Ako zistím, či ide o momaternicove alebo normálne tehotenstvo?

totrvalo
21. aug 2015

Dobry den, som na začiatku tehotenstva, 5den mi vymeskala menstruacia, testy pozitivne. Bola som dnes u lekara, spravil sono ale nic nevidel, tak v pondelok mam ist donemocnice na sono. Ako zistim ci mam mimomaternicove alebo normalne tehotenstvo? Ziadne priznaky nemam

vika35
21. aug 2015

hlavne klud a nestresuj sa zbytocne. este je skoro, nemusel naozaj nic vidiet ale to neznamena, ze je nieco zle. urob si pekny vikend s priatelom. inak ani ten pondelok nemusia nic zistit, neviem naco sa tak ponahlate dobre, ze nie den po styku k lekarovi :P prajem vsetko dobre

totrvalo
autor
21. aug 2015

O jedno som uz dieta prisla, tak preto sa pytam na nazor a mam stres.

moni244
21. aug 2015

@totrvalo no bodaj by aj niečo videl, k doktorovi sa odporúča ísť tak v 7-8 týždni, aby bolo niečo vôbec vidno

vika35
21. aug 2015

@totrvalo je mi to luto. stava sa to. ale stresom si nepomozes, skor naopak. priroda vie co robi a naozaj je lepsie pockat ako stresovat, ze tam nic nevidi. no nevidi lebo je to skoro...

janina218
21. aug 2015

A preco mas v profile, ze si v 19tt?

totrvalo
autor
21. aug 2015

Pretože pri registracii som zadala zly datum, tak mi pise 19tt

ivca88
21. aug 2015

Rybka ... ja som mala sono tiez ked mi ms meskala 1 den ( nechcela som ho...ale potrebovala som utrogestan od gyndy...a ta mi vravela ze ma musi pozriet)
A tiez bolo vidno asi bodku ako je na konci vety.
Az v 8 tt bol gestacny vak o velkosti piskotky a v nej naznak babatka ...
A inak mne robila sono cez brucho....a vtedy to horsie vidno 🙂
Cize ak ma gynda starsiu masinku alebo ti sono robila cez brusko....tak sa necuduj 🙂
ved si tehotna doslova par dni ! 😉 babo je uplne mikro.... velmi tazko ho vidno cez sono

ruthike
21. aug 2015

Ahoj, ako Moni a Ivca pisu, tehotenstvo sa ukazuje v 8-9 tyzdni a to tiez zavisi od typu sono machinky (vaginalne je omnoho presnejsie) a jej veku. Vobec sa nemusis stresovat, len nechapem ako to ze tvoj doktor o tom nevie...a este ta posiela do nemocnice, kde najpravdepodobnejsie tiez nic neuvidia.. Privela sono hlavne v prvom trimestri nie je nic moc, zahrieva plod. Si s nim inac spokojna? Ma dobre odporucania?Ak mas normalnu dlzku cyklu tak si najviac v tretom tyzdni. Ak by si mala vnutro maternicove tak by ta pichalo na jednej strane, mozu byt aj krce a krvacanie a teplota. Vygoogluj si. Vnutromaternicove sa aj ukaze na sone, tak sa neboj a hlavne sa snaz relaxovat a pit vela vody (1.5 - 2litre denne a ked su horucavy i viac).

totrvalo
autor
21. aug 2015

Ja uz som od neho odisla minuly rok, lebo som neni spokojna snim, on nic nevie, nic nevidi. Tak som isla k svojej, len ta ma dovolenku a on ju zastupuje, a som sa tesila tak som sla. Ale eraz viem ze este musim pockat a verit ze je všetko v poriadku

nickyva
21. aug 2015

Aj keby si mala mimomaternicove (ja som zazila mmt) ani vtedy by ti to nevideli este... Lezala som v nemocnici 10 dni kym mi sledovali rast hcg a kazdy den dlhe sono kym hladali babo mimo a nasli ho ked som uz bola 6tt+ 5...dovtedy sa neukazalo... Ha ti radim, ze klud, aj ked ti nebudu nic vidiet v pondelok nestresuj este, trvaj na sledovani 🙂 drzim palce!!!

mlil77
21. aug 2015

mne tiez nic nevidel v nejakom 5 tyzdni uz si to nepamatam, a vystrasil ma ze treba pockat aby sme zistili ci ide o vnutro alebo mimo ze vraj uz malo byt vidiet gestacny vacok a ani to nebolo a teraz mam uz velke brusko a o 6 tyzdnov sa mi narodi syncek 🙂 nic si z toho nerob nestresuj , ja som si povedala ze ked znova budem tehotna skor ako v 8 tyzdni nepojdem ku gyenkologovi, zbytocne som bola vystrasena hrozne a uplne zbytocne, mal mi povedat ze pani chodte domov, ste tu prilis skoro pridte o dva tyzdne...........pouc sa z mojej chyby, urcite je vsetko ok, nemysli na zle.........

marculik
21. aug 2015

@totrvalo ja ked som mala mimo.tehu mala som take silne akoby pichnutie v zaludku inak ziadne ine priznaky,ale mozes mat priznaky ako aj pri nornalnom tehu,ale chcem ti poradit necitaj a nestresuj sa zbytocne pokial nenas problemy a iste budes mat vsetko v poriadku

leeenka26
21. aug 2015

@totrvalo nerozumiem preco premyslas nad mimomaternicovym. Mimo sa prejavuje tym ze hcg stupa pomaly a plod nie je vidiet vtedy kedy by uz mal. Ty si par dni po vymeskani ms cize si ak dobre pocitam tak v 3 tt. K dr sa chodi najskor tak v 5-6.tt a malokedy uz vtedy robia utz. A babo vidiet az tak okolo 1000 hcg a vyssie. Takze no stress nie je na mieste.

mlil77
21. aug 2015

na tvojom mieste by som nesla na ziadne sono v pondelok do nemocnice ale az o dva tyzdne ku svojmu gynekologovi, zbytocne tam pojdes , pravdepodobne tiez nic eeste neuvidia..........presne si moj pripad, tiez ma poslal do nemocnice a nakoniec som si nasla ineho gynekologa s ktorym som spokojna a dokonca on mi aj pichol vyvolavacku ked som u nho bola v 5 tyz lebo nic nevidel a tvrdil ze ked som tehotna podpori to plod a ked nie tak dostanem emko...neviem co je na tom pravdy ale uz by som to nikdy neurobila, bola som vylakana, prvykrat tehotna ale nemyslim si ze toto je spravny pristup ze prides ku gynekologiv ze si tehotna a on ti pichne vyvovlavacku, nastastie sa nic nestalo a ako som uz spominala o chvilu sa mi narodi moj milovany syncek....nepanikar zbytocne tak ako som panikarila ja

lulecko2311
21. aug 2015

Ja som prave prekonala mmt 7.7. spolu s urgentnou laparoskopickou operaciou. Hcg skoro 2000 no vak ani babatko nikde. Zobrali mi pravyvajickovod. Bolest bola priserna Na pravej strane, ze som myslela ze mi nieco vyskoci odtial....
Pokial nekrvacas a nemas silne bolesti, pockaj Na gynekologa Na 6-7tt.
Drzim palce
@totrvalo

totrvalo
autor
21. aug 2015

To mi je luto, aledrzim palce aby si sa uzdravila, a mala bábätko. Zatial som mala iba chvilku ako by som mala dostat menstruaciu, a to je všetko. Nemam ani vytoky, a ani nekrvacam. Najhoršie je cakanie, ci je všetko v poriadku alebo nie. Tazke tri roky sme sa snazili, tak zatial verim ze to bude radosť ak povie lekar ze je vsetko v poriadku. Trochu mam obavy, ze na testoch sa mi zdaju tie ciarky slabšie a slabsie, a ani priznaky nemam, ale to asi všetko iba pride. Hlavne aby babatko bolo zdravé

leeenka26
21. aug 2015

@totrvalo a testujes rovnakymi testami? Vies kedy si mala ovulku? Lebo moha byt posunuta o par dni a aj to spravi vela. Este je to velmi skoro na obavy. Klud hlavne treba mysliet pozitivne.

lulecko2311
21. aug 2015

@totrvalo mne krasne tmavli testy, pouzivas rovnake a vzdy rano z prveho mocu? Ved pridaj testy...
Pridavam moje. A to 27.6. je den mrchy a 7.7. den laparoskopie.

Hlavne klud a relax. Ako pise @leeenka26

babyangel
21. aug 2015

@totrvalo ja som mala tiez mmt a u mna to bolo tak ze som mala normalne kramy ale take slabsie ako obvykle a aj kratsie iba 3 dni, potom den nic a na dalsi den som mala take spinenie taku akoby staru krv tak som hned vedela ze nieco neni v poriadku a urobila som si test a jasne bol pozitivny. Hned na to som urobila dalsi ci nahodou to neni iba nejaky plany poplach ale aj ten bol pozitivny a boli na oboch dve silne cervene ciarky. Na dalsi den sa uz pridali aj slabsie bolesti na pravej strane a stale sa stupnovali az nakoniec po dvoch dnoch som mala take bolesti ze sa mi aj tazko chodilo. To som si povedala ze zajdem za mojim gynekologom a ten na sone nic nevidel a ani tomu nechapal lebo hned ako mi skoncili kramy som bola za nim predpisat si antiku este mi aj vravel ze to neni mozne ze by som bola tehotna ale zobral mi krv na pritomnost hcg a bolo pozitivne tak mi vravel ze mam ist na pohotovost. Ja som chcela az na dalsi den ale do vecera som uz mala take ukrutne bolesti ze som skoro chodit nemohla a utekala som. Na pohotovosti ma hned zobrali na izbu a rano som sla hned prva pod noze a to mi vravel primar vecer ze mam take silne krvacanie do dutiny brusnej ze nevie ci vobec do toho rana vydrzim. Prisla som v hodine dvanastej. Odstranili mi pravy vajickovod a povedali mi ze som bola tak v cca 8tt.

lulecko2311
21. aug 2015

@babyangel presne takto som to mala aj ja.
AK Sa smiem spytat, otehotnela Si po mmt? Mne lekar povedal ze je vysoke riziko, ze Sa to moze zopakovat...

babyangel
21. aug 2015

@lulecko2311 nie neotehotnela som ale ani sa nesnazim otehotniet. A to ze je vysoke riziko ze sa to moze zopakovat povedali lekari aj mne a preto sa toho velmi bojim lebo urcite v buducnosti este jedno babo chcem. Ale zasa su mamicky ktore mali mmt a potom sa im podarilo hned pekne otehotniet a maju aj viac deti. A povedala by som ze je takych mamiciek dost. Tak dufam ze aj ja sa raz zaratam medzi nich 😒

lulecko2311
21. aug 2015

@babyangel tak ja som uz potratila v 9/2012 a konecne ked Sa skoro po troch rokoch podarilo tak to skoncilo mmt. 😞 dietatko Este ziadne nemame, Len dvoch anjelikov v nebicku... 😭
Cakame Este jednu mrchu a ideme NA to. Ako lekar povedal "Uzivajte Si" . No ked Si predstavim ze budeme snazilkovat dalsie tri roky a opat sklamanie z mmt tak to by som uz nedala... Toto bola rana pod pas doslova. Krasne silnujuce //, zaciatok nevolnosti - nie ze zle ale priserne mi vadili vone/smrady ako pri prvom tehu tak som myslela ze Bude vsetko ok....
Citala som Rozne pribehy o mmt a veru je viac mamiciek co Sa im podarilo pomerne skoro...

nickyva
22. aug 2015

@lulecko2311 ahoj, ja som mala mmt v septembri 2014 a teraz som v 5 mesiaci, dodrzali sme lekarom stanovenu 3 mesacnu prestavku, potom vysetrenie, vsetko ok a isli sme na vec.... po 5. mesiacoch snazenia sa nam podarilo otehotniet. Mne zobrali pri mmt lavy vajcovod a to, aby sme sa nepokusali ani neprislo do uvahy ale my este nemane ani jedno dieta a keby sme si na vklad tak by bola vacsia pravdepodobnost mmt ako pri prirodzenom pocati!
Ja som inac pri mmt nemala ziadne bolesti ani nic, len som raz jednorazovo krvacala a potom ked mi v nemocnici zacali robit neustale sono vtedy som az zacala spinit stale

majorosovalucia
22. aug 2015

@mlil77 ahoj,je pravdou ze vyvolavacka nie je riesenie,vacsinou sa picha agolutin-ak si tehot tak to podpori plod to je pravda,ak nie si tak do 14 dni pride MS.

majorosovalucia
22. aug 2015

Ja som nemala mmt,ale 2x biochem.tehot.Stupali hcg, maternica stielka vysoka a babo nikde,odislo to samo,no taku MS som mala ze koniec dva som prelezala v posteli.Jedno tehu bolo v r.2007,druhe teraz v aprili,hned dalsi cyklus som otehotnela nastastie lekar ma poslal na vselijake vysetrenia-hematologia,reprod.imunologia,cievne.Na hematologii dosli na pricinu mam 4 trombofil.mutacie z toho 1 je agresivna na potraty.Od zaciatku si picham fraxiparin na ried.krvi,som na zac.4mesiaca sme ok.Tym chxem povedat,ze treba mysliet pozitivne a nestresovat,casto vela veci riesime v hlave a to nie je dobre.Opatrujte sa.

marculik
22. aug 2015

@babyangel pane boze akoby som citala svoj pribeh u mna tiez vecer nastali bolesti a zvracanie tak som sedela pri wecku a v noci bolesti do chrbta , a na druhy den som sla na pohotovost a povedala co ma boli a co dali mi iba injekciu od bolesti ani ma poriadne nepozreli a poslali ma na druhy den k dr.no ja trubka myslela som si,ze mam mozno zapal tak pri sprchovani som si este davala teplu vodu okolo bruska a ta bolest po chvili tak vystupnovala,ze sme volali zachranku a to sme urobili dobre ,lebo tiez som zevraj utiekla hrobarovi z lopaty,dva a pol litra krvi mi uz tlacila a tiez mi vybrali mne lavy vajcovod a to bolo pred 5rokmi a stale si nedavame pozor a viem,ze aj ten druhy neni priechodny no chvalabohu uz sme take nic nezazili a snazime sa dalej,

totrvalo
autor
22. aug 2015

Ako to tu citam zacinam mat obavy, ci to bude v poriadku. Lekarom sa nechce nic zistovat navyse, pokial clovek nepriplati im do vacku. Snad budem mat vsetko v poiadku, snazim sa neznervoznovat, tak dufam ze vide všetko tak ako ma. Idem v piatok idej lekarke tak snad mi lepšie povie ako ten predtym

totrvalo
autor
22. aug 2015

Občas mam pocit ako keby som mala dostať menstruaciu, znamena to nieco zle?

kliara
22. aug 2015

@totrvalo - išla si príliš skoro. Ja sa čudujem, že lekár to vôbec už aj rieši v tomto štádiu, a že ti nekáže prísť napríklad o mesiac.
Nie, ten pocit ako by si mala dostať menštruáciu, je v poriadku, neznamená to nič zlé, dokonca na začiatku tehotenstva môžeš aj slabo krvácať, namiesto menštruácie mať slabšie krvácanie. A napriek tomu sa tehotenstvo normálne vyvíja, neznepokojuj sa. Viem, že to nie je jednoduché, ale práve prehnaným stresovaním si môžeš privolať niečo negatívne.

totrvalo
autor
24. aug 2015

Minuly týždeň som mala testy pozitívne na tehotenstvo a dnes mi brali krv, dostala som na osmi den menštruáciu, a mimomaternicove mi vylucili tehotenstvo, ale ani normalne nemam. Ako to je mozne?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre