Ultrazvuk a pohlavie v 20. týždni

radqa
14. mar 2014

Ahojte, chcem sa Vas popytat dnes sme boli na ultrazvuku som v 20.tyždni a dnes mi doktor povedal že budeme mat dievčatko.. Chcem sa Vas popytat či mate skusenost s tym že ked Vam lekar povedal čo to je stal sa opak? 🙂 Alebo možem tomu viac menej verit že sme nechovavali bimbasaka 🙂

nunusimi
14. mar 2014

Mne dr povedal, ze kym si ne je on podla utz isty na 100% nepovie nic. Ale kazdy dr inak. Uz sa vela mamickam stalo, ze to nevyslo 🙂

radqa
autor
14. mar 2014

No hej prave preto... ja som mu sama povedala hned na žačiatku vyšetrenia že to chcem vediet a tolkooo pozeral pozeral že nakonec povedal že budem mat dcerku 🙂

ichbinich
14. mar 2014

Ak je lekar seriozny, tak povedal iba to, co jednoznacne vidi 🙂
Mne lekarka pri synovi povedala na rovinu, ze to nevidi dobre, ze nepovie nic. Na "velkom" ultrazvuku u inej lekarky bolo vsetko vidno. Pre dcere uz mala novy ultrazvuk, povedala, ze dievca na 90%. Na velkom ultrazvuku mi to dr. potvrdila.
100% istotu mas po porode 😉 😀
Vzdy sa totiz moze stat, ze napr. chlapci este nemaju vajka vonku, alebo naopak dievcata moc velke pysky. A potom neskor sa pohlavie "obrati", alebo prinajhorsom az pri porode sa rodicia dozvedia, ze pohlavie je opacne.
Ale skor ako v tom 20 tt sa neda povedat nic, a ani potom to nie je uplne spolahlive. Az na pripady, ked chlapcom priamo svietia "family jewels", ze to vidi aj slepy 😀 (ako mojmu synovi)
Vsetko dobre!

oliq
14. mar 2014

@radqa ooo ja som uz pocula o mnohych pripadoch, kedy to "vyslo" uplne naopak 😀 ale väcsinou sa dr trafia 🙂 pockaj do dalsieho ultrazvuku, ci sa tam bimbasak naaaahodou neobjavi 🙂 a gratlujeem k dievcatku 🙂

radqa
autor
14. mar 2014

No hej hovorim že tešit sa budem či chlapec či dievča hlavne že je všetko ako ma byt 🙂 A či to bude paradnica alebo nebude stači ked mi to povedia j nabuduce 🙂

mnamko
14. mar 2014

môjmu krsňatu tvrdil doktor celé tehu,že čaká dievčatko,a nakoniec vyšiel chlapec to bol šok pre nás ale hlavne preňu,normálne sa opýtala sestričky či sa nepomýlila

katrinka8
14. mar 2014

No moze sa stat, ze povie ine 😀 U nas doki, co robit UTZ hovori tiez len vtedy, ked si je isty. Dcerku mi trafil na prvykrat. A to sa nechcela natocit vobec. So syncekom som bola na UTZ sice inde, ale ten sa natocil do monitoru tak, ze by teda iba slepy nevidel, ze je to chlapcek 😀 Ale ked sme chceli pozriet do tvaricky, tak to sa schoval a bolo, dal si tam rucky a uz sme mali po pozerani 😀

radqa
autor
14. mar 2014

My mame toto rvu fotečku z 12tyždna tam bolo krasne otočene a tak a neviem prečo stale som myslela že je to chlapec 🙂 Teraz už fotečku nemame lebo sa všeliako točime a že sme dievčatko 🙂

kiwi82
14. mar 2014

My ked sme čakali mišku, teda ešte sme nevedeli čo to bude a boli sme na podrobnom ultrazvuku, 2D 3D a 4D a tam nám pán doktor poukazoval všetky orgány. teda aj ženské pohlavné orgány, tak to už bolo na 100 percent dievčatko. ale ten usg mi nerobil moj gyn. ale bol to komerčný usg, kde sme si museli zaplatiť.

nikus20
14. mar 2014

@radqa pri prvom tehu my gynekologicka d o17 tyzdna tvrdila ze bude chlapcek no nakoniec v 19tt uz povedala ze na 100% dievccatko ale vtedy hovorila ze na 70% len chlapcek🙂 no ale dverka umrela a teraz som zmenial doktora ma lepsi Ultrazvuk je vsetko lepsie vidiet zatial este ale nevieme🙂

radqa
autor
14. mar 2014

@nikus20 Budem držat palec 🙂

nikus20
14. mar 2014

@radqa dakujeme.)no mam tuzbu po dievcatko ale nevieme no:P🙂 uvidi sa.)

radqa
autor
14. mar 2014

@nikus20 No aj ja som stráášne chcela aj chcem dievčatko... ale bola som zmierena s tým že to je to je chlapec a budu namna doma dvaja 🙂 A teraz takto tak sa tato zas teši že ho budeme dve davat do parady 🙂 Ale nemožeme mysliet takto musime byt rady že aj aj malinke sme živý a zdravý 🙂

prskavka2223
5. jan 2023

Ahojte dievcata a maminky, idem si k vam po nazor 🙂, boli sme na 3D v 16tt a povedala nam doktorka, ze vidi dievcatko, urcite niektora to mate uz v oku ci to vidite aj vy 🙂 dakujeeeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre