Spinálna anestéza - priebeh

niki9807
31. jan 2024

Ahojte. Čaká ma co chvíľka pôrod v spinalnej anesteze. Chcem vedieť ktoré máte skúsenosti ako to prebieha. Ako sú potom návštevy kedy za mnou pustia manžela aj syna 6r. Ako to je s bábätkom kedy mi ho dajú a podobne 🙏 ďakujem. Mam trošku celkom strach z toho🙈

natalia2007
31. jan 2024

@niki9807 ja mam zo spinalu hrozny strach, volim radsej celkovu. Ale problem je vo mne, drviva vacsina bab ma so spinalom super skusenosti a nemenili by 😊

niki9807
autor
31. jan 2024

@natalia2007 ja kvôli tomu ze som dosť často nachladena mam aj odporúčaný spinal. Mala som celkovú 1x. A teraz ma čaká spinal neviem co očakávať a som hrozne nervózna z toho 🙈 celkovo mam strach z pôrodu 😅

natalia2007
31. jan 2024

@niki9807 a aky mas dovod cisaru? Ale podla mna sa neboj, ja by som sa bala prirodzeneho 😄

niki9807
autor
31. jan 2024

@natalia2007 mam úzkosti, depresie cize mi je skôr odporúčané takto rodiť. A prvého som mala akútne kvôli prietokom

natalia2007
31. jan 2024

@niki9807 nemusis sa vobec nicoho bat, rodenie v spinali je to najjednoduchie a najmenej nebezpecne pre babo. A babatko dufam ze odstrani uzkosti a depresie 👍🍀

niki9807
autor
31. jan 2024

@natalia2007 ďakujem ❤️🙏

lelelienka
31. jan 2024

Zavisi asi od nemocnice, ale moze to byt takto: prides den vopred, vecer ti daju nieco na precistenie, na druhy den ides do operacneho traktu, najprv monitor- pasy, administrativa, potom ta vezmu na salu, ponapajaju na monitory zivotnych funkcii, pichnu spinal, vobec to necitit, potom sleduju kedy ti “odidu nohy” a ide sa na to. Nezlakni sa, ked s tebou budu rozne potahovat a hybat, nezlakni sa divnych zvukov, ked prasknu plodovy vak a vyleje sa voda, to moze normalne clapkat, fakt. V idealnom pripade ti o chvilku pristane na hrudi ten maly batoztek, na ktory si tolko cakala 😊 Nezlakni sa, ked ti ho hned vytrhnu a beru prec, niekedy potrebuje rozdychat, alebo nejaku starostlivost. No a potom si dlho pockas kym ta zasiju a odvezu. Nasledne mozno este kratke stretnutie s babatkom a ides na pooperacnu izbu, nezlakni sa ked ti na brucho polozia vrecko s pieskom (hnusne, ale musis vydrzat) na stiahnutie maternice. Na druhy den doobeda ta skusia postavit a musis prejst kusok a nasledne, ak je vsetko ok, ides na izbu, babatko donesu kratko na to ako si sa spamatala. Mne muza pustili za nami na izbu poobede, ale nebola tam ina mamicka. Potom uz nesmel ist na izbu, len na chodbe klasicke navstevy. Veci doniest mohol hocikedy, podal mi na chodbe. Drzim palce a zelam hladky priebeh 😊 A neboj sa, to das!

niki9807
autor
31. jan 2024

@lelelienka ďakujem krásne 🙏🤗❤️

katesocka
31. jan 2024

Rodila som 2 krát spinalom. Prvý krát rok 2019, druhý krát 2023. U nás to funguje tak, že prídeš v deň pôrodu nalačno, bez pitia, pichli mi infúziu, obviazali nohy, na sále mi pichli spinal, keď som necítila nohy, začali robiť cisársky rez. Nič som necítila, iba tlak. Mala som perfektnú anesteziologicku ktorá mi po celý čas hovorila, čo sa deje, čo robia atď. Potom mi dieťa priložili k tvári, medzitým ma zašili a potom ma zobrali na izbu. Mala som nadštandard obidva razy. Nemôžeš zdvíhať hlavu, iba do bokov. V 2019 som mohla mať návštevu na izbe viac menej hneď, aj mi priniesli malého, potom aj večer na kojenie a na druhý deň ráno opäť. To ma už aj pomaly stavali na nohy. V 2023 bol zákaz návštev, čiže nikto za mnou nemohol (u nás inak deti tuším do 15 rokov ani nepúšťajú), malú mi priniesli poobede a večer a potom zase ráno. Takisto má ráno opäť stavali na nohy. Aha, a katéter u nás zavádzali až po pichnutí spinalu, čiže som to necítila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre