Pôrod cisárskym a spinálna anestézia

eliz188
17. dec 2016

Ahojte maminky nevie prosím niekto ako je to so spinálnou anestéziou ? Mám plánovaný cisársky rez už druhý ale chcem sa spýtať ako je to s 24 hodinovým ležaním po zákroku.
Som moletnejšej postavy a pri prvom cisárskom som mala strašné preležaniny na chrbte s ktorých som sa liečila cez tri mesiace. Ani samotné brucho ma tak nebolelo... neviete či je možné to skrátiť alebo neležať v úplnej rovine ale aspoň vypodložiť chrbát...
ďakujem za Každú radu.

tisha
17. dec 2016

ahoj..lezi sa max 12 hod po zakroku, akonahle si zacnes citit opat brucho/nohy, mozes sa pretacat a polohovat (len nedvihat hlavu, aby si predisla bolestiam hlavy). Po 12hod vstavas z lozka a mozes sa v ramci svojich moznosti pohybovat.

8853
17. dec 2016

Rano o 6 ma zacali operovat a poobede ma postavili ma nohy a isla som do sprchy. Preco si musela tak dlho lezat??

eliz188
autor
17. dec 2016

Ahojte neviem prečo ma nechali ležať dokonca cez 25 hodín operovali ma o pol piatej večer a postaviť som sa mohla o siedmej večer na druhý deň so strašnými bolesťami chrbta... nepýtala som sa na to lebo na izbe sme boli tri z každá sme ležali tak cca 24 hodín rodila som v Banskej štiavnici kde bolo inak všetko super len teraz pri druhom dieťati mám s toho ležania strach lebo posledných šesť hodín som prerevala v bolestiach a setričky len vraj to musím vydržať

sabibi51
17. dec 2016

Ja som mala pred 10 tyzdnami cisarak so spinalkou a lezala som tiez 24h az potom ma postavili a do sprchy som isla az po 48h. Hlava sa nema dvihat ale na som dvihala lebo som furt nieco hrabala na stoliku v taske 😂😂😂 a nebolela ma z toho vobec tak asi komu ako no.

8853
17. dec 2016

Tak zjavne ma kazda nemocnica svoje postupy :\ ja som mala spinal a potom ma aj na ferovku uspali. Bolest som mala na druhy den medzi lopatkami, cviknuty nerv z makkej postele a to mi hned davali lieky proti bolesti.

lukyazojka
17. dec 2016

Záleži a od toho ako maju kde zaužívané, ja som sa posadila po cisarskom po 12 hod a nasledne potom urobila par krokov okolo postele... ale ja som si to vyslovene vydupala. Som sestra, viem že vsade sa učí že treba ležat 24 hod... ako prevecia proti bolestiam hlavy. Ale viem ze v inych nemocniciach napr.v Nemecku...vas po 12 hod posadia. Akonahle budes citit nohy..mozes cvicit s prstami, krutit clenkami a zohybat nonoichhy v kolenach..potroske...samozrejme otacat sa na bok mozes tiez..ak ti bolest dovoli. Daj si radsej hned nieco od bolesti do infuzie a skus este co najviac pospat. Potom ked sa ti bude tvorit mliecko aby si sa uz velmi nedopovala liekmi. Ja som este pila po 4 hod od zakroku riedenu kokakolu s vodou.. vyborna , povzbudi,na nizky tlak..da ti energiu..samozrejme len po duskoch.. mam za sebou 2 cisarske po 24 hod som uz bola na oddeleni a mala som pri sebe malu. Len laktacia mi nabehla neskor..tak musela byt par krat na Nutrilone. Ale domov sme isli na 6 den, bola plne dojcena... a mozes porosit aby ti sestry natreli chrbat nejakou masaznou mentolovou mastou... ale pribuzni ked pridu...proste sa hybat kolko sa da.. drzim palceky..

eliz188
autor
17. dec 2016

No teraz som zmenila pôrodnicu štiavnicu zavreli tak idem do Zvolena a budem rodiť aj pri mojej gynekologičke tak hádam to bude lepšie

lukyazojka
17. dec 2016

Zienky ked tu čitam ako vas nutia lezat bez pohnutia tak mi je na plac..ved doba pokrocila...uz by mohli zavadzat do praxe aj overene nove postupy...skoda.. ja som asi dost neprijemna pacientka, moc im do vsetkeho kecam😁, ale co uz ja da poznam najlepsie

katulienkax
17. dec 2016

Baby ale veď nemusíte ležať na chrbte možte sa aj otáčať ak chcete a ak sa vam vobec da. Podstatne je nedvíhat pritom hlavu. Inac ja sa priznám ja by som ležala aj tých 48 hodin . Mne sa ale vobec po tých 24 nechcelo z postele a este ked brucho bolelo jak šľak.

eliz188
autor
17. dec 2016

no to ked toto viem veru ma na tej posteli nik neudrží 🙂 teraz mam aj menšiu výhodu po prvom cisarskom niečo pokašlali a necítim si podbruško tak by nemuselo bolieť🙂 uvidíme každopadne da už teším ked budem mať po 🙂

mirkaaa80
17. dec 2016

@eliz188 nemuseli pokaslat...To je daň za cisaraku, prerezu a porušia ti nervy, takže sa môže stať že už tá časť nebude taká citlivá, resp.bude necitliva. Ja mám tiež okolie jazvy menej citlivé ale bolesť som teda cítila aj po druhý raz. Pri prvom som aj ja mala problém ulezat tých 24h, ale ten druhýkrát to už bolo v pohode... jedine, čo ma zaujímalo - kedy mi donesú jedlo...Bola som straaasne hladna. A inak ja som sa tiež vrtela, hlavu dvíhala a žiadna migréna sa nekonala. Ja si myslím či aj nezáleží od toho, ako ti ten spinal pichnu.

eliz188
autor
17. dec 2016

@mirkaaa80 no ja si to necítim od pupka dole že vôbec ale nevadí mi to s bolesťou hlavy som vôbec problémy nemala ja som ju dvíhala hneď ako ma dali na izbu aj nohy som si cítila asi hodinu po cisarskom... o Vpichu som ani nevedela a aj ked som mala spinal uspalo ma to pametám si len ked mi prvý krát ukazali malého a potom som sa zobudila pri prevoze na izbu a to som už do rana ani nezaspala aj ked som mala lieky proti bolesti na ten chrbát nič nepomahalo a nikto tomu nevenoval pozornosť ked som si chcela lahnut na bok sestrička ma ohriahla že to nemám robiť lebo si dotrhám šitie potom od rana do večera som tam bola na izbe sama v bolestiach tak som si veru aj porevala... Ked ma konečne postavili na nohy myslela som že ujdem domou🙂

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
8853
17. dec 2016

@persica kolostrum sa mi tvorilo pred porodom, malu dali prisat po 3 hodinach od sekcie a mlieko sa mi pustilo na druhy den. Myslim, ze toto je velmi individualne. Su obmedzenia v polohach, kvoli bolestivosti jazvy- vacsinou v lahu a polosede. Malu mi nosili, ked sa budila, pripadne si po nu bol manzel na novorodeneckom (boli sme v kochu, takze tam boli v tomto ustretovi). Hovorili, ze v noci sa nezobudila, ale podla mna jej dali trosku glukozy,aby som sa po operacii vyspala. Do izby som ju dostala, az ked som sa na to citila.

siska53
17. dec 2016

@eliz188 Ja som ani po spinale ani po epidurale nelezela 12 hodin.. Po spinale trosku,lebo i 11:30bola sekcia a rano okolo 6 nas uz stavali..
Takze ta podla mna nenechaju tak dlho lezat.

eliz188
autor
17. dec 2016

joj to by ma veľmi potešili iste je že sa budem pýtať na nohy skôr ako prvý krát.. maleho mi priniesli hned ako ma doviezli na izbu nech sa prvý krát prisaje a nech sa trošku zoznámime potom som ho videla až na druhý deň večer ked ma postavili a začali sme ho pravidelne prikladať, S mliekom som to mala kadejako ale to je individuálne ja som aj kojila aj prikrmovala nutrilonom lebo bol stále hladný

janinah
17. dec 2016

sekcia v spináli o 12tej,postavila som sa /ale nie chodila/ ráno o 6tej,dovtedy som ležala,ale určite nie bez pohybu,hýbala som všetkým čím sa postupne dalo,cvičila prstami na nohách,chodidlami,nohami,otáčala som sa...treba komunikovať so sestričkami

lili007
17. dec 2016

Mne pri prvom porode povedali, ze v ziadnom pripade nevstavajte maminka, tak som poctivo lezala cca 20hodin. Pri druhom porode (oba cisaraky) som uz bola skusenejsia a vedela som, ze hybat sa smiem len nesmiem dvihat hlavu, takze som sa prevracala z boka na bok a ked ma dvihali na nohy neverili ako to islo dobre🙂

siska53
18. dec 2016

@persica normalne ako pri prirodzenom.. Aspon teda u mna,jzdi y rozdiel,ze nemozes ist hned babo prikladat. No mne nabehlo vzdy uplne normalne. Malu mi nosili od zaciatku kazde 3hodky,maleho kvoli miestu som zacala dojcit tak pravidelne,cize v jeho pripade stale na 3.den,co je aj normalny cas,kedy sa mlieko naolno spusta.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre