Vyššie ženy, ste spokojné?

22. nov 2023

So svojou výškou? Myslím ženy 175 a viac cm. Ste spokojné s výškou, netúžili ste byť nižšie? Necítite sa byť obryne, prípadne nemajú ľudia nevhodné poznámky na vašu výšku?

dzulli1980
22. nov 2023

Mám 180 cm a cítim sa výborne, nechcela by som byť nižšia ... a to, čo ľudia hovoria a či niečo hovoria, mi je jedno.

mamamasama
22. nov 2023

Kolkokrat este tato tema? 😅 Sme spokojne, nosime opatky, nemenila by som.

autor
22. nov 2023

@dzulli1980 Obuješ si aj lodičky? Ja mám 176 a už tak sa cítim príliš veľká, keď si obujem topánky, napríklad teraz zimné, majú 3 cm podpätok, tak už sa hrbím, snažím sa podvedome zmenšiť.

mamamasama
22. nov 2023

A obryna by si bola ak by si mala 100 kil, ale ak mas 178cm a vahu cca 60 kil, tak vyzeras ako modelka. ;)

autor
22. nov 2023

@mamamasama Vidím že dole sú podobné témy. Ja som si založila svoju🙂

martul
22. nov 2023

Mám 179, nepovažujem sa vôbec za vyššiu. Taká normálna výška. V živote nikto to neriešil, nekomentoval. Sestra má 182 a tak isto.

galganka
22. nov 2023

Jakože občas by som si skúsila mat meter päťdesiat, ale inak som spokojná. 🤷🏼‍♀️

dzulli1980
22. nov 2023

Anonym: ale áno, keď som bola mladá, bez problémov som nosila 10 cm podpätky, teraz už mám dieťa, blbo by sa mi za ňou behalo v takých štekliach ... 176 cm je normálna výška, pre mňa je vysoká žena 185+ ...

jaskolka
22. nov 2023

Mám 175 cm, normálne som nosila aj 10 cm podpätky, nikdy som sa necítila"obryna "naopak ešte som sa hrdo vystrela, keďže tam teba vyzerá oveľa lepšie, ako keď sa bezdôvodne hrbi.
Teraz síce nenosím 10 cm podpätky, lebo behať na nich za deťmi vy bolo nepraktické, ale keď ideme s mužom niekde sami, tak si pokojne ich dám. A taky 5-6cm podpätok naozaj nosím vtedy bežne.

kaktusik007
22. nov 2023

176 cm a mas problem s 3 cm opatkami???? 🤦‍♀️

autor
22. nov 2023

@kaktusik007 Je to na hlavu, ja viem, ani sa tvojej reakcii nečudujem, ale fakt sa cítim od každého vyššia.

autor
22. nov 2023

Manžel meria 185 a cítim sa vyššia od neho. Neviem prečo..pritom je vyšší než ja. Asi mám nejaký blok.

mikasa_ackerman
22. nov 2023

Mám 185cm keď som bola na základnej a strednej, bola som z toho strašne nešťastná, ľudia si zo mňa robili srandy, šikanovali ma, že som obor, žirafa atď... V 18ke sa stal nejaký zlom, začala som viac ľúbiť sama seba, takže som sa zmierila aj s mojou výškou. Som spokojná, partnera mám o cca 10cm nižšieho ale je to ten najlepší chlap na svete, takže výškový rozdiel je to posledné, čo ma trápilo. Jediné, čo ma stále strašne štve je nakupovanie oblečenia a topánok, nohavice sú mi krátke, topánky v mojej veľkosti ani dámske nevyrábajú, no nevadí zvykla som si🤣 175 je podľa mňa úplne normálna výška, za ktorú nemáš mať prečo nejaké mindráky.

lyci
22. nov 2023

ja poznam viacere okolo 185 a viac a ziadna nie je nadsena svojou vyskou. okamzite by som menila za nizsiu vysku. v mojom veku sice uz blbe poznamky nepocuvam, ale prekvapene pohlady su stale. nastastie muz je o hlavu mensi, tak aj deti su priemer. 175 je podla mna normal. nastastie moznosti oblecenia a topanok su uz v dnesnej dobe dostatocne a pomaly obmienam satnik za veci, ktore mi sedia

missviolet
22. nov 2023

mam 175cm a som velmi spokojna

missviolet
22. nov 2023

este dodam ze ai idem dat na vecierok vianocny 9cm opatky takze budem mat 184cm a vobec ma to netrapi ani si nepripadam divne

marcellka32
22. nov 2023

Mám 182, a kľudne dávam aj 8 CM opätky

4stanka4
22. nov 2023

Ja mam 180cm a veľa krát by som si priala byť nižšia ale bohužiaľ s tým neurobím nič. Vo väčšine prípadov som s tým stotoznena, ani to nejako nevnimam, beriem to tak ako to je. Trápi ma však ze aj dcérka je vysoká- mala 3 roky a už teraz ma 108cm tak osm zvedava kam to potiahne. Budem však robiť všetko pre to aby bola ona s tým v pohode a aby sa netrápila tak ako kedysi ja.

autor
22. nov 2023

@missviolet Nemajú ľudia blbé poznámky? Ja som si takto dala podpätky na koncoročný firemný večierok a jeden kolega si ma nemiestne doberal. Ale nedala som sa samozrejme, dostal čo si zaslúžil.

stanulienkat
22. nov 2023

Uz tu boli tieto temy....

januska12323
22. nov 2023

Úplne priemerná výška, tvoj komplex asi súvisí s niečím iným.

lucy_ms
22. nov 2023

Mám 179 cm, muž je odo mňa o 2 cm nižší a kým sme nemali deti som bežne nosila 10 cm opätky. Nechcela by som byť nižšia

egonsk
22. nov 2023

kamoska ma 197cm a je uplne vpohode, zalezi od osobnosti a nie od vysky 🙂

ibatanecnica
22. nov 2023

@galganka ver mi , nechcela 😂. Ja mám 156 a je to otrava niekedy. Všetko dlhé, na regále nedočiahneš, ale zase schovám sa hocikde😉

jesenzima
22. nov 2023

Tak zas 175 nie je výška do nebies 😃 a som spokojná

galganka
22. nov 2023

@ibatanecnica mám tak vysokú bff 😂 na svadbe mi bola za svedka a všetci sa pýtali, prečo sme ju jedinú nechali na fotkách stáť o schod nižšie 😂🫣

galganka
22. nov 2023

@ibatanecnica ja vy som si to vyskúšala len tak na chvíľu, lebo často mám pocit, že nižším ľuďom ostatní skôr pomôžu. Ja dvometrová som si sama kočík po schodoch trepala, do autobusu, 6pack koly z najvyššej police si sama skladám a pod.

pe_mi
22. nov 2023

Tiež mám 174cm a vždy mi to liezlo na nervy, pretože kkamaratky v dospievani som vždy mala nižšie , mali opätky,ja bez opätkov pri nich ako žirafa.v dospelom veku to už tak neriešim.ale vždy si povzdychnem,keď vidím ženy pri mužoch a majú pekne opätky a sú ešte aj tak nižšie.
Mám dve sestry, tiež nižšie o dosť .
V dospelosti 3kamaratky tiež o dosť nižšie.
Môj manžel je o 2cm vyšši odo mňa.
Tak opätky si neobuvam.pretoze sa cítim zle.
Cítim sa ako žirafa pri ženách,aj pri mužoch.
Keby som mala arabelin prsteň, okamžite mínus 10cm 😅

kittykat22
22. nov 2023

tak kolega ma komplex. Ale celkovo posudzovat ludi podla vysky je take prizemne. Keby si mala ku 2 metrom tak by som chapala zalozenie temy. Ale 175 cm je obycajna vyska. Vypadas vyssia v porovnani s generaciou 1960 - pretoze to boli nizsie zeny. Ale od millenials a starsie rocniky su dievcata a chlapci ovela vyssi.

lucykelly
22. nov 2023

mám 178 cm, manžel má cez 190 cm, som spokojná 🙂