Hamiltonov hmat

3. mar 2022

Dobry den. Kedy najskor vam lekar urobil tento hmat? Koncim 39tt a najradsej by som on uz poziadala, i ked neviem, ci nie je skoro. Nechcem prenasat, radsej by som skusila cosi taketo a ak nezaberie viem, ze mam este cas a nie je to taky stres

evkamotka
3. mar 2022

Kedy najskor? To mas od prípadu k prípadu. Mne v 34tt

autor
3. mar 2022

@evkamotka
Uf, to je akosi skoro. Myslim pri bezproblemovom a beznom tehotenstve. Bol k tomu nejaky dovod? Pomohol ti k porodu?

evkamotka
3. mar 2022

Mne to nepomohlo. Resp posluzil len ako predpriprava

mimi3008
3. mar 2022

Mne ho robil 2x. Termin porodu bol 22.8. Spravil mi ho 1.raz 21.8., druhy raz 28.8., porod bol 30.8.

blumie
3. mar 2022

Mne ho robili 2x raz v 39tt a druhy raz v 40+ nejake dni uz si to presne nepamatam. Mne to teda ani raz nepomohlo aj ked to vyzeralo nadejne. Trosku som mala po nom spinenie a po druhom raze mi odisla hlienova zatka. Porodila som v 41+2 (den pred vyvolavackou) 😅.

mattkapd
3. mar 2022

Mne nepomohol ale mne prenášanie nevadilo.. 🤷🏼‍♀️

vasaol
3. mar 2022

Mne ako tretorodicke pomohol, mudr urobila hmat vi štvrtok ráno , to som už bola 40+3 a na 3cm otvorená, navečer som začala cítim stahy, v pohode išla spat ...potom som sa o druhej v noci zobudila a absolútne som nič necítila....ešte si hovorím " hmnnn tak asi nic" o štvrtej ráno som sa zobudila na prvú silnú kontrakciu....do nemocnice som prišla už na 9cm otvorená....o piatej sa synček narodil....

jana1521991
3. mar 2022

Mne to nepomohlo robili my ho az v nemocnici ked ma uz prijali lebo som prenasala o dva dni nato my vyvolavali porod..

aanjali
3. mar 2022

Mne pomohol, robili mi ho teda až 41+2, prvý rozbehol poslíčky, druhý 41+3 rozbehol pôrod. Doporučujem 😀 ale nevidím dôvod robiť ho tak skoro, ak je všetko oka.

katka1389
3. mar 2022

5 dni ked uz som prenasala a do rana som chytila bolesti a do vecera porodila mne pomohol...pri oboch detoch som to tak mala...

romikk22
3. mar 2022

Mne.to.spravili rano presne v den terminu..poslali ma.domov a vecer som sa vratila s tym ze mam.opakovane pravidelne bolesti krizov a rano na dalsi den som porodila

dominika_sk
3. mar 2022

Dieťa pride keď bude ono pripravene, nie keď ty si predstavuješ🙈 ano, su aj vynimky ale hlavne sa ukludni, buď pozitivna a povedz mu že si pripravena. Ono vie kedy chce prisť🍀

autor
3. mar 2022

@dominika_sk
Urcite si si vsimla, ze su deti, ktore sa na svet jednoducho nevypytaju a porody musia vyvolavat 🙂 takze to o pripravenosti je pekne, ale babatko je uz donosene a je predovsetkym o mojom tele a porodnych cestach. Uz mam skusenost s porodom aj s hmatom, preto som sa ani nepytala, ci niekomu zabral, ale kedy najskor ho lekar urobil 🙂

tatiana321123
4. mar 2022

Myslím že Na to ale musíš už mať krcok ktorý je povolený respektíve ktorý sa už otvára.

keyla38
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sofinka1301
4. mar 2022

Robili mi hemiltona deň po prijatí do nemocnice. Museli mi vyvolať pôrod v 37tt keďže môj tlak stúpal a stúpal a nešlo už ani dopegytom ani ničím znížiť. A keďže bielkovina v moci vysoký tlak ( preeklampsia) tak vyvolali... Ráno okolo 10 hemiltona plus tabletky a okolo 12 sa to rozbehlo o 14:25 malý na svete (4000g,52cm prvorodicka)

kubkovamama
4. mar 2022

Ahoj,mne pri všetkých 3detoch,ale ako spúšťač pôrodu to nebol a bolo to a ako posledná možnosť pred vyvolanim.Robi sa podľa nálezu.Nesmie sa robiť len tak.Ak je nález dobrý a dieťa je dostatočne zostupene,môže pomôcť spolu s tvojou fyzickou aktivitou.

ibo
4. mar 2022

Ahoj,mne ho spravil až po termíne,čiže 41+3.A hneď sa to rozbehlo,na druhý deň som ráno porodila 😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre