Môže sa lekár mýliť ohľadom pohlavia bábätka?

mess123
11. máj 2022

Baby len taka malá otázočka, stalo sa vám niektorej už že vám povedali pohlavie a neskôr to bol opak? Ide totiž to o to že dnes som bola v nemocnici iba na kontrolný ultrazvuk kvôli žalúdočným ťažkostiam a lekárka mi povedala že dva x pozrela a dva krát to vyzerá na chlapca, dnes som začala 20tt. Môj obvodný sa k tomu ešte nevyjadril tak preto ma to zaujíma či z toho chlapca ešte môže byť dievča. 😃

dori2
11. máj 2022

@mess123 moze sa vzdy, ale v 20tt je uz pekne vidiet pohlavie, takze sanca ze to bude opacne je nizka

nika1971
11. máj 2022

ked tam videl uz nieco...tak je predpoklad ze to ten chlapec bude...v opacnom pripade by sa dalo o tom premyslat...

lilly2303
11. máj 2022

@mess123 môj videl už v 12 tt že tam niečo rastie a nemýlil sa, máme 7 mesačného pindíka 🤣

mess123
autor
11. máj 2022

@lilly2303 no druhé tehotenstvo mi tiež v 12tt oznámili že jednoznačne chlapisko to bude lebo cez celú obrazovku bol pipik 😃 tentokrát sa doteraz schovávalo takže je to pre mňa matuce keďže som bola celý čas v tom aj moja intuícia mi vravela ze to bude kočka 😃

andrejka1974
11. máj 2022

Mýliť sa môže ale chlapci sa radi ukazujú baby sú oveľa dlhšie hamblivejsie mne to chalani vytasili hneď na prvom ultrazvuku a dcéra sa schovávala do 8 mesiaca

lilly2303
11. máj 2022

@mess123 aj môj sa pri každom sone vytŕčal že je chlapisko 🤣

yanni
11. máj 2022

@mess123 Miliz sa moze. Ale u chlapcov je to jednoznacne a skor sa nepomylia ado pomylia. Ked uz tam nieco trci, tak to sa "nevstrebe"😂 U dievcat je to casto neskor jasne.

vilma7
11. máj 2022

@mess123 áno môže sa pomýliť, ale ak tam raz vidí pindura, tak zrejme to ten chlapec bude.
Nemyslím si že tvoja intuícia je baba ale skôr možno tvoja túžba po dievčatku.

asia83
11. máj 2022

@mess123 Mne sa trafili pri oboch deťoch, v 20. tt. Skôr nechceli povedať.

katarinka89
11. máj 2022

@nika1971 myslíš v opačnom prípade, že by jej povedali dievča? Ja si skôr myslím, že v dnešnej dobe už keď niečo vidia tak sa nestáva po pôrode prekvapenie.

petricka22
11. máj 2022

@mess123 este ti to povedia pri viacerych vysetreniach, ci uz u tvojho alebo ineho dr. Ale mylit sa mozu vzdy, no dnes sa to casto nestava, ze by sa pomylili. No kamaratke najprv povedali, ze to bude chlapec a pri dalsom sone z toho bolo dievcatko 😀

nika1971
11. máj 2022

@katarinka89 presne tak...ja som mala podla usg dievcata...a mam chlapov jak hora...ale vtedy neboli specialne ultrazvuky ...pred 17 a 24 rokmi

katarinka89
11. máj 2022

@nika1971 mne sa teda tiež nepomylili, a to som bola na obyč usg.....čiže v dnešnej dobe už asi 1% zo 100% je omyl.

katarinka89
11. máj 2022

@mess123 aj máš foto z usg?

spadnutaslivka
11. máj 2022

kamoške povedali syna a narodila sa dcéra.

zuzana253
11. máj 2022

Susedka čakala chlapčeka a bolo prekvapenie pri pôrode - dievčatko. 🙂

vevesh
11. máj 2022

@katarinka89 ale stava, znamej nezistili pri dvojcatach tretie🙈tak mali prekvapko na porodnej sale🤪🤭 a aj take ze z baby bol chalan (danu babu slo porazit, lebo cela vybava brutal ruzova a....) a aj opacne, len to sa "rozchadza " lahsie pri modrej...

@mess123 pomylit sa moze, ale je to velmi velmi mala sanca pri dnesnych ultrazvukoch...100% je vzdy az pri porode...

silvike
11. máj 2022

@mess123 Ano, moze sa aj lekar mylit. Kamoska pred par rokmi cakala druhe babo. 2ja rozni lekari jej na sone potvrdili chlapca. Tak uz sa tesili na Filipka. A potom mi zrazu vola, ze uz porodila....Danielku. Sok neskutocny. Cele tehotenstvo zila v tom ze cakaju chlapceka a bum narodilo sa jej dievcatkom.

silvike
11. máj 2022

@mess123 Len dodam, ze to bolo asi 15 rokiv dozadu v PP Mozno tie utz nemali vtedy na takej urovni.

jakubrianka
17. máj 2022

@mess123 skôr sa pomýlia že dievča. Nám najskôr povedal dr dievčatko, ale veľmi skoro zbytočne no a v 21 tt to už bol chlapček ♥️.

aurorastone
17. máj 2022

@jakubrianka ja presne tak isto 😁

jakubrianka
17. máj 2022

@aurorastone ja som nič nekupovala a keď len v bielej farbe. Jedine ružová mikinka a ružové bodynko sme kúpili a darovali sme 🤩.

siss98
17. máj 2022

Nemyslím si, u chlapca je to skorej jasné 🙂

radka018
17. máj 2022

@mess123 mne taktiež v 20tt tvrdili, že to vyzerá na chlapca a nakoniec to bolo dievčatko 🙂 A že vraj z chlapca už dievča “nespravíš” 😅
Mojej známej tiež (iný lekár) tvrdil, že to bude chlapec a nebol.
No nemusí to byť tak aj u vás!

andrejocka36
17. máj 2022

@mess123 mojej švagrinej lekárka pri sone stále tvrdila, že bude mať dievčatko. A počas pôrodu nastalo prekvapenie - má chlapca.

vyhuelka
17. máj 2022

Kamoške v 20tt povedali chlapec a 25tt už bolo dievča 😃🤷🏻‍♀️ Bola v šoku… narodilo sa dievča

stastnunka
17. máj 2022

Môže sa stať,ale je to oveľa menšia šanca ako z dievčatka na chalana. Mne napr u dcéry vedel dr naisto povedať až v 36tt,že je to dievčatko, u chalanov som vedela u jedného v 12tt, druhý v 22tt

adoska717
17. máj 2022

Ja som mala byt chlapec som dievca 😄 kamoska nedavno rodila mala mat dievca ma chlapca... Dalsej v 9m konecne povedali ze bude dievca a tiez je chlapec

sonia2010
17. máj 2022

Mne pri prvom povedali v 20tt ze vyzera to na dievca, ale nie na 100%. V 30tt to uz bol chlapec🙂

veronikastrickova
17. máj 2022

Uplne v pohode, jedna znama niesla z porodnice chlapceka v ružovom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre