Hamiltonov hmat

natuliatko777
5. okt 2023

Ahojte chcem sa spytat zajtra zacinam 40tt a na jeden prst otvorena ale ide o to ze idem zajtra ku dr a chcem aby mi spravil hamiltonov hmat aby sa mi spustil porod lenze neviem ci to musi navrhnut dr alebo ked ho o to poziadam tak to urobi .. neviem ako to funguje som prvorodicka

blaazi
5. okt 2023

Len vyjadrim svoj nazor .. Vyvolanie porodu ma vzdy svoje rizika. Ja by som zvazila nechat priebeh na prirodu, este je cas. Na otazku neviem odpovedat...

sirka9
5. okt 2023

Určite ak požiadate, tak s ohľadom na zdravotný stav ho bud urobí, alebo neurobí. Ale ako bolo vyššie spomenuté, ešte je čas. Nechala by som to na prírodu, pokiaľ nie je dôvod na obavy z ohrozenia vás alebo babatka

natuliatko777
autor
5. okt 2023

@blaazi malu mam o dva tyzdne vacsiu tak myslim ze by to nebolo take zle

natuliatko777
autor
5. okt 2023

@sirka9 spytam sa zajtra doktora ze co sa s tym da robit lebo mala je o dva tyzdne vacsia este tak mozno by to bolo lepsie

barboraamatejko
5. okt 2023

@natuliatko777 nikdy nevieš, aké je bábätko reálne veľké, až keď príde na svet 😉 nestresuj sa kvôli veľkosti, často sa stáva, že to na sone zle odhadnú (mne dokonca 3x a to sa sekli o vyše kilo)

natuliatko777
autor
5. okt 2023

@barboraamatejko ja viem len mne to hovoria stale a nie len jeden doktor ale ide aj o to ze vacsina bab co ma termin ako na tak uz idu na vyvolavacku alebo maju za sebou hmat a ja zatial nic .. mi pride ako keby moj dr nema zaujem mi nieco take ponuknut

nelca0510
5. okt 2023

@natuliatko777 ja som žiadala v deň termínu a neurobila mi. Povedala,že keď budem mať ďalšiu poradňu 5 deň po termíne urobí. Nebolo napokon ani treba,rozbehlo sa to spontánne.

mima1608
5. okt 2023

Mne robili deň po termíne a nepomohlo. Zabrala až tabletka 8 dní po termíne.

martul
5. okt 2023

@natuliatko777 to je jedno aké je bábo veľké, ono a ani tvoje telo nie je pripravené na pôrod, 40tt nie je žiadna katastrofa, veď v kľude čakaj a nech to ísť prirodzene.
Prečo tak strašne nasilu?

banalu
5. okt 2023

Uprimne, ak naozaj nemusis tak do toho nebabri... aby si nesposobila kolobeh vyvolavaciek, oxytocinov, tabletiek a kadecoho... hamilton moze moct k zaciatku, ale ak telo nebude chciet, budu ta hodiny a hodiny trapit, aby chcelo umelo 🫣
Vlastne sa cudujem, ze uz na teba netlacia - lebo to je teraz dost in.
Kazdopadne, k tvojej otazke - mozes on poziadat, lekar moze odmietnut.

miadi
5. okt 2023

Ja som si to nepytala Mne to ponukLs midwife ked som bola prvorodicka .. a bolelo to najhnusnejsia bolest na svete kontrakcie su nic oproti tejto bolesti . To je Akoby ta trhali za ziva . A rodila som 3dni po tom Cize to nezabralo a robila mi to zas uplny hnus ked uz boli kontrakcie. Dalsi porod bol vyvolavany na TP koli vysokemu tlaku s oxytocin bez epidural a to bola malina jahoda oproti tomu prvemu. ( dali mi najprv vaginalny balonik co otvori cervix - radsej pytaj ten neboli vobec )

miadi
5. okt 2023

Ale vlastne ten balonik nemozes pytat ked si uplne ok treba len vydrzat par dni . Ten balonik sa dava ked su konplikacie a treba vyvolat porod . Tebe moze uplne v pohode zacat porod o par dni prirodzene a vsetko pojde hladko. Kamosku tiez strasili na Svk ze bsbo mà o kilo viac nez nakoniec malo . To sa neda presne odhadnut.

biibiana
5. okt 2023

Urcite pockaj. Ja mam deti 3 a vsetky narodene prirodzene medzi 41-42tt. (Aj ked tym vypoctom som sa az tak neriadila, len orientacne) Sleduj si pohyby babatka a tvrdnutie bruska. Ak sa ti da tak sex urcite pomoze (mne zrejme pomohol, hned po styku mi odisla cast zatky cez vikend a v pondelok som rodila) popijaj caj z alchemilky a maliny ostruziny, pohybuj sa, skus fitloptu , davaj si teplu sprchu a hlavne bud v kludne. Drzim palce.

hederamonstera
5. okt 2023

Ver mi, ze nechces vyvolavany porod.

natuliatko777
autor
5. okt 2023

@nelca0510 myslis ze zalezi od doktora ??

natuliatko777
autor
5. okt 2023

@martul to ze ma vsetko boli by som este nejak prezila ale mam strasne tazkosti s dychanim aj ked lezim .. v spanku sa viem zobudit nato ze sa neviem nadychnut a mam z toho strach

natuliatko777
autor
5. okt 2023

@miadi vazne to tak boli ?? Lebo niektore tu spominaju ze ani nevedia ze im to robil dr ze ziadna bolest a niektore zase ze mali bolesti .. mozno tie co ich to nebolelo tak si len myslia ze mali ten hmat ci ?

angel993
5. okt 2023

@natuliatko777 mne ho robili asi 4x a aj tak nepomohlo. Ale bolelo to viac ako samotný pôrod. Bábätko bolo tiež väčšie o 2 týždne. Nakoniec zabral oxitocin, malý sa narodil do 2 hodín.

mima1608
5. okt 2023

@natuliatko777 mňa napríklad ten hmat nebolel. Bolo to nepríjemné, ale nie bolestivé. Ale krvácala som po ňom 2 dni 🙄

lucia245
5. okt 2023

@natuliatko777 a ja ešte dodám že kazde urychlovanie porodu sa môže odrazit v hlave babatka, babreme sa do niečoho, čo ma mat svoj prirodzený priebeh. Stačí si zájsť do cppp - každé dieťa s poruchou pozornosti pochádza presne z takéhoto porodu. Pre rypacov - ano, nie každé vyvolané dieta ma problemy, ale to, ktoré problémy ma, je vyvolané alebo z cisarskeho, to je fakt). Oceňujem lekára, že do toho nechce zasahovať. Bodaj by bolo viac takých na Slovensku

miadi
5. okt 2023

@natuliatko777 je to individualne Niekto mà mega bolesti Niekto nie. Mne hovorila midwife ze to neboli ze je to len neprijemne. A bolest bola mega. Asi zalezi od toho ako mas v tom momente cervix ready. To mas ako ms niekto dochyna prve 2-3dni s Niekto ani nevie ze mà kramy len krv tecie.. a to mam vraj vysoky prah bolesti . ( Podla druhej midwife a kontrakci) chapem ze uz sa Nevies dockat ale este by som par dni vydrzala

lenkike
5. okt 2023

@natuliatko777 ako ti tu napísali už viaceré, neodporúčam ani ja. Rodila som 4x, pri tretej dcérke som sa dala na Hamiltona ukecat, pretože som bola 2 dni po termíne, lekár mi tvrdil, že mala má už 4kg a potom bude ťažký pôrod. Mne sa už nechcelo čakať, chcela som to mať už za sebou... Hamilton zabral, doobedu mi ho lekár urobil, podvečer som dostala kontrakcie a 20:50 bola malá na svete, ale bol to môj najhorsi pôrod, veľmi bolestivé kontrakcie a pomalé otváranie sa, čo som z predchádzajúcich pôrodov nepoznala.
Raz darmo, telo sa samo najlepšie pripraví, ak to nie je nutné zo zdravotných dôvodov, zbytočne do toho prirodzeného procesu babrať. Tých pár dní už to ťažké dýchanie vydržíš, aj tak ťa nenechajú prenášať dlhšie ako týždeň. Držím prsty a prajem rýchly a dobrý pôrod 🙏

lenkike
5. okt 2023

@natuliatko777 a ešte dodám, že s tou váhou nemal dr pravdu, dcérka mala 3800g

1maminkaaa
5. okt 2023

@natuliatko777 mne ho robil môj gynekológ, keď som 2 týždne prenášala, bez toho aby mi o tom vopred povedal. To bola taká bolesť že som rozprávať nevedela. Nikdy v živote by som s tým nesúhlasila a ani by som to nikomu nikdy neodporúčala, ani najväčšiemu nepriateľovi

miadi
5. okt 2023

@lenkike Aj Ja som mala po Hamilton nekonecny porod pomale otvaranie sa 38h od zaciatku kontrakcii kym bola mala konecne na svete . Hruza.

miadi
5. okt 2023

@1maminkaaa presne toto som si vtedy pomyslela 😂ze ani najhorsiemu nepriatelovi by som toto nepriala .

natuliatko777
autor
5. okt 2023

Baby ako tak citam tak ja to bud necham radsej na prirodu alebo ak budem prenasat tak na doktorov ved uz mam len par dni a ak neporodim na termin tak dufam ze ma nenechaju dlho prenasat lebo toho sa tiez bojim aby mala bola v poriadku .. dakujem za rady 😊

martul
6. okt 2023

@natuliatko777 ale jasné, neboj dobre to dopadne, nič neurýchľuj. Sleduje ťa tvoj doktor, ja som prenášala do 42 týždňa.

zara1357
6. okt 2023

@natuliatko777 pokial nemáš zdravotne problém, tak do vývolavania by som nešla. Ja som zažila vyvolávačky, aj hmat a teda ked som počúvala kamarátky, na ktoré to prišlo samo tak bol veľky rozdiel v " bolestiach" .. Ale mne napríklad hmat vôbec nepomohol a to mi ho spravil veľmi precízne😵‍💫

jaond19
6. okt 2023

@natuliatko777 mne robili hamiltona v 40+3tt, bola som na 4cm a mala som uz dost silne kontrakcie, sice nepravidelne, ale boli, spravili mi to po dohodnuti s doktorkou ktora mala sluzbu. Tiez mi odhadovali velku vahu (4.8kg), takze sa necakalo. Chvalabohu ze som neprenasala dlhsie, maly uz mal skazenu vodu, takze ked pocujem vetu "este mas cas" alebo "nechaj to na prirodu" tak by som mu pleskla, uz nie je na co cakat, jedine spravit zo zdraveho dietata mrzáka. Samotny ukon som nepocitovala ako bolestivy, mozno aj preto ze som v ten den mala vysetreni zo spodu asi 6.... sa pri mne vystriedalo v ten den dost doktorov... Zazila som porod uplne prirodzeny bez vyvolavania, druhy porod s oxytocinom (horor), treti bol tento s hamiltonom, najpohodovejsi by som povedala. Ale tak vzdy je to individualne to vnimanie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre