba, vo vesmír (boha, univerzum nazvy to ako chceš, proste v prirodzený chod veci ktoré sa proste budú diat ci chceš a ci nie)

Mam podobnú kamošku ako ty. Všetko vždy vidi čierno, všetci ju zevraj ohovaraju, nemajú radi, závidia. Začala podnikať ale toto ju strašne brzdí, vlastná hlava lebo ináč veľmi šikovná baba. No ma neustále pocit ze ju chce okradnúť konkurencia, že jej prídu kontroly, že začnú všetci po nej opakovať....

Ona to ako tak zvládala kým bolo všetko ok, ale začala mať nejaké skutocnejsie problémy v osobnom živote a teraz ju to s týmto prístupom úplne paralyzovalo, nevie sa nikam pohnúť....

autor
14. sep 2021

@lujza123 ano riesim chodim ku psychiatricke beriem lieky na tazku depresiu. Presbe si to vystihla neviem vypustit tie blbe myslienky. Ze hocco ma napadne neviem nechat preletiet ale vsetko analyzujem. Ja mam rada vo veciach poriadok a system a vsetko musi byt naplanovane a vsetko musi davat zmysel a davat logiku a potom sa tak zamotavam vo vlastnej hlave

brankova
14. sep 2021

Ako keby som to ja písala pred 3 mesiacmi. Kľudne mi napis, ja už som na polceste.