Som v 18. týždni a mám pocit, že mi prestalo rásť bruško

mojskova
18. mar 2017

Ahojte, som v 18 tt a mám pocit, že mi prestalo rásť bruško, aj kolegyne v práci mi povedali, že vyzerám iba ako viac "napapaná" 🙂 zatiaľ necítim ani pohyby, som z toho trochu neistá. Napriek tomu nemám takmer žiadne bolesti, len sem-tam pichnutie, krvácanie ani nič. Je dôvod na obavy?? Keby nebolo niečo v poriadku, neprejaví sa to aj inak?? Vďaka 🙂

iwanka452
18. mar 2017

Ahoj ja som do 19 tt brusko nemala vobec ziadne teraz mi trosku narastlo a to som v 27tt ono sa to prevali uvidis ja uz sa tedim ako sa teraz zacnem pomaly nafukovat ako balonik :P... a pohyby som pocitila az 19tt-20tt to len tak jemnucko.. cize ak nemas ziadny iny problem tak je to uuplne v poriadku... prajem vela zdravicka 🙂

wolfin
18. mar 2017

mne tiez prestalo nejak extra rast, najprv vyhuplo von a potom dlho nic. a co sono? co ti povedal doktor?

danielahamar
18. mar 2017

Ak tvoje prve tehu, tak pohyby po 20tt mozes cakat, a moze byt, ze mas plod viac vzadu, vtedy to este nie az tak vidiet, ani citit a neznamena, ze ak si tehu, tak musis vyzerat ako slonik

sibalka21
18. mar 2017

Si len v 18tt, nemozes cakat ze budes mat brucho ako v 8mesiaci... Nehladaj zbytocne problemy tam kde niesu, lebo si ich podvedome aj vyrobis.... Uzivaj si tehotenstvo a ak sa citis dobre, neries taketo nepodstatne veci... Vela stastia...

mojskova
autor
18. mar 2017

Áno, je to prvé tehotenstvo, na poslednom sono skoro už pred mesiacom, mi dr. povedala, že zrejme mám placentu vpredu, inak by malo byť všetko v poriadku ... Tak snáď je všetko ok a ešte to príde 🙂 Ďakujem! 🙂

laura1804
18. mar 2017

@mojskova mne trosku vyrastlo brusko v 13 tt a odvtedy nic a som uz v 24 tt. Pohyby ako prvorodicka kludne mozes citit az po 20 tt. Je to normalne 🙂 bud rada, ze sa citis fajn 🙂

katriona1
18. mar 2017

@mojskova když máš placentu vpředu tak budeš pohyby cítit nejspíš až později a slaběji,i já jí tak mám a i když čekám druhé dítě tak více jsem ty pohyby cítila až po 20tt. a co se týká velikosti břicha, tak do toho 20tt. neváží dítě moc, ten velký růst začíná až potom, takže ani břicho nemusí být velké, mně třeba ted mezi 25tt. a 30tt. vyrostlo břicho hodně a už se cítím jak sloník, tak si ještě užívejvolnost pohybu 🙂 a ted okolo 20tt. bys měla být morfologické sono, kde bude Dr. všechno podrobně měřit tak uvidíš jestli je vše ok 🙂

pipi22
6. apr 2017

Ahojte mam otazku zijem v UK a ruje strasne zdravocnictvo ale mam otazku zistily ze mam placentu v predu a som uz 31tt a pohyby uplne slabe citim a niekedy vobec je to normalne bojim sa dost a som prvorodicka malo kedy sa hybe a stasne slabo ani neviem na akej strane je dieta ako ine zeny citia ze sa otaca alebo pohybuje ale ja nic prosim porad te dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre