Prvá prehliadka v 10. týždni

lina7
1. okt 2013

Ahojte, chcem sa spytat ci niekotorej z vas chcel lekar robit uplne prvu prehliadku az v 10 tt? Ja som teraz v 5 + 6tt a bolo mi povedane, ze prehliadku mi spravia az ked budem v 10 tt, co sa ale mne zda dost neskoro, zatial mam tehu potvrdene len z krvi pred tyzdnom. Chcela by som aspon vediet ci je vsetko tam kde ma byt, myslela som, ze v 6 tt by to bolo ok. Akurat tak budem iba nervozna. Dik za odpovede. 🙂

leeee
1. okt 2013

Vymen lekara :-P

lina7
autor
1. okt 2013

😀 to som prave isla menit, dnes som sa bola pytat v takom centre kde som chcela zacat chodit, lebo sa mi zda lepsie vybavene, je blizsie pri mojom dome a su tam gynekologovia porodnici, tak som myslela, ze to bude urcite lepsie ako moja obycajna lekarka. Ale asi nebude, chcela som zacat chodit niekam od prvej prehliadky, preto som chcela zmenit lekarku hned na zaciatku, ale teraz ma zarazil pristup sestricky, cize asi ostanem u starej alebo najdem niekoho lepsieho. 😀

slniecko77
1. okt 2013

@lina7 v UK bezne funguje, ze u lekara staci potvrdenie tehu testom 😉 ziadna krv sa nekona. A to navstivis obvodneho lekara, ten ti da rady ako sa stravovat. Okolo 8tt navstivis svoju midwife - porodnu asistentku, ta ti vezme rodinnu a osobnu anamnezu a objedna ta na sono okolo 12tt.
Uprimne, mne sa postup tvojho lekara pozdava, zbytocne sa v tebe "nespara", nerobi zbytocne vysetrenia a sonografie. Predpokladam, ze keby si mala nejaky problem tak ta vysetri...cely MK je o tom ako videli vacok a este nie srdiecko, uplne zbytocne stresy..ked pojdes v 10tt tomuto vsetkemu sa vyhnes 😉
Vela stastia a trpezlivosti 😵
Btw ja by som len na zaklade tohto lekara urcite nemenila..jeho pristup mi je sympaticky 🙂

m_ij_ka
1. okt 2013

pripájam sa k názoru leeee , aj ja by som vymenila lekára 🙂

ja1985
1. okt 2013

@lina7 ahoj, ja som bola na prvej kontrole a v podstate na potvrdeni tehu v 9tt...tak mi to vyslo a kedze som v zahranici tak kym ma objednala trvalo to dva tyzdne...tiez som trpla ci je vsetko ok a snazila sa hlavne pozitivne mysliet....drzim palce nechj je vsetko tak ako ma byt a prijemne tehulkovanie 😵

lina7
autor
1. okt 2013

Dik za nazory, ja to viem uz od 19 septembra, takze nervozita vo mne stupa, preto by som rada vedela uz nieco nove 🙂 takze som netrpezliva docela

tiumen
1. okt 2013

nieje to neskoro 🙂 tehu som mala potvrdené v 5tt+5 a 1.poradňu som mala až v 11tt+5.. Aspoň malé neotravuje utz

mischelin
1. okt 2013

aj ja som mala tehu potvrdene 5tt 1 a na poradnu a prve sono pojdem az 9tt 1 🙂

sorciera24
1. okt 2013

normalny postup...ja som sla na potvrdenie v 6tt a potom prva poradna+odbery v 10tt .....trpezlivost ruze prinasa....

graceful9
1. okt 2013

Ja som bola síce na sone v 5tt, ale to preto že ma čakala na druhý deň operácia a potrebovali hneď vedieť vysledok....ale môj gyn. mi až okolo 9tt robil vyšetrenia, hoci po sone v nemocke som tam hneď prišla, len ma objednal na neskorší termín

lina7
autor
1. okt 2013

ok, tak budem trpezlivejsia, ono mne asi chyba aj nejaky rozhovor s lekarom, tu krv mi brali len tak narychlo sestricka, cize s lekarom som sa vobec nebavila, potom mi len zavolali vysledok, ze ano je to potvrdene, keby som pokecala s lekarom, tak asi by som bola kludnejsia 🙂

briketa
1. okt 2013

@lina7 u nas sa tiez tak chodi. Ja som isla s druhym a tretim prvykrat az v 12tt. Vtedy si si uz na istom ci ano alebo nie.

flower72
1. okt 2013

vymeň lekára 🙂 tiež som tam prišla v nejakom 5 tt, pekné úsmevy, robil mi sono zo spodu, aby sa potvrdilo, či je bábenko uložené tam, kde má a že to nie je mimomaternicové tehu. Objednal ma na ďalšie sono v nejakom 7 tt, kde znova sono zo spodu a gratulácia, že bije srdiečko. Hneď vzal aj ster z krčka a od vtedy do nejakého 38 tt sa vo mne nevŕtal 🙂 držím palce, aby si aj ty videla to kráááásne srdiečko 🙂

julka82
1. okt 2013

@lina7 ahojky mne robila moja sono v 6tt a povedala ze mam prist v 10tt na krv. Az v 12 tt na dalsie sono. Teraz som v 9 tt a nemam vobec ziadne priznaky. Tiez som nervozna z cakania. Lebo v tom 6tt sa jej to zdalo moc malinke. Ale tak kazdy dr ma svoje postupy. A tiez som citala, ze nie je vhodne robit casto sono.

lina7
autor
1. okt 2013

@flower72 no ved toto som chcela vediet, ci to nie je nahodou mimo. teda pevne verim, ze je vsetko ako ma byt

darina1952
1. okt 2013

je to bežná prax, aj poisťovne preplácajú prvý utz až v 10tom-12tom gtt. Tehotenstvo bolo potvrdené krvou a treba počkať na prvý utz, ktorý potvrdí výsledok krvi a kontroluje vývin embrya 🙂

hamca
1. okt 2013

@lina7 ja som pri prvom tehu bezala hned v 5 tt k dokimu a len ma to zbytocne vystresovalo, pretoze doki nevedel este z ultrazvuku urcit, ci je to "zdrave" tehotenstvo. Nevidel este srdiecko a ani nevedel s istotou vylucit, ci to nie je mimimaternicove tehu.
Pri druhom tehu som uz poucena isla az v 10tt prvykrat k dokimu, spravil ultrazvuk a pogratuloval k zdravemu tehotenstvu.
Je fakt zbytocne ist skor ku dokimu, nema ti tam co "vykukat" 😉

vertyeux
1. okt 2013

@flower72 a za tie sona v 5tt a 7tt si neplatila? Ja som bola na zaciatku tehu v asi 5tt, to by som tam ani nesla, ale mala som mykozu a tak to dr. hned skontroloval. a sestricka potom supom skaaasla 15E :-/ najblizsie vravel o take 3-4 tyzdne, ale nejako sa tam nenahanam, verim, ze vsetko je tak ako ma byt a chystam sa az v nejakom 10-12tt 🙂 mne tusim pri synovi robili ten prvy utz uz v 10tt, nie az v 12tt, ale kazdy dr. je iny 🙂

flower72
1. okt 2013

@vertyeux to máš čo za darmožráča lekára? Platila som za to druhé sono 5 €, prvé mi dal ako preventívku. Mne môj lekár povedal, že je dobré, že som prišla tak skoro, len si vezmi napr. mimomaternicové tehu a príde na prvé vyšetrenie v 12 tt...

vertyeux
1. okt 2013

@flower72 no tak mu to schvalil nas VUC 😠 on ma dost kvalitny utz, tak asi aj preto. Len ma dost zaraza, ze dopredu neinformuje sposobom- "idem robit utz nad ramec, budete si ho musiet zaplatit- suhlasite?".. ale je to nenormalna palka, no niekto mu to musel schvalit....

dadkaabarino
3. okt 2013

ja som bola v pondelok 30.9.2013 u dr. aby mi potvrdila tehu. povedala mi ze som 6-7tyzdy a na dalsiu kontrolu mam prist 28.10.2013 pretoze este nebolo vidiet srdiecko vraj kvoli tomu ze mam 31dnovi cyklus a mohla byt posunuta ovu. a taktiez som platila 10e za utz ale sa ma spytala este predtym ako ma vysetrila ze je to platena sluzba ci s tym suhlasim 🙂

lina7
autor
8. okt 2013

No baby, tak som bola na prvom sone vcera, som dnes podla poslednej MS v 5 tyzdni + 6 dni, podla mojho ovu testu a aj styku som mohla otehotniet pred 4 tyzdnami. Lekar mi povedal, ze zatial tam nic nevidi, ze iba ta sliznica vyzera, ze sa tam nieco deje. Na dalsie sono mam ist az 8.11., tak dovtedy ma asi porazi. Myslite, ze to je ok?

havana_frost
8. okt 2013

@lina7 No s tvojou nedočkavosťou to budeš mať ťažké 😀 Áno, po mesiaci je to ok 🙂

lina7
autor
9. okt 2013

@havana_frost no veru, to je mi jasne hehe jedna vec ma stale znervoznuje, moja stara gynekologicka mi povedala, ze ak si ja myslim, ze som naozaj vo 4 tyzdni od pocatia, tak to este na sone nemusi byt vidiet, ale ked som pisala na dve online gynekologicke poradne, obaja lekari mi odpisali, ze ale v 6 tyzdni uz by na sone malo byt nieco vidiet, vobec ale nebrali do uvahy kolko v skutocnosti moze mat to "babo". Tak ja uz neviem, snad to bude dobre.

lina7
autor
9. okt 2013

v tej mojej uplne uvodnej otazke chcem opravit, ze tam malo byt v 4 + 6 tt, az teraz som si vsimla tu chybu

kiki68
9. okt 2013

@lina7 ja byt Tebou este pockam,lebo ked Ti povedia,ze vidia len nejaky gestacny vak a pod. tak budes stresovat a mozno uplne zbytocne,podla mna staci az v 7tt ist na sono,tam uz by aj malo zacat bit srdiecko,dovtedy je to cele taka hra prirody,ze kedy sa mimi objavi,ake bude,kedy naskoci srdiecko. Tiez budes mat pokoj od odberov krvi.

stastenka42
9. okt 2013

ja som bola 5+6 a už sme mali aj srdiečko 😉

stastenka42
9. okt 2013

@vertyeux čo má VUC s cenami lekárskych vykonov???? Neštatne ambulancie si robia vlastne ceny,to som nepočula aby VUC určovalo a robilo cennik vykonov.....

vertyeux
9. okt 2013

@stastenka42 no ja som myslela, ze to musi VUC schvalit takisto ako schvaluje cenu za platby, ked sa pacientka objedna na presny cas...ci nie?

stastenka42
9. okt 2013

@vertyeux urcite nie,to by museli byt potom v kazdom samospravnom kraji a ako a v kazdej mestskej casti rovnake ceny,a to urcite nemozu ovplyvnovat...hoci na druhej strane by si jeden neuctoval 5 a druhy 20 eur za rovnaky vykon ,nie ? Napr. ja som bola už 3 krat na sone a neplatila som ani cent....vidiš a ty aj niektore ine platili a kazda inu sumu ....no ale s tym mi nič neurobime,myslim že je to aj o lekarovi....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre