Hamiltonov hmat. Čo mám potom čakať?

kepassa
20. apr 2012

uz som si vypocula od viacerych, ktorym robili ham.hmat, ze je to velka bolest, ale napriek tomu mi ho chce buduci tyzden v poradni urobit porodnik nakolko vraj to vyzera, ze budem 2x prenasat a znizuje sa percento na sekciu.
Zaujima ma ak vam ho robili, kedy po tom hmate ste porodili? este v ten den? do niekolko hodin? do niekolkych dni? pripadne vobec nepomohol?
da sa to vydrzat?

yanus
20. apr 2012

neporodila som, akurat som sa dobre skrucala od bolesti, ale nic to vyvolalo...velmi zly zazitok, hlavne preto, ze som nevedela, ze mi to ide spravit :(

mikina44
20. apr 2012

ahojky, mne ho môj pôrodník tiež urobil...je to síce veľká bolesť, ale naozaj trvá len pár sekúnd, takže sa to dá vydržať...ostatne, čo iné nám zostáva:o)) xixi mne tento hmat veľmi pomohol, urobili mi ho o pol štvrtej a malá bola o deviatej na svete...a to mi kontrakcie začali až okolo šiestej večer..takže super...ale dopredu ma pôrodník upozornil, že sa mám silno chytiť kresla a naozaj zatnúť zuby:o((

strapco13
20. apr 2012

@kepassa .. urychlovat porod pred terminom nema vyznam...je uplne normalne prenasat 2 rtyzdne /ja som prveho prenasala mesiac a je zdravy..staci ze je zle vypocitany termin a uz nesedia tyzdene a vyvola sa porod predcasne
a navyse je to hnusne a boli to..nastastie toto nepoznam z vlastnej skusenosti..moje deti mali rozum a liezli von dobrovolne 😀 😀

sssimi
20. apr 2012

Mňa doktorka teraz pri druhom pôrode (ako to ona nazvala) "rozvrtala" 😀 Neviem či spravila aj ten hmat, bolelo to, ale dalo sa vydržať. Poslala ma dovom s tým že si nemám ani sadnuť, mám byť stále v pohybe, aby sa mi rozbehli kontrakcie. Doma sa mi uvolnila hlienová zátka, skackala som si na trampolíne, na fitlopte, keďže som si deň pred tým vyupratovala, tak nebolo čo robiť. Išla som ešte do obchodu a pre staršiu do škôlky a po ceste sa mi trošku rozbehli kontrakcie. no akonáhle som sa prestala hýbať, tak sa veľmi spomalili. Porodila som 17:20, ale s tým, že mi ešte pichli vyvolávačku (mala som to po známosti).

kokorunecka
20. apr 2012

Mňa to vôbec nebolelo, aj keď ma gynekológ upozornil, že sa mám pripraviť na ostrú bolesť. Bol to asi taký pocit, ako keď ma vyšetruje zrkadlami.. Takže úplná brnkačka.. Rozbehol mi mierne bolesti... Urobil mi ho v stredu asi o pol druhej a vo štvrtok o 17:10hod. bola malá na svete.

zuzub
20. apr 2012

mne to pri prvom nepomohlo,ale mam kamošky, ktroré po hh rodili do niekoľkých hodín.bolí to strašne,ale da sa to vydržať, proti pôrodu je to aj tak nič 😀
a pravdepodobne aj mna to čaká bud.týžden, uvidím možno teraz zaberie.
strapco13 len nie každý môže tak veľa prenášať, sú diagnózy kde aj 3-4 dni prenášania môžu spôsobiť problem, takže je to individualne.a myslím, že podľa sona, sa v dnešnej dobe termín dá už dosť presne vypočítať.

magdal1
20. apr 2012

je to neprijemne a hlavne ked to clovek necaka a neupozornia ho na to, tvoj pripad je iny, vies o tom...osobne by som nic neurychlovala, kamartke to lekar spravil a babo sa narodilo az o tyzden, mne taktiez,,,,,a babo sa narodilo takztiez az za tyzden }dodavam ,ze bez nasho suhlasu a upozornenia}
suhlasim s tym co tu pisala strapco

bobocka
20. apr 2012

@kepassa mne robili hamiltona a vobec to nebolelo.teda bolo to neprijemne ako mi je neprijemne vzdy ked som na prehliadke u gyn,ale bolestive iste nie.krvacala som po tom v celku dost dake 3-4 hodiny ,a potom to prestalo.behom dvoch dni sa mi porod rozbehol.ja osobne neuznavam tieto praktiky a pomahanie dietatku na svet ked este ono vlastne pripravene nieje,no osobne si myslim,ze hamilton je mensie zlo,ako ked porod vyvolavaju pomocou nejakeho chemickeho bordelu v nemocnici.nemam to nijak vedecky podchytene,je to len moj osobny nazor.a mimochodom porod bol super,rychly a nekomplikovany 😉

aninka666
21. apr 2012

tak pridávam sa k vám. dnes mi môj lekár urobil hamiltona a nebolo to až také hrozné. jasne že to trochu bolelo ale až také hrozné to zas nebolo. nemala som žiadne krvacanie len ma trochu bolí podbruško, tak uvidíme, či to nejak pomôže k pôrodu alebo nie

gubcikova
21. apr 2012

ja som porodila do 48hodín a kámoška taktiež

deni777
23. máj 2012

baby mne to dnes mudr urobila tak cakam , snad to pomozee duuuufam 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre