Bonding a manžel pri plánovanom cisárskom

any_soj
20. máj 2021

Ahojte. Prosím je niekde na Slovensku možná prítomnosť manžela pri cisárskom reze v spinalnej anestézii? A bondig ak to stav dieťaťa dovolí, hneď po pôrode? Prípadne aspoň pár minút koža na kožu na sále, ak aj dlhšie by nedovolili? Ak áno, ako to prebieha? A kedy potom prinesú dieťa mame? Viem, že nastalo až keď sa vie postaviť, postarať... Ale aspoň doniesť, priložiť, nechať chvíľu spolu... Ďakujem 🙂

oliali
20. máj 2021

@any_soj mala som 2 cisarske v Kochu... hned po porode a skontrolovani mi babatka ukazali este na operacke a potom pri obidvoch mi priniesli na izbu, prveho len tak v perinke, pozerali sme sa na seba, druheho aj na kozu ale bola mu zima tak sme to nesilili, prilozili mi ho, ale neprisal sa.... na stalo ti daju babo az ked budes po cisarskom schopna vstat, chodit a riesit okolo babatka, zvycajne na dalsi den po cisarskom uz stavaju ale je to prudko individualne...

marianarem
20. máj 2021

@any_soj Ja som rodila v 2019 na Kramaroch, planovana sekcia, manzel mohol byt so mnou do poslednej chvile. Pri samotnej operacii nie, ale hned ako maleho umyli, odvazili atd., tak isiel k manzelovi na ruky na cely zvysok operacie. Ked ma vyviezli zo saly, tak ho na chvilu dali aj ku mne, tvarou na tvar. Ja som nemohla kojit zo zdravotnych dovodov, takze ho neprilozili, ale ponukali mi to.

because
20. máj 2021

V Galante 2017,u p.primára som mala plánovanú sekciu, spinal a manžel bol úplne cely cas pri mne. Bonding bohužiaľ nie.

silvusias
20. máj 2021

@marianarem jeeej som rada, že už sa to tam robí 🙂 ono asi veľa záleží od postoja pôrodníka

marianarem
20. máj 2021

@silvusias Je to mozne, ja som mala vyborneho porodnika. Doplnal ho aj velmi mily anesteziolog a tak hoci to bola sekcia, tak to bol pre mna prijemny zazitok. Maleho mi vlastne ukazali hned, ako ho vytiahli, len fyzicky kontakt bol az po operacii.

petamich
20. máj 2021

@any_soj v Ruzinove aktualne ak mas cisarsky a nie pod celkovou anesteziou sa da dohodnut, ze ti bonding spravia a medzitym si robia oni "svoje" - kazali nam na predporodnej priprave dat si to do porodneho planu a prediskutovat aj s porodnikom resp. zmluvnym ak si zazmluvnujes a myslim, ze aj na Antolskej sa da

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre