V ktorom týždni tehotenstva začína rásť bruško?

bibi16
1. mar 2011

Maminky uz si to nepamatam ale chcem sa spitat od ktoreho tyzdna rastie brusko?ja som v 6-7 tyzden a zda sa my ze mam vacsie allebo to som taka napapana 🙂

sisaha
1. mar 2011

to je individualne a zalezi od typu postavy. Niekto kto je ako pavuk, na nom to vidno uz od cca 8 tyzdna a niekto kto je trosku pri sebe, tak na nom to vidno mozno az v piatom mesiaci.

estterka
1. mar 2011

ja som este ani v 21tt nemala ziadne 😀

miska333
1. mar 2011

ja som mala uz 12tt brusko 🙂

kejtty
1. mar 2011

...mne začalo rásť okolo 20tt 🙂

anjelicek26
1. mar 2011

Pri dcerke az tak 20-22. tyzden a to som bola stihlunka, pri syncekovi uz v 8. tyzdni bolo vidiet tehu brusko... zavisi od postavy, ci je to prve ci dalsie babo... to sa neda takto povedat 🙂

atrami
1. mar 2011

na mne to bolo poznať asi hneď. Záleží na postave, ja mám úzke boky, tak to bolo vidieť okmažite.

ela2710
1. mar 2011

ja mam tiez uzke boky, ked som otehotnela mala som 50 kg, no napriek tomu na mne bolo vidno az okolo 7.mesiaca

ileas
1. mar 2011

mne bolo vidno bruško od 18.týždňa

robka
1. mar 2011

mne bolo vidiet brusko az 20 tt 🙂 fakt je to individualne

berus222
1. mar 2011

UZ! ☹ a pri prvom az okolo 20.tt

balazica26
1. mar 2011

mne ece neni tiež nič vidno, ale mam aj maternicu dozadu, takže môže to mať súvis... keď sa mi preklopí ako má, tak aj ja budem pupkaňa 🙂

mimi147
1. mar 2011

ahojte babenky, ja som v 21tt a ešte stále oblečiem veci, ktoré som nosila pred tehotenstvom bez toho, aby ma tlačili 🙂 pýtala som sa doktora, či nemám malé bruško a povedal, že bábätko je také, ako by malo byť a že na veľkosti bruška nezáleží.... takže je to asi vysoko individuálne 😒

majloo
1. mar 2011

ja som uz v tretom mesiaci tehu kupovala a potrebovala tehu gate, aj ked to este nebolo nejako vidno, ale uz som sa necitila pohodlne. 🙂 Inak som stihla.

mircalla
2. mar 2011

individualne, u mna skoro, asi 10tt uz bolo vidiet

ivett1
2. mar 2011

pri dcerke mi zacalo rast brusko - teda bolo viditelne po piatom mesiaci a pri syncekovi uz v tretom...(a to som bola dost vychudnuta z mojej prudko aktivnej rocnej dcerky 🙂 )

lucka1987
2. mar 2011

druhorodickam vie vyskocit skor nie? ja som 13 tt ale uz mam take miny..cudzi si to nevsimnu.. ale ja a znamy to vidia...

babulkaa
2. mar 2011

tak mne zacina vykukat na konci 8tt 🙂 a to som nie stihla takze je to fakt individualne, nasadila som tehu gate citim sa tak pohodlnejsie a hlavne drobca nic netlaci. Pre mna to bola velka ulava 😀

fomarik
2. mar 2011

Ja som bacuľka, takže na mne také pravé tehu bruško ešte nie je vidieť...som v 15tt. A

janka830
2. mar 2011

Ja som v v 25tt, bruško už je väčšie ale začalo rásť až okolo 20-21tt..zatial ešte stále oblečiem všetky veci aj z obdobia pred tehu, dokonca aj rifle ale keď sa najem tak ich už treba rozopnúť 😉

muska4
2. mar 2011

to je asi fakt indi-vindi ja som sa zapchala ( a citila sa ako sud ) uz v 6t a to babo mohlo mat 1g 😉 inak na zapchu doporucujem MgB6

abriela
2. mar 2011

Ja brusko vidim uz par tyzdnou, ale ostatni ho zatial nevidia. Ped tehu som bola podla BMI podvyzivena. Pred 4 tyzdnami som sa dosiahla normalnu hmotnost a zaciatkom 5 mesiaca mi uz zacina byt oblecenie tesne, ale asi najviac sa zvacsili aj tak prsia 🙂.
Inak je to urcite individualne.

nenullienka
3. mar 2011

Ahoj, mne sa bruško začalo zväčšovať okolo 20tt, teraz som v 26tt a cítim, že rastie rýchlejšie 🙂 😉 Lebo doteraz na mne nebolo nič vidieť keď som mala vetrovku, každý sa pýtal či som ozaj tehotná. Ale je to u každej rôzne 🙂 😉 , hlavne že dieťatko má dosť miesta. 😀 😝

marya
3. mar 2011

Ja teraz cakam druhe a v 26tt este stale nevyzeram ako tehotna, len ako dobre najedena 😀 a ked mam vetrovku, tak vobec ziadne brusko nemam 🙂 ale hlavne, ze babo je v poriadku a rastie, a ja som rada, lebo aspon vladzem behat za malym a zatial vobec nemam pocit, ze som tehotna, tak dufam, ze to este chvilu potrva 😅 aj ked uz teraz za posledne dni narastlo a konecne som zacala aj priberat 😅

Pri prvom mi brusko narastlo skor, v 21-22tt si ostatni vsimli, ze fakt som tehotna 😀 dovtedy to tiez vidiet nebolo 🙂

dai
3. mar 2011

ahoj bibi,
no, mna sa pri malinkej este na konci 7-meho mesiaca ludia ktori nevedeli ze som tehotna, len opatrne pytali ci som nahodou trosku nepribrala 🙂 tehotenske veci som nekupovala viac menej vtedy vobec, az na ten posledny mesiac ( vtedy rastlo prekvapujuco rychlo...) - takze mam fakt len par veci, niektore som ani nestihla vynosit ( snazila som sa tak ci tak kupovat hlavne saty a vdaka baby doll mode, ktora vtedy akurat zacinala som tie veci pekne ponosila aj ako netehotna 😉 )
teraz ho ja na sebe vidim teda o dost skor - aj ked ja mam pocit ze to nie je ani tak baby brusko, ako skor normalne brucho - akoby mi babatko vytlacalo organy hore 😖 tiez v pohode vsetko zapnem, pribrala som zatial nejake kilo... ale ako hovorim, ja uz to brusko vidim...

dzejn80
18. mar 2011

jeeej, baby ... celkom ste ma ukludnili 🙂 ja som 18tt a ziadne brusko nemam ... zacinala som stresovat, ci je vsetko ok .. som baculka, tak ratam, ze v sadle sa to skor strati hehe 🙂

jahodka11
18. mar 2011

mne zacalo rast uz v 9-tom tyzdni a to bolo moje prve babo 😉

rora
18. mar 2011

ja mam pri svojom prvom babatku uz od 8tt taku vypuklinku na brusku a mierne sa zvacuje 🙂

renabr
18. mar 2011

Pri prvej dcerke my brucho trochu vyhuplo niekedy v 8 mesiaci 🙂 A ked som šla rodiť tak sa sestrička čudovala že čo ja tam chcem, že kde mám brucho 😀 Popritom malá mala 3300 g a 52 cm....

Pri druhom to už bolo skor, asi v 4 mesiaci mi začalo rásť, no ked som bola prvý krát kočíkovať tak sa ludia čudovali koho dieťa to ja kočíkujem, lebo si akosi nikto nevšimol že som bola tehotná...ale to bola zima a nosili sa zimné vetrovky 😀

sona367
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katuskad
28. mar 2011

sona367, robil ti aj sono toho 25.3.? ak je všetko v poriadku, tak dalšie sono je až v 12tt, takže je to ok, samozrejme ako píšeš, ešte pred tým ti urobia odbery. niektorý lekári robia sono aj pred tým 12tt na potvrdenie srdiečka plodu ale nie je to pravidlo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre