Pôrodnica Dolný Kubín - spinál

29. dec 2023

Ahojte, ako prosím Vás prebieha v DK pôrod v spinalnej anestéze? Môže byť manžel pri mne na sale? Bonding? Potom na JIS ako dlho? Podpora dojčenia po sekcii?
Ďakujem ďakujem vopred každej jednej maminke

adus18
29. dec 2023

Mala som v DK cisársky v spinalke, bolo to úžasné 🙂 prvý som mala akútny, takže to som bola uspata celá..
Prišla som na sálu, pichli mi spinal , všetko vysvetľovali čo sa bude diať, stále sa pýtali ako mi je. chvíľu mi bolo na odpadnutie, ale to som už ležala. Potom to prešlo asi o 5 min 🙂
Vytiahli malého, dali mi ho hneď na mňa , priložili mi ho 🙂
Manžel nebol, ale mal možnosť byť vedľa v druhej miestnosti kde vážia atď .
Ale spravili mi aj foto malého keď ho vybrali, aj na mne takže zážitok krásny 🙂
Podpora dojčenia topkova. Prvého som nekojila, teraz kojim , pomáhali sestričky ako vedeli 🙂

adus18
29. dec 2023

Po pôrode ťa dajú na pooperačnu izbu , kde sú tri postele a budeš tam 24h 🙂
Ja som mala pôrod okolo 9rano a na druhe ráno ma postavili na nohy a šla som na oddelenie 🙂

autor
30. dec 2023

@adus18 super veľmi pekne ti ďakujem 🫶🏻 a kedy pre TP ti naplánovali sekciu? Prvý porod som mala v DK prirodzeným spôsobom. Bolo to super ale teraz kvôli KP pôjdem zrejme sekciou a dali mi na vyber.. súhlasila som so spinálom ak sa nestihne otočiť. Uvidíme ☺️ a tak isto som prvého nekojila , tak hádam s týmto druhým to zvládneme lepšie. Dúfam že mi po sekcii pomôžu

adus18
30. dec 2023

TP som mala 28.9. a sekciu mi naplánovali na 20.9. ale to som už ležala na oddelení kvôli tlaku , takže mi ho sledovali a deň pred tým mi povedali že zajtra teda bude sekcia :D tak držím palce nech to dobre dopadne. Kedy máš termín?
Spinal je fakt krásny zážitok 🙂 a doktori /sestričky úžasný , fakt všetko vysvetľovali, aj sa stále pýtali, ja som nemala žiadny stres 🙂

autor
30. dec 2023

@adus18 ja mam termín 13.1. uvidíme čo bude dovtedy 🙂

adus18
30. dec 2023

Veľa šťastia 🙂

autor
30. dec 2023

@adus18 ďakujem, veľmi si mi pomohla ❤️