Manžel pri pôrode plánovaným cisárskym rezom

barbi1250
15. feb 2013

Ahojte mamičky, chcela by som sa spýtať ako je to s účasťou manžela pri plánovanom cisárskom reze v spinálke. Môže byť so mnou priamo na sále, alebo je niekde poblíž, alebo musí byť úplne niekde mimo pôrodnej sály? A kedy mu ukážu dieťatko a na ako dlho, poprípade kedy po pôrode uvidím manžela a dieťatko ja 🙂 dakujem

aldream
15. feb 2013

@barbi1250 nie partner nemoze byt pri cisarskom.......je to ako operacia.......Ty uvidis babo ihned ako Ti ho vyberu z bruska 🙂 ja som rodila v Trnave,aspon tam to tak bolo

swarovski
15. feb 2013

@barbi1250 zalezi od porodnice... ked je sekcia spinalkou, tak niekde dovolia byt oteckovi pri hlave mamicky... ale je to skor vynimka....

xlucia
15. feb 2013

@barbi1250
@swarovski nikde na slovensku nemoze byt otec v operacnej sale.
ale vedla saly byva take okienko, cez to mu dieta ukazu

3kolka
15. feb 2013

môj manžel bol vo vedlajšej miestnosti...Malú mi po vybratí ukázali na pár sekúnd,on ju fotil v tej vedlajšej miestnosti kde ju merali a vážili...ked ma "ukončili" previezli ma na tú izbu čo pozorujú 24hod a tam bol so mnou....malá sa narodila 17:10 o 17:30 sme už boli spolu na izbe(bez malej) a bol tam asi 3hodky....medzitým ju doniesli 2krát vyskúšať či sa prisaje

blumka
15. feb 2013

@barbi1250 moj manzel bol pri prvom cisarskom, ale to bolo v zahranici...a to teda planovany cisarsky nebol..naozaj neviem, preco to na SK lekarom tak strasne vadi, ked je navyse cisarsky planovany...Pri druhej, planovanej sekcii na SK uz nebo..nemohol a navyse, poslali ho uplne mimo saly, a ked sli s malou okolo na novorodenecke tak mu ju "zabudli" ukazat 😠 ...Na izbe bol so mnou takmer hned. Takze teraz ked nas caka treti cisarsky, bude najblizsie ako sa len da a so mnou na izbe hned ako mna prevezu... 😉

matozazzo
15. feb 2013

Rodila som 2x cisarskym, 2x manzel bol "za dverami", hned, ako sa mala narodila, videl ju, v CR ju videl aj umyvat, fotil si ju, natacal, mohol byt s nou, ked som sa prebrala, hned mi ju ukazali, dali "pochovat". Pri druhej, na SR malu tiez hned videl, vyfotil, ale vzali ju prec a tam manzel nemohol, priniesli mi ju az neskor, po vsetkych vysetreniach.

martinka0031
15. feb 2013

.......pri cisarskom nemoze byt partner pri tebe. 😉

anjelicek178
15. feb 2013

ahoj.....prvy cisarak som mala bez manzela,ale druhy bol skoro pri mne🙂vybavili sme 😉 vsetko sa da...
hned ako vybrali malu som videla..aj prvu a druhu
hned po 2hodinkach mi ich doniesli......a prvu hned zabudli pri mne co este ani 24hod.som nelezala
o 2dni som sa starala sama....hned ako som sa postavila....a vecer sme uz spinkali spolu
prvu videl hned po 5min...hned jak vsetko urobili co mali🙂
druhu hned ako ju vybrali s bruska.....aj fotky mame🙂

ginger_fox
15. feb 2013

@barbi1250 kamoška mala pri planovanom cisarskom v spinalne otca svojho dietata, ale bolo to vybavene po znamosti, kedze ju rodil rodinny znamy, ktory je aj jej gynekologom a udialo sa to v Ruzinove 😉 Pri porode boli komplikacie, zacala krvacat, otec jej dietata videl nielen dieta, ale aj jej vnutornosti 😀

fanta3
15. feb 2013

ja som tiez rodila spinalom v trnave, babo som videla hned ako ho vybrali. Kedze cisarsky rez je operacia, tak otecko tam nemoze byt. Manzel vsak bol pocas cisarskeho vonku na chodbe a kym mna zasivali, tak maleho mu ukazali. Takze tiez ho videl hned, aj prvu foto si so synacikom urobil 😀 Manzela som videla hned po cisarskom, cakal na chodbe a ako ma prevazali na oddelenie sestonedelia, tak nas chvilu nechali aj podebadit spolu.

misaha
15. feb 2013

ja som rodila na antolskej v blave..mala som spinalku a cisaraka a mažel bol pri porode uplne normlne..nebol priamo na sale ale vedla je taka mala miestnost kde babetko potom zabalia a odvažia atd..je to predelene takym velkym sklennym oknom,takže drahy ma videl na stole aka som bola rozrezana :DDD...malu videl prvy,bol v podstate pri tom ako ju važila a fotil si ju a mne gestami ukazoval aka je malinka :D...takže mame jej fotku asi munutku na to, ako ju vybrali :D..hned ako ju zabalili tak prisla sestrička za mnou a povedala"tááák ešte dame maminke pusinku :DD"....a potom ju zobrali a videla som ju cca dve hodky potom na izbe :D..nič sme nemali vybavene len zaplatene 16e ako každy kto chce manzela pri porode.

cat
15. feb 2013

moj muž bol lebo doktor je náš rodinný známy. A nebol to dobrý nápad, ja som bola celkovo uspatá, muž ozelenel, sestričky ho zhučali aby si sadol a neskôr mi povedal,že mu prišlo zle preto lebo som vyzerala na tom stole ako mŕtva. Fakt netreba vidieť všetko za každú cenu.

janinah
15. feb 2013

@barbi1250 pre laika čumieť do otvoreného brucha nie je nicmoc pohľad,preto ja neodporúčam za každú cenu vybavovať a pchať sa na oper.sálu..iné je stáť niekde poblíž a vidieť bábetko po vybratí z brucha,to áno...mm bol za okienkom,je lekár,tak kľudne mohol byť aj pol metra pri mne,ale nechcel čumieť operatérovi na ruky...oveľa viac ako ja ho zaujímal syn,s tým hneď šiel na váženie,Apgara atď 😉 ....

monika2712
15. feb 2013

@barbi1250 ked su znamosti vsetko sa da.. uz som o tom tiez pocula ze bol muz pri cisarskom vnutri na sale.

mirkakab
15. feb 2013

Kamoška rodila v blave a manžela mala pri sebe, sedel jej pri hlave a nevidel nič, kedže mala pred sebou plachtu. Hned ako sa malý narodil dali ho tatkovi na ruky 🙂

barbi1250
autor
15. feb 2013

dakujem velmi pekne všetkým za odpovede 🙂 zaujíma ma ako to prebieha, lebo v stredu ráno ma to čaká a nemám predstavu ako to prebieha. Môj manžel ani nechce byť na sále, bojí sa, žeby museli potom kriesiť jeho 🙂 a ja ho samozrejme rešpektujem a vážim si, že bude pri mne na blízku 🙂

monika2712
15. feb 2013

@barbi1250 a kde rodis?

barbi1250
autor
15. feb 2013

@monika2712 v Ružinove

alex2201
15. feb 2013

@xlucia ja som rodila na Kramároch, spinálom,syna som videla hneď, muž bol vo vedlajšej miestnosti a hneď po procedúrach mu ho dali a on si ho odniesol na novorodenecké oddelenie.

cokolada
16. feb 2013

no ja som rodila na Antolskej cisárskym rezom, malého mi ukázali hneď, potom ho odniesli do vedľajšej miestnosti, kde ho videl aj muž a mohol ho nafotiť

erika160669822
19. feb 2013

Ani v TN nemoze byt otecko pri cisarskom.

barbi1250
autor
1. dec 2013

takže po dlhom čase 🙂 ale z vlastnej skúsenosti, môže byť manžel pri pôrode cisárskym aj BA 🙂 možno táto info niekomu pomôže

sonie1
13. aug 2014

@barbi1250 mozem sa spytat, v ktorej porodnici? Hrozi nam CR kvoli KP..:(

barbi1250
autor
13. aug 2014

@sonie1 BA Ružinov, ale je to na individuálnej dohode s pôrodníkom

sonie1
13. aug 2014

@barbi1250 dakujem..🙂

janeste
29. apr 2015

@3kolka
Ahoj, rodila si v Nitre a priniesli ti dietatko po sekcii na pooperacku, ci sa prisaje? To si si vyziadala, ci to sestricky same? Lebo mne maleho hned zobrali na ozarovanie na 3 hodiny, manzel ho az potom mohol odfotit. Druhykrat by som to uz takto nechcela, chybal mi... Si s malym 9 mesiacov jedno telo a potom ti ho vytiahnu z brucha a nic. Total prazdno. Som ani nemala pocit, ze som rodila...

simioli
1. jan 2018

Ahoj žienky viete ma upokojiť?? Ide o toto: Som tehu diabetička a chcem rodiť normálne vysledy zo všetkych vyšeyrení mam v poriadku no i tak ma strašia cisárskym a že musim rodiť v bb.Termín mám 15.3.2018 no bolo mi povedane ze to može byť kludne aj skôr.Netuším čo si mám pobaliť pre seba a malého.A chcem mať muža pri sebe ani bohovi nechcem byť bez neho no čitam že pri cisárskom nesmie byť čo ma znervoznuje.A to najdôležitejšie nikde sa neviem dočítať kolko ma to všetko finančne víde.Neviete mi prosím povedať kolko penazí vide otecko pri pôrode a epiduralka a či aj pri cisárskom sa platí niečo??Ďakujem budem velmi rada a pokojnejšia ak mi odpoviete.

siska53
1. jan 2018

@simioli viem len tolko,ze pri cisarskom neplatis anesteziu ani tu ciastocnu. Na cenu muza pri porode sa opytaj priamo v nemocke. Ale kedze je to cisarsky,teda ak by bol,nesmie byt s tebou,lebo namiesto teba by riesili jeho.. Moj bol v inej miestnosti. Cisarsky je operacia,preto nemoze byt.. Ja som dokument o nom nedokazala pozerat od urcitej chvile.. Nechci od neho,aby bol pri tebe,nezvladol by to..ani ty nevidis,mas tam taku plentu,co s tebou robia.

missdiva
1. jan 2018

@simioli zalezi aky je manzel odolny, ak si trufa vidiet ta pocas operacie, nerobi mu zle pohlad na take veci a chcete obaja aby tam bol tak sa dohodnite s pôrodníkom. Vsetko sa da ked sa chce. Drzim palce nech porod dopadne podla predstav 😉 .

skapulka
2. jan 2018

Manzel pri cisárskom byť môže,záleží však od nemocnice.Ja som ho mala pri sebe a veľmi mi to pomohlo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre