Urobili vám Hamiltonov hmat bez opýtania?

didip
28. júl 2023

Ahojte, urobili vám niektorej hamiltonov hmat bez opýtania? Som otvorená na 1 prst zvonka a dneska ma neskutočne bolelo keď ma doktorka vyšetrovala. Bola to zastupujúca doktorka, takže neviem či bola len taká necitlivá alebo urobila hmat, od bolesti som privierala oči 🙈

didip
autor
28. júl 2023

@didip áno mohla som sa spýtať ale uvedomila som si to až potom keď som tu o tom čítala

marhulka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia13022023
28. júl 2023

@didip hm, neviem ani ja popravde. Keď si na to spomínam, moja doktorka sa ma posledné týždne pýtala ci chcem aby ma pozrela od spodu, a nebolo to bolestivé.. Nakoniec som prenášala a hospitalizovali ma, a keď ma tam iná doktorka vyšetrovala, povedala, že som na 2 a pol cm.. To vyšetrenie strašne bolelo. Povedala ze vyvolávať nebude treba a zmurkla na mna. Do par hodín sa mi spustil pôrod. Doteraz neveim ci to bol hamilton alebo nie 🤷‍♀️🤷‍♀️ ale ak bol, bol bez opýtanie a súhlasu

didip
autor
28. júl 2023

@lucia13022023 presne aj mňa sa spýtala, že či chcem vyšetriť od spodu, ja že samozrejme, že chcem vedieť či sa otváram alebo nie. Mala by som porodiť skôr kvôli trocha zvýšenému cukru skôr, jak ma vyšetrovala tak ako vravím neskutočne ma to bolelo. Moja gynekologička ma úplne inak vyšetruje od spodu, nebolieva ma to

zuzana9393
28. júl 2023

To ťažko povedať, mne ho robila ( opýtala sa), vôbec neviem kedy. Celé to vyšetrenie už bolo nepríjemné, takže mi to prišlo také rovnaké ako pri vysetreni

didip
autor
28. júl 2023

@zuzana9393 áno je to vždy nepríjemne, ale ako píšem dnes som až oči zatvárala pri vyšetrení

zuzka565
28. júl 2023

Napriklad mne nepovedala a rovno urobila. Ale bola som už v pôrodnici nejak sa to nechcelo rozbehnúť.

whatever1
28. júl 2023

@didip ak porovnam s beznym vysetrenim kde sa zistuje v akom stave je krcok( co ma tiez bolelo) som citila takyto rozdiel: Pri vysetreni to bolo take “prehmatavanie” a pri halmintone som citila ako sa dr zaborila hlboko do krcku a nasledne tam nieco robila asi kruzivymi pohybmi.

whatever1
28. júl 2023

@didip Inak ozaj zalezi od dr, ked ma vysetrovala moja tak som nikdy nepocitila bolest. Ked som nastupila do nemocnice na posledne kontroly, tak som pri vysetreni krcku vyletela skoro na plafon. Halminton mi robila zas ina dr a nebolelo to tak, vopred si pytala suhlas a vysvetlila ze ked sa uvolnim tak to nebude bolestive.

domka222
29. júl 2023

Ani mne dr na kontrole v nemocnici nič neoznámil. Len povedal,teraz to bude trochu tlačiť

evkamotka
29. júl 2023

Nic mi vopred neoznamil a rovno spravil. Dr zahumensky ruzinov

mimi408
29. júl 2023

Ano mne spravili v nemocnici v BA bez opytania, upozornenia... Zistila som to tak, ze som nazrela do svojej nemocnicnej zalozky ked som cakala na dalsie vysetrenie.

maris5
29. júl 2023

@evkamotka detto, az som sa rozplakala. Vobec mi nic neozbamil, len prisla neskutocna bolest.

basska_b
29. júl 2023

Mne napr. doktorka povedala v nejakom 38tt, ze vag. vysetrenie bude bolestive, lebo dieta je vysoko a ten krcok ona nevie dobre vyhmatat. Ziadneho Hamiltona mi nerobila, aj tak to bolelo. Svokra doktorka mi povedala, ze preto je vag. vysetrenie muzom-lekarom prijemnejsie, lebo ma dlhsie prsty. Vag. vyserrenie mozete odmietnut. Aj tak nema velku vypovednu hodnotu

nataly86
29. júl 2023

@didip robili bez opýtania, bolo to veľmi veľmi bolestivé

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre